مقالات آموزشی نظافت صنعتی

نظافت صنعتی باشگاه بدنسازی

باشگاه های ورزشی از آلوده ترین اماکن تفریحی و ورزشی می باشند. تردد بالای افراد و ورزش و تماس محیط با پوست و بدن افراد، موجب افزایش آلودگی سطوح، پخش این آلودگی ها و کاهش بهداشت محیط خواهد شد. باشگاه های ورزشی بخش ها و سالن های متفاوتی دارند از قبیل: استخر، سالن بدنسازی، سالن پیلاتس و… . هرکدام از این بخش ها آلودگی های متفاوتی دارند، اما از بخش هایی که کمترین سطح بهداشت را دارند می توان به سالن بدنسازی اشاره کرد. اما چگونه می توان سالنی با تعداد بالای تجهیزات و دستگاه های تخصصی را به طور مداوم نظافت کرد تا با بهبود بهداشت به سلامت ورزشکاران و افراد کمک شود؟ با استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی که در ادامه ذکر می شود، می توان به سادگی همه سطوح در باشگاه بدنسازی را نظافت کرد.

 

چرا باید از تجهیزات نظافت صنعتی در باشگاه بدنسازی استفاده کرد؟

سطوح هموار کف و سطوح هموار و ناهموار بین دستگاه های بدنسازی، از آلوده ترین بخش ها در سالن های ورزشی هستند. به همین دلیل می بایست به طور مداوم نظافت شوند. اما مشکلاتی برای نظافت در باشگاه های ورزشی وجود دارد که برخی از آن ها عبارت اند از: تردد بالا در تمام طول روز به طوری که نظافت برای سطوح مشکل ایجاد می کند، انتقال آلودگی به بخش های متفاوت به دلیل مرطوب ماندن سطوح پس از کفشویی، امکان بروز مخاطرات گوناگون برای افراد به دلیل خیس ماندن سطح، مزاحمت برای ورزشکاران در صورت نیاز به استفاده در طول روز و… . به همین دلیل می بایست از تجهیزات تخصصی و کاربردی در زمینه نظافت استفاده کرد تا با توجه به ویژگی های خوب این دستگاه ها، نظافت در باشگاه های ورزشی به ویژه در سالن بدنسازی بهینه شود. در ادامه کارکرد و ساختار دو دستگاه کاربردی مانند اسکرابر صنعتی و جاروبرقی سطلی که از بهترین دستگاه ها برای نظافت صنعتی هستند، تشریح شده است.

 

کفشویی سالن بدنسازی با اسکرابر صنعتی

یکی از بخش های دشوار در نظافت باشگاه بدنسازی، شستشوی سطوح هموار کف می باشد. راه حلی که نظافت صنعتی برای حل مشکلات کفشویی ارائه می دهد، استفاده از دستگاه اسکرابر صنعتی می باشد. عملکرد دستگاه اسکرابر به این صورت است که در ابتدا آب و مواد شوینده بر روی سطوح پاشش می شوند و با برس زنی توسط برس های با کیفیت و با الیاف استاندارد، بدون آسیب به سطح همه آلودگی ها از بطن سطوح بیرون کشیده می شوند. سپس همزمان با حرکت دستگاه، عملیات مکش آب توسط سیستم وکیوم قدرتمند و لاستیک تی انجام شده و همه آب و آلودگی های موجود بر روی سطوح به داخل مخزن آب کثیف انجام می شود. بدین ترتیب سطح پس از شستشو به طور کامل خشک می شود و هیچ مشکل یا خطری ورزشکاران و افراد حاضر در باشگاه را تهدید نمی کند. دستگاه اسکرابر مانند همه تجهیزات نظافت صنعتی در مدل های متفاوتی ارائه شده است که بهترین مدل برای نظافت باشگاه بدنسازی اسکرابر دستی می باشد. به دلیل وجود تعداد بالای دستگاه ها، می توان با استفاده از کفشوی دستی که کوچک بوده و قدرت مانور بالایی دارد، همه بخش ها را به طور کامل شستشو داد.

 

نظافت صنعتی سطوح با جاروبرقی سطلی

یکی دیگر از تجهیزات کاربردی برای نظافت صنعتی در باشگاه بدنسازی، جاروبرقی صنعتی و سطلی می باشد. از این مدل جاروبرقی که حجم مخزن مناسبی داشته و انتقال آن راحت است می توان به منظور جاروب همه سطوح هموار و ناهموار استفاده کرد. از مهم ترین ویژگی های استفاده از جاروبرقی سطلی در باشگاه بدنسازی، فراهم شدن امکان نظافت سطوح بین دستگاه ها که دسترسی به آن ها دشوار است می باشد. دستگاه جاروبرقی با تجهیز به فیلتر های حرفه ای و قدرتمند، از بازگشت آلودگی حین نظافت به محیط باشگاه جلوگیری خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *