مقالات آموزشی نظافت صنعتی

اهمیت و نقش پولیشر مجتمع تجاری در نظافت فروشگاه و مراکز تجاری چیست؟

مراکز تجاری به دلیل تردد مکرر افراددر معرض آلودگی های مختلفی قرار دارند از این رو برای انجام نظافت و حفظ تمیزی در چنین محیط هایی نیاز به دستگاه نظافتی کارآمد خواهید داشت. درخشندگی و زیبایی کفپوش این مراکز با پولیشر مجتمع تجاری فراهم می گردد. قطعاًدرخشندگی کفپوش برای مشتریان و مراجعه کنندگان این مراکز تجاری اهمیت زیادی داشته و در رضایتمندی آنها تاثیر بسیاری خواهد داشت.

آشنایی با دستگاه پولیشر مجتمع تجاری

دستگاه پولیشر دارای مخزن برای نگه داری آب، پد یا برس، دسته حرکتی و پمپ می باشد. این پمپ نیروی لازم برای حرکت پد یا برس را فراهم می کند. با حرکت کردن پد، نظافت مراکز تجاری شروع می شود. سرعت کارکرد برس به وسیله موتور الکتریکی پولیشر مجتمع تجاری تعیین می گردد. این سرعت در پولیشرهای مختلف قابلیت تنظیم دارد. هدف از بهره مندی پولیشر مجتمع تجاری، درخشندگی سطوح و کفپوش های مجتمع می باشد. برس های مختلفی برای این پولیشر استفاده می شود. این برس ها با توجه به نوع آلودگی و جنس کفپوش انتخاب می شود.

مشخصات کلی پولیشر تجاری

پولیشر مجتمع تجاری دارای یک مخزن است. این مخزن در صورت نیاز از مواد شوینده، آب، مواد براق کننده و واکس اشباع می گردد. برای بهره مندی از پلیشر ابتدا باید محیط را از وسایل خالی کنید. این موضوع به دلیل کنترل بیشتر دستگاه مورد توجه قرار می گیرد. دستگاه پولیشر از سرعت بالایی در چرخش برخوردار است. این موضوع کنترل و هدایت دستگاه را سخت می نماید. پولیش سطوح مراکز تجاری به وسیله واکس مخصوص این دستگاه ها انجام می شود. این پولیش و جلادهی باید بعد از شست و شوی مکانیزه با زمین شوی صنعتی اجرا گردد.

 

برای پولیش سطوح باید از قسمت داخلی فروشگاه یا پاساژ شروع کنید. در صورتی که برس مناسبی برای دستگاه انتخاب و سرعت چرخشی برس را به خوبی تنظیم کرده باشید، می توانید انتظار عملکرد عالی را از پولیشر مجتمع تجاری داشته باشید. پولیشر مجتمع تجاری برای براق کردن سطوح مورد استفاده قرار می گیرد. این براق کردن برای سطوح و کفپوش های سنگی، سرامیکی، چوبی و … استفاده می شود. این برس ها قابلیت تعویض دارند. چرخش برس ها باعث پاکسازی آلاینده از کفپوش ها خواهد شد و براق کردن آن ها را به دنبال دارد.

پولیشر تجاری برای لایه برداری سطوح مختلف و براق کردن کفپوش ها مورد توجه قرار می  گیرد. این لایه برداری با حرکت سریع پد بر روی سطوح مختلف انجام می شود. لایه برداری و پاکسازی سطوح از آلاینده ها با ایجاد فشار بر روی برس انجام می گیرد. موتور این دستگاه بر روی برس قرار دارد و همین موضوع فشار لازم بر روی این پد یا برس را ایجاد می نماید. این موضوع قدرت نظافتی و کیفیت کاری پولیشر را بالا می برد. پدها و برس پولیشر مجتمع تجاری با زبری و سختی مختلفی معرفی می گردد.

کاربردهای پولیشر تجاری در مجتمع های تجاری

مراکز تجاری و فروشگاه ها از پر رفت و آمدترین مکان ها می باشند. این رفت و آمد سبب ایجاد خطوط و خش بر روی سطوح مختلف مراکز تجاری می گردد.دستگاه پولیشر

خطوط ایجاد شده بر روی کفپوش مراکز تجاری سبب محبوس شدن آلاینده ها در آن خواهد شد. در چنین حالتی کفپوش ها تیره خواهند شد. با تیره شدن کفپوش ها نیاز به پاکسازی و براق کردن کفپوش ها به شدت احساس می شود. پاکسازی کفپوش ها از آلاینده نیاز به یک سنگ ساب دارد. با یک سنگ ساب مکانیزه می توانید خط و خطوط ایجاد شده بر روی سطوح را از بین ببرید و از انباشت آلاینده جلوگیری نمایید. دستگاه پولیشر مجتمع تجاری می تواند بافت درخشان و یک دست در محیط های تجاری به وجود آورد. کفپوش ها باید به صور گوناگون پاکسازی شوند. این پاکسازی شرایط مناسب برای مراقبت و نگه داری کفپوش های مراکز تجاری را ایجاد می کند.

واکس زنی سطوح از جمله اقداماتی است که هنگام بهره مندی از سنگ ساب اجرا می گردد. در واقع این واکس زنی یک سطح محافظتی بر روی کفپوش ایجاد می کند. با وجود این سطح محافظتی احتمال آلوده شدن کفپوش کاهش می یابد. مهم ترین عملکرد دستگاه پولیشر مجتمع تجاری به جلادهی کفپوش و سطوح مختلف مربوط می گردد. این جلادهی برای کفپوش های سرامیک، سنگی، چوبی و… انجام می شود. برق انداختن سطوح با پولیشر به وسیله گرمای ایجاد شده بر روی سطح انجام خواهد شد. این گرما بر اثر حرکت برس بر روی سطوح به وجود می آید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *