مقالات آموزشی نظافت صنعتی

چهار عامل موثر در انتخاب و خرید دستگاه پولیشر صنعتی

سطوح سنگی و سرامیکی در بسیاری از محیط های تجاری، خانگی و اداری مورد استفاده هستند. به دلیل تراکم تردد و استفاده مکرر از این کفپوش ها، کدر شدن و از دست دادن درخشندگی در آنها امری طبیعی است. اما اگر شما در محیط خود کفپوش سنگی دارید که به مرور زمان درخشندگی خود را از دست داده، با خرید و استفاده از دستگاه پولیشر صنعتی میتوانید به راحتی و در مدت زمان کوتاهی درخشندگی و جلوه را به سطوح خود باز گردانید. به کارگیری شیوه های قدیمی و استفاده از سطح و طی آب دیگر پاسخگوی نیاز شما نخواهد بود. مدت زمانی که صرف نظافت با شیوه های دستی و قدیمی میکنید، بسیار بیشتر از زمانی خواهد بود که با استفاهد از تجهیزاتی همچون پولیشر صنعتی میتوانید کیفیت بسیار بالایی از نظافت را بدست آورید.

 

مزایای کاربرد دستگاه پلیشر صنعتیاستفاده از دستگاه پولیشر صنعتی در نظافت میتواند علاوه بر سهولت و کیفیت بالای نظافت، هزینه های درخشان نمودن سطوح سنگی محیط مورد نظر شما را به میزان زیادی کاهش دهد.

تنوع تولید دستگاه پلیشر صنعتی، انتخاب و خرید این دستگاه را با اندکی دشواری مواجه میکند. این بدان معناست که برای کسب کیفیت نظافت مطلوب سطوح کف، باید بتوانید بهترین پولیشر را برای نتیجه بهینه، انتخاب کنید. در اینجا به چهار عامل موثر در کیفیت نظافت دستگاه کف ساب یا پولیشر صنعتی اشاره میکنیم. با در نظر گرفتن این موارد میتوانید دستگاه مناسب محیط کار خود را به راحتی انتخاب نمایید.

سرعت چرخش موتور دستگاه پولیشر صنعتی

دستگاه های پرداخت کف بین ۳۰۰ تا ۴۵۰ دور در دقیقه (چرخش پد در دقیقه) کار می کنند، که برای تمیز کردن و پرداخت همزمان سطوح عالی هستند. با این حال، اگر به دنبال دستگاه پولیشر با کیفیت بالا هستید که یک لایه براق و درخشان آینه مانند روی زمین ایجاد کند، خرید پلیشر های صنعتی فوق العاده پرسرعت از ۱۰۰۰ دور در دقیقه تا ۱۵۰۰ دور در دقیقه ایده آل فرایند مورد نظر شما خواهند هستند.

وزن پولیشر

عموما، پولیشر های صنعتی با وزن بالا تر با سرعت بسیار کمتری در یک منطقه متمرکز، فرایند نظافت را با کیفیت بهتری ارائه می دهند. وزن دستگاه پولیشر صنعتی، به یک نیروی فشاری تبدیل می شود که بر پد نظافت و سطح قرار گرفته بر آن اعمال می گردد و حداکثر تأثیر لایه برداری و نظافت را بر سطح زمین می گذارد. بنابراین، اگر به یک دستگاه نیاز دارید که بتواند به فرایند لایه برداری سنگین و نظافتی عمقی دست یابید، خرید و استفاده از پولیشر های صنعتی سنگین تر و کندتر برای شما مناسب تر عمل خواهند نمود. به همین شکل، یک دستگاه پولیش کننده کف سبک تر، میتواند با سرعت بیشتری آلودگی های سطح را برطرف نموده و سطوح را درخشان نمایند.

تجهیزات جانبی پولیشر صنعتی

نظافت سطوح سنگی با دستگاه پولیشر صنعتی

فرایند پرداخت سطوح را می توان با لوازم جانبی اضافی برای افزایش عملکرد دستگاه پولیشر صنعتی، سفارشی کرد. یکی از مهمترین لوازم پرداخت سطوح کف که ممکن است بخواهید روی آن سرمایه گذاری کنید، خرید و استفاده از سیستم مکنده که برای مکش گرد و غبار و آلودگی های حاصل از سایش کف در سرعتهای بالا مفید است، میباشد. این امر نه تنها باعث جلوگیری از عوارض مربوط به محیط زیست و بهداشتی می شود، بلکه از ماندن آلودگی ها بر سطح و کاهش ایمنی آن در حین انجام فرایند نظافت نیز جلوگیری خواهد نمود. همچنین با جمع آوری هم زمان در حین فرایند پولیش سطح، جمع آوری آلودگی ها بعد از لایه برداری نیز سهولت بیشتری خواهد داشت.

پد دستگاه پولیشر صنعتی

یکی دیگر از تاثیر گذار ترین عوامل در کیفیت نظافت دستگاه پولیشر صنعتی، پد ها هستند. میزان ساییدگی و گرما در فرایند صیقل سطح را پد ها تعیین می کنند. انواع پد ها با کیفیت های مختلف سایندگی و لایه برداری وجود دارند که در فرایند های مختلف استفاده از پلیشر مورد استفاده قرار میگیرند. پد ها با توجه به میزان توانایی سایش و سختی با رنگ های مختلف دسته بندی میشوند. در اینجا یک بررسی سریع برای خرید و انتخاب پد های دستگاه پولیشر آورده شده است.

 

  • پد های مشکی – تهاجمی، بادوام و سازگار، مناسب برای کاربرد در لایه برداری های سنگین.
  • پدهای سبز – برای شستشوی مرطوب سنگین، از بین بردن علائم سختی در مناطق آلوده و پرترافیک استفاده می شود.
  • پد های آبی – اسکراب عمومی یا نظافت آلودگی ها و لایه برداری های معممول.
  • پد قرمز – ایده آل برای ایجاد درخشندگی بالا در هنگام خشک شدن یا اسپری شدن با واکس براق کننده سنگ.
  • سفید – پرداخت و سایندگی که باعث افزایش درخشش سطوح کف می گردد.

 

استفاده از تجهیزات و دستگاه های پولیشر، میتواند درخشش و جلوه تاثیر گذاری برای محیط کار یا منزل شما به همراه داشته باشد. از این رو استفاده از پولیشر های صنعتی با توانایی های گوناگون راه حل مناسبی برای کسب این نوع نظافت در محیط خواهد بود. شرکت اتحاد صنعت صدرا با ارائه انواع تجهیزات نظافت صنعتی و دستگاه های پولیشر صنعتی، با ارائه مشاوره مناسب قادر است شما را در راستای انتخاب و خرید تجهیزات و دستگاه های نظافت مکانیزه صنعتی مناسب یاری نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *