مقالات آموزشی نظافت صنعتی

اهمیت نظافت هتل ها و بهره مندی از پولیشر صنعتی هتلی در آن ها

نظافت هتل ها به عنوان مرکز جذب مسافران مورد توجه قرار می گیرد. پاکیزگی این محیط  در جذب مسافرین بسیار با اهمیت است و برای انجام این کار در هتل از شیوه های نوین  با بهره گیری از دستگاه مکانیزه نظافتی بهره گیری می شود. پولیشر صنعتی هتلی از جمله دستگاه های نظافتی مرتبط با فضای هتل ها به شمار می رود.

پولیشر صنعتی هتلی
اهمیت نظافت هتل ها با پولیشر صنعتی هتلی

اهمیت نظافت هتل ها با پولیشر صنعتی هتلی

صاحبان و مسئولان هتل همواره درصدد ایجاد فضایی پاکیزه همراه با سطوحی درخشنده و صیلقی و درخشان در سطوح و بخش های مختلف سرسرا و لابی هتل  و اتاق ها و راهروی ان هستند و در واقع این درخشندگی و پاکیزگی فضا باعث ایجاد حس آرامش و شادی و طراوت در روحیه افراد حاضر می نماید و گذراندن اوقات در این محیط را برای آن ها خاص و فراموش نشدنی می کند.

هتل ها از قسمت های مختلفی تشکل شده اند و در حقیقت می باید هر  کلیه  قسمت های هتل هر روزه پاکسازی و نظافت شوند، که از جمله این عملیات معمولا شامل تمیزکاری، جلادهی، شست و شو و نظافت می شود که این امر باعث می شود که نظافت و نظافت صنعتی در محیطی همچون هتل به عنوان پارامتر مهم مورد توجه قرار می گیرد، لابی، ورودی ها، راهروها و … به دلیل تردد جمعیت از نواحی در هتل می باشند که نیاز به درخشندگی و پاکسازی لحظه ای دارند که این موضوع نظافت روزمره و همیشگی هتل ها را می طلبد. تجهیزات نظافتی قدرتمند می تواند هر نوع آلودگی و گرد و خاکی را از فضای داخلی هتل پاکسازی کند. ضمن اینکه سرعت نظافت را نیز در این محیط ها به حد غیر قابل تصوری بالا می برد،با رفت و آمد افراد و مسافران به هتل، گرد و خاک بسیاری به فضای هتل وارد می شود. اگر این آلاینده ها و گرد و خاک به موقع از فضای هتل حذف نشوند، چهره هتل را کدر و میزان بهداشت آن را به شدت کاهش می دهند.

کارایی ها و کاربردهای پولیشر صنعتی هتلی

پولیشر صنعتی هتلی برای جلا دادن سطوح مختلف در هتل ها مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع این پولیشر مشابه با یک سنگ ساب حرفه ای عمل خواهد کرد. این جلا دادن برای سطوحی نظیر کاشی، بتن، سرامیک و … استفاده می شود و با بهره مندی از این جلا دهنده می توان آلودگی، رسوب و جرم را از روی هر نوع سطحی به نحوی خارق العاده برطرف نمود.

پولیشر  برای سایش کفپوش از پدهای مخصوصی بهره مند می شود. این سایش با از بین بردن آلودگی های سرسخت، خط و خطوط، لکه و … همراه خواهد بود.پلیشر برای سایش از حرکت چرخشی پد یا برس بهره مند می گردد. درخشندگی این سطوح نیز با واکس زنی دستگاه انجام می گیرد. در واقع بعد از عمل سایش توسط سنگ ساب، واکس زنی برای ایجاد درخشندگی سطوح مورد توجه می باشد. این موضوع در لابی هتل ها به وفور دیده می شود و جذابیت هتل را دو صدچندان خواهد کرد.

استفاده از پولیشر هتلی برای نظافت هتل ها

پلیشر صنعتی هتلی به شکل سرنشین دار و دستی هدایت می گردد. نمونه برقی این دستگاه پولیشر بسیار سبک می باشد و امکان حمل و جا به جایی آن به راحتی میسر می گردد. برس در حین کار از قدرت چرخشی بسیار بالایی برخوردار است و بهتر است کاربر حرفه ای هدایت این دستگاه را برعهده گیرد. چون ممکن است امکان کنترل دستگاه دچار مشکل شود و این موضوع  به تاسیسات، رهگذران و افراد صدمه وارد کند، برای تامین نیروی این دستگاه کف ساب از برق استفاده می شود، بهره مندی از این نیرو نگرانی های کاربر را در زمینه اتمام انرژی و سنگینی دستگاه برطرف خواهد کرد.

نحوه بهره مندی از پولیشر صنعتی هتلی

با دستگاه پولیش هتلی می توان انتظار نظافت و درخشندگی سطوح را داشت. در واقع  پدهای دستگاه ساب برای شستن سطوح و کفپوش های سرامیکی، سیمانی، سنگی و … در فضاهای مختلف نظیر راهرو، ورودی، لابی و … مورد استفاده می باشند، دستگاه کف ساب  در پایان کار هیچ نوع ردی از خود برجای نخواهد گذاشت.

پولیشر صنعتی هتلی
عملکرد پولیشر صنعتی هتلی

عملکرد پولیشر صنعتی هتلی

از پولیشر صنعتی هتلی برای شستن کفپوش استفاده می شود. در واقع این دستگاه ابتدا شست و شوی سطح با آب و مواد شوینده را فراهم می کند. در ادامه به عنوان جلادهنده وارد کار می شود، در چنین حالتی هم لکه ها از بین می روند و هم سطوح درخشنده و جذاب خواهند شد، واکس زنی از دیگر کاربردهای مربوط به دستگاه ساب  می باشد. این موضوع برای تکمیل درخشش کف سالن مورد توجه می باشد. چرخش تند برس ها بر روی کف راهرو و لابی پاکسازی ذرات گرد و غبار و آلودگی ها را موجب می گردد. در نتیجه اجازه ورود این ذرات و آلاینده ها به بافت های عمیق کفپوش داده نمی شود. این موضوع عمر و عملکرد کفپوش های هتل را نیز بالا می برد. برای نظافت با کیفیت تر و درخشندگی بیشتر بهتر است از سرعت بالای چرخش پد یا برس بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *