مقالات آموزشی نظافت صنعتی

نظافت هتل با استفاده از جاروبرقی صنعتی

هتل ها واقامت ها یکی از مراکز مورد توجه افرادی می باشد که علاقمند به سفر بوده و یا به منظور انجم امور کاری به شهر های دیگر سفر می کنند. اغلب مسافران به منظور گذران شب از اقامت ها و هتل های موجود در سطح شهر ها استفاده می کنند. با توجه به رشد روز افزون صنعت هتل داری و رقابت تنگاتنگ در این عرصه، مسلما فراهم نمودن محیطی آرامبخش و تمیز برای مسافران و مراجعه کنندگان نقش بسزای در جذب مشتریان داشته و می تواند در بازار پر تلاطم این صنعت، سود آوری و بهره وری بیشتری را برای مدیران به ارمغان بیاورد. در این میان نظافت و حذف موثر آلاینده ها نقش بسزایی در تامین رضایت مشتریان داشته و می تواند آنها را برای استفاده مجدد از خدمات ارائه شده در مراجعات بعدی ترغیب نماید. استفاده از سامانه های مکانیزه به جای شیوه های سنتی متداول راهکار مناسب و ایده آلی برای نظافت این محیط ها می باشد. یکی از کاربردی ترین تجهیزات نظافتی در هتل ها جاروبرقی صنعتی می باشد.

 

اهمیت نظافت در هتل ها

جاروبرقی صنعتیبا توجه به  حجم بالای تردد در هتل ها و اقامت گاه ها، ایجاد وانتشار ذرات ریز گرد و غبار و آلاینده های حجیم امری طبیعی و اجتناب ناپذیر می باشد. ماندگاری آلاینده ها در بخش های مختلف هتل ها و اقامت ها نه تنها جلوه های بصری محیط را کاهش می دهد بلکه با فراهم نمودن محیطی مناسب برای رشد و تکثیر انواع باکتری ها و عوامل بیماری زا موجب انتشار بوی نامطبوع در محیط شده و سطوح بهداشتی و سلامت محیط را کاهش می د هد. مسلما جلوه نا مناسب و بوی نامطبوع در محیط از جمله عوامل اصلی در نا رضایتی مشتریان می باشد. از این رو نظافت محیط و حذف موثر آلاینده ها امری لازم و ضروری می باشد.

 

ساز و کار دستگاه جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی یا مکندهجاروبرقی صنعتی دستگاهی مکانیزه و تخصصی برای جمع آوری و حذف موثر و با کیفیت آلاینده ها از محیط می باشد. این دستگاه ها مجهز به موتور و پمپ ها ی قدرتمند بوده و با ایجاد فشار منفی در داخل مخزن دستگاه موجب مکش آلاینده ها به داخل مخزن می گردند. دو فاکتور مهم در دستگاه های جاروبرقی صنعتی عبارتند از سرعت مکش و قدرت مکش. هر چه سرعت مکش دستگاه مکنده بیشتر باشد، سرعت عملیان نظافت بیشتر شده و در نتیجه نظافت در زمان کوتاه تری پایان می یابد. از سوی دیگر هر چه قدرت مکش دستگاه مکنده بیشتر باشد،‌ توان دستگاه در جمع آوری آلاینده های حجیم از فاصله دور تر بیشتر می گردد.

 

ویژگی های دستگاه های جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتیجاروبرقی دستگاهی کاربردی برای جمع آوری و حذف موثر و با کیفیت آلاینده ها می باشد. توان بالای این دستگاه ها در نظافت و حذف آلاینده ها موجب افزایش محبوبیت این دستگاه ها در بین کاربران گردیده است. از این رو دستگاه های مکنده به منظور تامین نیاز های نظافتی در محیط های گوناگون در مدل ها خانگی، تجاری و جاربرقی صنعتی طراحی و تولید می شوند. اگر چه ساز و کار کلی این دستگاه ها مشابه می باشد اما توان و قدرت آنها جمع آوری آلاینده ها با یک دیگر متفاوت می باشد. نمونه های تجاری و صنعتی دستگاه جاروبرقی به منظور بر طرف نمودن نیاز های نظافتی محیط های تجاری و صنعتی از توان بالاتری برخوردار می باشند. ضمن اینکه با توجه  به حضور افراد در این محیط ها ، اغلب نمونه های تجاری به واسطه عدم مزاحمت برای افراد سطح صدای پایینی دارند. در حالیکه جاروبرقی صنعتی به منظور ممانعت از انتشار ذرات ریز گرد وغبار دارای سطح فیلتراسیون بالایی می باشد. علاوه بر این،‌دستگاه های جاروبرقی صنعتی و تجاری به گونه ای طراحی شده اند که امکان مکش همزمان مایعات و جامدات را فراهم می نماید. در این دستگاه ها دهانه مکش در زیر سیستم فیلتراسیون قرار گرفته و از این رو امکان مکش مایعات را نیز برای کاربر فراهم می نماید.

 

مزایای استفاده از دستگاه های جارو برقی صنعتی

جاروبرقی صنعتیاستفاده از سیستم های مکانیزه و صنعتی چون دستگاه جاروبرقی صنعتی در نظافت، بر خلاف شیوه های سنتی و  دستی نظافت مانع از انتشار ذرات ریز گرد و غبار در محیط پیرامون شده و در نتیجه کیفیت هوای پیرامون را حفظ می نماید. علاوه بر این استفاده از سیستم های کاملا مکانیزه در این دستگاه ها موجب افزایش سرعت نظافت شده و در نتیجه عملیات نظافت در زمان کوتاه تری پایان می یابد. کیفیت بالاتر نظافت نیز از دیگر مزایای استفاده از دستگاه های مکانیزه و صنعتی چون دستگاه جاروبرقی صنعتی می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *