مقالات آموزشی نظافت صنعتی

مشخصات جاروبرقی صنعتی بیمارستانی چیست و چه کاربردی دارد؟

جاروبرقی صنعتی بیمارستانی یک جاروبرقی مکانیزه و کارآمد برای پاکسازی محیط به شمار می رود. این جارو برقی با نمونه جاروبرقی های دیگر تفاوت دارد و این تمایز مختص به نوع فیلتراسیون قوی و کارآمدتری است که در آن مورد استفاده قرار می گیرد.

جاروبرقی صنعتی بیمارستانی
آشنایی با انواع آلودگی های بیمارستانی

آشنایی با انواع آلودگی های بیمارستانی

بیمارستان ها فضای بسیار آلوده می باشند که باید مکررا تمیزکاری و ضدعفونی شوند. آلاینده های بیمارستانی به دو صورت مایع و جامد تقسیم بندی می شوند. جاروبرقی صنعتی بیمارستانی قدرت بالایی در جمع آوری این دست از زباله های جامد و مایع دارد به طوری که موتور مکنده این جاروبرقی از قدرت بسیاری برخوردار است و حتی کوچک ترین ذرات قابل پاکسازی با این جارو برقی امکان پذیر می باشند، بیمارستان محیطی مملو از آلودگی و کثیفی است و شست و شو و تمیزکاری و نظافت در آن باید به شکلی عمیق صورت گیرد.

مشخصات جاروبرقی صنعتی بیمارستانی

فیلتر جاروبرقی ها قابلیت بسیار بالایی در زمینه جمع آوری ذرات ریز دارد، از این فیلتر برای جاروبرقی صنعتی بیمارستانی نیز استفاده می شود، برای این نوع جاروبرقی ها از یک نازل اختصاصی استفاده می شود که این نازل امکان مکش مایعات را فراهم می کند، ضمن این که برای تخلیه مایعات جمع آوری شده نیز کاربردی است، بیمارستان ها ترجیح می دهند که از دستگاه های نظافتی بی صدا برای شست و شو بهره مند شوند، موتور انتخابی و طرز قرارگیری آن به میزان صداهای تولیدی دستگاه تاثیر می گذارد. مهم ترین شاخصه این موتورها عنصر مکنده بودن آن هاست که این توانایی بالا شرایط مناسبی را برای استفاده طولانی مدت جاروبرقی فراهم می کند.

موارد استفاده از جاروبرقی صنعتی بیمارستانی در مراکز درمانی

وجود یک مکنده صنعتی از اصلی ترین نیازهای مربوط به نظافت بیمارستان می باشد، مکنده با تجهیزات و اجزای خاصی معرفی می گردد. بیمارستان ها فضاهای مختلفی برای تمیزکاری و نظافت عمیق دارند. سالن انتظار، راهروها، اتاق های جراحی، بخش مغز و اعصاب، قلب، مطب پزشکان متخصص، ICU، CCU، آزمایشگاه، بخش های بستری، سالن ها، اورژانس، پذیرش، آشپزخانه، انبار و … از جمله بخش های بیمارستانی هستند که نیاز به نظافت مستمر دارند، راهروها و سالن های باریک و کوچک بخش مهمی از فضاهای بیمارستان را تشکیل می دهند. این محیط ها محدوده های خارج از دید نظیر زیر میز، زیر تخت، زیر میز آزمایشگاه و … هستند که نیاز به تمیزکاری دارند، برای نظافت زباله های ریز و درشت جمع آوری و غبار روبی وسایل و محیط با مکنده صنعتی امکان پذیر است که شست و شوی مکانیزه زمین بخشی پایانی نظافت صنعتی در این مراکز درمانی خواهد بود.

جاروبرقی صنعتی بیمارستانی
اهمیت پاکیزگی در محیط های بیمارستانی

اهمیت پاکیزگی در محیط های بیمارستانی

بیمارستان محیطی برای درمان و مداوای بیماران است، بنابراین باید از نظر بهداشتی کاملاً کنترل شوند. افراد بسیاری در طی بستری شدن مدت زمان زیادی را در بیمارستان سپری می کنند. این مدت زمان فرصت لازم برای انتقال بیماری های عفونی، پوستی و … را فراهم می کند. از این رو باید کلیه زباله های بیمارستانی در اسرع وقت از محیط خارج شوند، ضمن این که غبارروبی این محیط باید به شکل عمیق و همه جانبه در کلیه بخش های آن با جاروبرقی صنعتی بیمارستانی انجام گیرد، بیمارستان ها باید به شکل مرتب نظافت شوند و این امر به منزله جلوگیری از انتشار میکروب، باکتری، عفونت، ویروس و … می باشد. شست و شوی مکانیزه می تواند شرایط لازم برای ضدعفونی این مکان ها را فراهم کند و هر نوع آلودگی کوچک در محیط بیمارستان را در کمترین زمان دردسرساز کند. زباله های بیمارستانی سریعاً به محوطه بیرون منتقل می گردند و در ادامه نیز از شست و شوی سریع برای این محیط مورد استفاده قرار می گیرد، جاروبرقی صنعتی بیمارستانی شرایط مناسبی برای پاکسازی محیط بیمارستان ایجاد می کنند و به سهولت ذرات ریز و آلوده محیط را با قدرت از سطوح و کف محیط جمع آوری می نماید، در ضمن این که مایعات کثیف نیز در این محیط با جاروبرقی صنعتی بیمارستانی قابل جمع آوری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *