مقالات آموزشی نظافت صنعتی

اهمیت کاربرد اسکرابر سرنشین دار در نظافت انبار

کارگاه ها و کارخانجات صنعتی اغلب به انبار های بزرگ و گسترده مجهز بوده و محصولات تولیدی خود را در آن نگهداری می نمایند. مراقبت و حفظ تمیز بودن این انبار ها میتواند در ارتقا کیفیت نگهداری محصولات موثر بوده و در سلامت آنها تاثیر گذار است. انبارها و سوله ها محوطه وسیعی هستند که با انواع سیستم چینش و طبقه بندی انواع کالاها و محصولات در آن ها طراحی میشوند. این محصولات کالاهای صنعتی، تجاری، مواد غذایی و … را در بر می گیرد، با تفاوت شرایط نگهداری هر کدام تمیز بودن و نظافت محیط از اهمیت بالایی برخوردار است. انتخاب شیوه نظافتی مناسب و بهینه به نوع ساخت، شرایط محیطی انبار، فضای داخلی انبار، میزان حساسیت کالاها و توجه به مسائل ایمنی وابسته است. با این حال به کار گیری تجهیزات مکانیزه صنعتی همچون انواع اسکرابر ها میتوانند راهکار مطلوب و بهینه ار در نظافت انبار ارائه دهند.

استفاده از یک زمین شوی صنعتی برای نظافت انبارها و سوله های ذخیره کالا در کارخانجات و کارگاه های تولیدی، ابزاری بسیار مناسب و بهینه و راهکاری کارآمد و ضروری به شمار می آید. استفاده از شیوه های نوین برای حفظ نظافت انبار باعث بالا رفتن استاندارد های نگهداری محصولات شده و به میزان زیادی در ارتقا کیفیت محصولات موثر خواهد بود.

اهمیت استفاده از اسکرابر سرنشین دار در نظافت انبار

به کار گیری تجهیزات نظافت مکانیزه همچون اسکرابر ها میتواند به بهبود سرعت و ارتقا کیفیت نظافت در فضا های وسیع کمک نماید. انبار مجموعه های تولیدی معمولا با داشتن وسعت بالا با دشواری های بسیاری جهت نظافت و تمیز نمودن سطوح کف مواجه هستند. ریختن آلودگی های روغنی باعث سیاه شدن سطوح شده و میتواند لغزنده شدن آن را به همراه داشته باشد.

اسکرابر سرنشین دار نظافت انباراسکرابر های سرنشین دار با داشتن قابلیت شستشوی سطوح در ابعاد بزرگ و وسیع در مدت زمان کوتاه امکان نظافت بهینه و با کیفیت آلودگی ها از سطح انبار باعث ارتقا سطح بهداشت و ایمنی در آنها خواهد شد. از بین بردن زباله ها و آلودگی های کف انبار از جنبه های مختلف برای انبار مهم است به شکلی که هم زباله های درشت و ساینده باید جمع آوری شوند و هم جهت حذف گرد و غبار و آلودگی های چرب یا مایع سطوح کف شستشو شوند. به منظور جمع آوری زباله ها جاروبرقی صنعتی یا سوییپر و برای شستشو دستگاه اسکرابر کاربرد دارد.

در این مقاله به اهمیت کاربرد اسکرابر های سرنشین دار در نظافت انبار صنایع غذایی و مجموعه های صنعتی پرداخته و مزایای استفاده از آن را بررسی می نماییم.

ارتقا ایمنی محیط انبار

جمع آوری آلودگی ها و آلاینده ها از سطوح کف در انبار باعث از بین رفتن چربی ها و کاهش احتمال لغزندگی سطح خواهد شد. این امر نه تنها برای عبود وسایل نقلیه جهت جابجایی محصولات در داخل انبار، بلکه برای افراد و کارگرانی که در محیط حضور دارند نیز اهمیت دارد. وجود آلاینده های مختلف بر روی سطوح کف در انبار با قدم برداشتن میتواند در هوا پخش شده و با تنفس وارد بدن افراد شود. اسکرابر های صنعتی با قابلیت نظافت عمقی قادرند انواع آلودگی های ریز و گرد و غبار را با شیوه ای موثر از کفپوش ها جدا نموده و جمع آوری نماید.

از سوی دیگر دستگاه زمین شوی صنعتی با داشتن سامانه مکش آلودگی، میتواند آب و آلودگی های جدا شده از سطح را به طور کامل جمع آوری نموده و از خیس ماندن سطح بعد از نظافت جلوگیری نموده و در افزایش ایمنی محیط بعد از نظافت تاثیر گذار خواهد بود.

حفظ سلامت محصولات

اسکرابر نظافت انبارجمع آوری آلودگی ها و آلاینده ها از محیط انبار در کیفیت نگهداری محصولات تاثیر دارد. در انبار نگهداری مواد غذایی و محصولات فاسد شدنی استفاده از اسکرابر های سرنشین دار برای نظافت به میزان زیادی در کاهش احتمال آلوده شدن این مواد غذایی را به همراه دارد. تمیز نگه داشتن محوطه انبار ها از اصلی ترین شیوه ها برای حفظ سلامت محصولات در آنها است. باقیماندن آلودگی ها و تجمع آنها در انبار شرایط رشد باکتری ها و قارچ ها را فراهم می آورد و این امر میتواند به میزان زیادی در کاهش سلامت و کیفیت محصولات غذایی یا سایر محصولاتی که در انبار های نگهداری میشوند تاثیر داشته باشد. نظافت انبار با دستگاه اسکرابر صنعتی تضمین کننده عدم تجمع آلودگی ها در آن می باشد.

کاهش هزینه ها نظافت

استفاده از زمین شوی های صنعتی سرنشین دار برای نظافت انبار صنایع و مجموعه های تولیدی، با بکارگیری تکنولوژی های به روز نظافت، باعث کاهش مصرف آب و مواد شوینده شده و هزینه های نظافت را به میزان زیادی کاهش خواهد داد. استفاده از سیستم های هوشمند پاشش و مصرف محلول شوینده از اصلی ترین شیوه ها و تکنولوژی های به کار رفته در این تجهیزات نظافت مکانیزه می باشد. سهولت نظافت انبار با اسکرابر های صنعتی فرایند نظافت روزانه را ساده نموده و انرژی کمتری از نیروی خدماتی میگیرد. این امر باعث امکان بهره گیری بهتر از نیروی خدماتی شده و نظافت با کیفیت را امکان پذیر خواهد نمود.

افزایش سرعت فرایند نظافت

اسکرابر های صنعتی و سایر دستگاه های نظافت مکانیزه با طراحی متنوع و ابعاد گوناگون قادرند سطوح وسیع و گسترده انبار ها در صنایع و مجموعه های مختلف را به راحتی و با سرعت بالایی به انجام برسانند. این افزایش سرعت نظافت با توجه به بالا بودن پهنای نظافت زمین شوی ها مشخص خواهد شد. هرچه پهنای نظافت دستگاه بیشتر باشد با یک بار عبور سطح بیشتری پوشش داده میشود و سرعت نظافت بالا میرود. افزایش سرعت نظافت به معنای کاهش کیفیت نیست، سرعت بالای چرخش برس های اسکرابر و قدرت بالای مکش آلودگی ها کیفیت بالایی از نظافت را فراهم می آورد.

مراقبت از سطوح و کاهش نیاز به تعمیرات

نظافت سطوح انبار با استفاده از اسکرابر های صنعتی سرنشین دار با برطرف نمودن آلودگی ها و جلوگیری از تجمع آلاینده ها بر سطوح، احتمال ترک خوردگی و پوسیدگی در کف پوش ها را کاهش می دهد. از این رو هزینه های تعمیرات و نگهداری آنها را به همراه خواهد داشت.

 

به کار گیری اسکرابر های سرنشین دار در نظافت انبار مجموعه ها، کارگاه ها و کارخانجات میتواند به میزان زیادی در ارتقا استاندارد نگهداری محصولات، بالا رفتن کیفیت آنها و حفظ سلامت انبار و کالا ها موثر باشد. انواع زمین شوی های سرنشین دار نظافت انبار برند Comac ارائه شده توسط شرکت اتحاد صنعتی میتواند به میزان زیادی در ارتقا و بالا بردن کیفیت نظافت و کاهش هزینه های آن در کارخانجات و محوطه های گسترده صنایع واقع گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *