مقالات آموزشی نظافت صنعتی

مزایای بهداشتی کاربرد دستگاه فرش شوی صنعتی در نظافت

استفاده از جاروبرقی های صنعتی و نیمه صنعتی برای نظافت فرش ها یکی از متداول ترین و رایج ترین روش های نظافت فرش و موکت در ادارات، منازل و محیط های خدماتی رفاهی است. اما آیا تا به حال به کیفیت نظافت این دستگاه و توانایی آن در جدا نمودن آلودگی ها از عمق الیاف و بافت فرش ها توجه کرده اید؟ استفاده از تجهیزات شستشوی فرش و موکت میتواند به میزان زیادی در افزایش کیفیت نظافت این دسته کف پوش ها موثر باشد. دستگاه فرش شوی صنعتی یکی از این تجهیزات نظافت مکانیزه است که در حفظ نظافت و کیفیت بهداشت فرش ها و موکت ها تاثیر بسیاری دارد.

گرد و غبار و آلودگی های جای گرفته در بافت فرش ها، با قدم زدن میتوانند از آنها جدا شده، در محیط پراکنده شوند، آلودگی را انتشار داده و یا باعث به وجود آمدن مشکلات سلامت در افراد شوند. استفاده از دستگاه فرش شوی در نظافت فرش ها مزایای بسیاری به همراه دارد. این دستگاه علاوه بر افزایش سرعت و کیفیت نظافت فرش ها و موکت ها، مزایای بهداشتی متعددی نیز برای محیط به همراه دارد. در این مقاله به مزایای بهداشتی و ارتقا سلامت محیط با استفاده از دستگاه فرش شوی های صنعتی میپردازیم.

اهمیت نظافت فرش ها با دستگاه های شست و شوی صنعتی

اهمیت نظافت فرش و موکتفرش ها و موکت ها از جمله پر کاربرد نوع کف پوش ها در محیط های داخلی ادارات، منازل و مجموعه های خدماتی و رفاهی هم چون هتل ها هستند. به دلیل تماس زیاد فرش ها با کف کفش، جوراب و پای افراد، این کف پوش ها میتوانند به سرعت دچار آلودگی های فراوان شده و مشکلات سلامتی را برای افراد ایجاد نمایند. از سوی دیگر ماندگار شدن این آلودگی ها در بافت فرش از عمر و دوام این لوازم کاسته و هزینه های تعمیرات یا تعویض آنها را بر دوش شما خواهد گذاشت. به کار گیری تجهیزات شست و شوی مکانیزه فرش ها یا دستگاه های موکت شوی صنعتی ، میتواند آلودگی های جای گرفته در الیاف، تار و پود فرش را به راحتی از آنها جدا کرده و نظافت این لوازم را فراهم آورد.

استفاده از دستگاه فرش شوی چه فوایدی دارد؟

شستشوی فرش ها با استفاده از دستگاه فرش شوی صنعتی نه تنها ظاهری بکر به فرش ها می بخشد بلکه سلامت شما را نیز بهینه نموده و ارتقا میبخشد. بسیاری از مشکلات تنفسی میتواند با وجود آلودگی های فرش تحریک شده و بیشتر شوند. به کار گیری تجهیزات نظافت و فرش شوی های صنعتی میتواند به میزان زیادی در بهبود سلامت در محیط منزل منجر شود. از سوی دیگر، استفاده از این تجهیزات در نظافت فرش و موکت باعث سلامت بافت و الیاف فرش شده، دوام و ماندگاری آنها را افزایش خواهد داد. استفاده از دستگاه فرش شوی علاوه بر حفظ نظافت این سطوح و کف پوش ها، مزایای بسیاری در زمینه سلامت افراد به همراه دارد.

از بین بردن ریزگردها

استفاده از دستگاه فرش شوی صنعتی

ریز گرد ها اگرچه از نظر چشم انسان غیرقابل مشاهده هستند، اما قطعا در محیط وجود دارد و در خانه به راحتی میتواند آنها را یافت. این گرد و غبار و ذرات ریز هر چیزی میتوانند باشند که در صورت عدم از بین بردن آن ها، می توانند برای افراد مشکلات و آلرژی های ناخوشایند ایجاد نمایند. شست و شوی فرش و موکت با تجهیزات نظافت صنعتی همچون دستگاه فرش شوی باعث از بین بردن این ریزگرد ها شده و تار و پود فرش ها را از آنها پاک میکنند. حرارت بالای فوم، قدرت مکش مطلوب و خاصیت پاک کنندگی بهینه این دستگاه، روشی کاملا بهینه برای برطرف نمودن و حذف موثر آلودگی های جای گرفته در بافت فرش ها می باشد.

حذف آلاینده های به دام افتاده

آلاینده ها می توانند اشکال مختلفی داشته باشند ، برخی از آنها که در فرش شما محبوس می شوند می توانند در لابلای بافت پارچه و الیاف فرش ها جای بگیرند. فعالیت های روزمره مانند جاروبرقی یا راه رفتن روی فرش تنها آنها را در فضا پراکنده نموده و باعث گسترش آلودگی می شوند. دستگاه فرش شوی صنعتی با کیفیت بالای نظافت این گونه آلودگی ها را از بافت فرش جدا نموده و تمیزی فرش ها را تضمین مینماید. این دستگاه نظافت مکانیزه میتواند به میزان زیادی در ارتقا کیفیت شست و شوی فرش و موکت تاثیر گذار باشد.

رفع آلودگی های فرش و موکت با دستگاه فرش شوی صنعتی

جلوگیری از رشد کپک و تجمع آلودگی ها

رطوبت هوای موجود در فضای اتاق میتواند باعث به وجود آمدن شرایط مناسب رشد باکتری ها، قارچ ها و کپک ها در لابلای الیاف فرش ها شوند. نظافت و شست و شوی بهینه فرش ها با دستگاه های نظافت صنعتی مکانیزه، از تجمع و رشد این مواد آلوده کننده در بافت فرش جلوگیری می کند.

 

استفاده از تجهیزات و دستگاه های نظافت صنعتی و شست و شوی کارآمد سطوح کف پوش و فرش ها در محیط های خانگی، اداری، خدماتی و رفاهی به میزان زیادی در افزایش کیفیت نظافت و سلامت افراد حاضر در چنین محیط هایی نقش خواهد داشت. به کار گیری تجهیزاتی همچون فرش شوی های صنعتی در نظافت کاهش هزینه های نظافت و بهره وری بهینه از نیروی کار را به همراه خواهد داشت. این تجهیزات علاوه بر حفظ و ارتقا سطح نظافت در سلامت این کف پوش ها نیز تاثیر گذار خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *