مقالات آموزشی نظافت صنعتی

نحوه استفاده موثر از دستگاه زمین شوی در محیط های صنعتی

استفاده از دستگاه زمین شوی صنعتی در تمیز کردن و نظافت انواع سطوح کف بسیار موثر است. این دستگاه در کاهش زمان و هزینه نظافت موثر بوده، با محیط زیست سازگاری بالایی داشته و نتایج نظافت مطلوبی بر جای میگذارد. حال این سوال پیش می آید که استفاده موثر از زمین شوی صنعتی به چه معناست و چگونه میتوان با استفاده از اسکرابر صنعتی به مزایای نظافت محیط با این دستگاه نظافت مکانیزه دست یافت. بنابراین، بهتر است با این دستگاه نظافت صنعتی و طریقه استفاده موثر و بهینه از آن آشنا شویم تا بتوانیم به کیفیت مطلوب نظافت با زمین شوی صنعتی دست یابیم.

دستگاه زمین شوی صنعتی چیست

شسنتشوی حجم بالای آلودگی با دستگاه زمین شویزمین شوی صنعتی یا اسکرابر یک دستگاه تخصصی نظافت و شستشوی سطوح کف می باشد. این دستگاه نظافت مکانیزه با قابلیت جداسازی انواع آلودگی ها از سطوح زمین، میتواند کیفیت مطلوب نظافت را برجای بگذارد. بدین ترتیب استفاده از اسکرابر ها میتواند باعث ارتقا سطح بهداشت سطح گردد. این دستگاه مکانیزه نظافت صنعتی با مجهز بودن به سامانه مکنده آلودگی های جدا شده از سطح را مکش نموده و به محفظه نگهداری آلودگی ها انتقال می دهد. استفاده موثر از دستگاه زمین شوی صنعتی مزایای بسیاری به همراه دارد. برای این که بدانید مزایای استفاده موثر و بهینه از اسکرابر یا زمینشوی صنعتی چیست و چگونه حاصل میشود، با ما همراه باشید تا در ادامه به این موضوع بپردازیم.

استفاده موثر و بهینه از دستگاه زمین شوی صنعتی

در استفاده بهینه و مناسب از دستگاه زمین شوی صنعتی باید موارد مختلفی را مد نظر داشته باشید. این نکات و موارد نه تنها برای کسب نتیجه مطلوب نظافت، بلکه تاثیر گذاری به سزایی در راستای سلامت و نگهداری اسکرابر نیز خواهند داشت.

 

توجه به میزان آلودگی و نوع ماده شوینده دستگاه زمین شوی صنعتی

شستشوی بهینه با دستگاه زمین شوی صنعتیدر ابتدا باید به این مورد توجه داشت که میزان آلودگی که با آن مواجه هستید به چه میزان است. با دانستن حجم و سختی آلودگی که با آن سر و کار دارید، میتوانید مقدار مناسب مواد شوینده مصرفی زمین شوی صنعتی را تعیین کنید. نتیجه نظافت و تمیز سطح مورد نظر به شدت تحت تأثیر مقدار آب و مواد شوینده مصرفی قرار دارد. به این ترتیب اگر مقدار زیادی محلول شوینده استفاده کنید باقیمانده آن باید با آلودگی های جمع شده دور ریخته شود. این موضوع باعث هدر رفتن و اتلاف ماده شوینده میشود. از سوی دیگر مصرف میزان شوینده کم نیز ممکن است نتیجه مطلوب نظافت را به همراه نداشته باشد.

 

در صورتی که با حجم زیادی از آلودگی بر سطح مواجه هستید میتوانید از روش های مختلفی همچون باقی گذاشتن ماده شوینده بر آلودگی تاثیر گذاری آن بر آلودگی را افزایش دهید. در روش دیگر حین استفاده از دستگاه زمین شوی صنعتی با غیر فعال نمودن سامانه مکش آلودگی، و استفاده از برس دستگاه، با خیساندن سطح برای مدتی با آب و مواد شوینده تاثیر آنها را بیشتر نمایید. با استفاده از برس ها سطح را به طور کامل بشویید و سپس با قعال کردن تی و سامانه مکش آب کثیف و آلودگی های جدا شده از کف را جمع آوری نمایید.

انتخاب ماده شوینده مناسب

شما همچنین باید از محصولات تمیز کننده و مواد شوینده مناسب دستگاه زمین شوی خود استفاده نمایید. در غیر این صورت، ممکن است به لوله ها، موتور و یا بخش های دیگر دستگاه زمین شوی صنعتی آسیب برسانید. در حالت ایده آل ، شما باید از یک ماده شیمیایی پایه مایع استفاده کنید که کف آن کم باشد. معمولاً در مورد بهترین مواد شوینده برای استفاده از اسکرابر به همراه راهنمای دستگاه اطلاع داده می شود.

برای نظافت سطح عجله نداشته باشید

کاربرد دستگاه زمین شوی دستی

استفاده و کاربرد دستگاه زمین شوی صنعتی به میزان زیادی در تسریع فرایند نظافت سطوح موثر خواهد بود. از این رو نیازی نیست به هنگام کار با آن عجله داشته باشید تا زمان کمتری صرف نظافت کنید. این دستگاه با کاهش زمان نظافت به میزان زیادی از اتلاف زمان جلوگیری میکند. اگر شما حین کار با دستگاه عجله داشته باشید، کیفیت نظافت مناسبی کسب نمی کنید و حتی ممکن است با عجله در روند نظافت و کاهش کیفیت نظافت، مجبور باشید فرایند شستشو را تکرار کنید.

انجام نظافت با سرعت مناسب به شما امکان می دهد تا میزان جریان و پاشش آب و مواد شوینده را تنظیم کنید. این منجر به مصرف بهینه ماده شوینده شده و از نیاز به تکرار فرایند شستشو و نظافت جلوگیری خواهد نمود.

چند نکته کاربردی در استفاده بهینه از اسکرابر صنعتی

در ادامه به چند نکته کاربردی برای کمک به شما در استفاده موثر از زمین شوی صنعتی اشاره خواهیم داشت.

– سرویس و نگهداری منظم دستگاه زمین شوی صنعتی یا اسکرابر به کارکرد بهینه و موثر دستگاه در نظافت سطوح کف کمک خواهد نمود. تعمیر و نگهداری مناسب باعث ماندگاری و دوام دستگاه می شود و همچنین عملکرد آن را حفظ می کند.

– از سلامت لاستیک تی و برس های اطمینان حاصل نمایید. در غیر این صورت،ممکن است در پایان نظافت مجبور به تکرار فرایند شوید. همچنین استفاده طولانی مدت از برس یا تی مکش ناسالم میتواند بر عملکرد بهینه دستگاهو کیفیت نهایی نظافت سطح مورد نظر تأثیر بگذارد.

– تمیز کردن و نظافت قطعات و بخش های دستگاه به ویژه مخازن جمع آوری آلودگی و مخزن ماده شوینده از بروز خرابی، تجمع آلودگی و پوسیدگی آنها جلوگیری به عمل خواهد آورد. این امر باعث کاهش هزینه های تعمیرات دستگاه شده و عمر مفید دستگاه را افزایش خواهد داد.

انواع اسکرابر های صنعتی

زمین شوی صنعتی انواع مختلفی دارد که امکان استفاده از این دستگاه نظافت مکانیزه صنعتی در محیط های گوناگون را برای کاربر فراهم می آورد. این دستگاه در مدل های مختلف زمین شوی دستی و زمین شوی سرنشین دار صنعتی طراحی، تولید و ارائه میشوند. با وجود تفاوت های ظاهری نحوه عملکرد و شستشوی سطوح در انواع این دستگاه نظافت یکسان است. بکارگیری تجهیزات نظافت مکانیزه در افزایش سرعت و کیفیت نظافت و کاهش هزینه ها و انرژی لازم برای انجام این فرایند تاثیر بسیار زیادی دارد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره خرید دستگاه اسکرابر یا زمین شوی صنعتی میتوانید با مشاورین و کارشناسان شرکت اتحاد صنعت صدرا در تماس باشید و یا به آدرس اینترنتی www.etehadsanat.com مراجعه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *