مقالات آموزشی نظافت صنعتی

مشخصات و ویژگی های جارو برقی صنعتی و نیمه صنعتی بیمارستانی

نظافت و تمیز بودن سطوح بیمارستانی و محیط های بهداشتی از با اهمیت ترین موارد در استاندارد بودن چنین محیط هایی تلقی میشود. قطعا بیمارستان یا محیط درمانی که تمیز نباشد نمیتواند محیطی بهداشتی به حساب بیاید. به کار گیری جارو برقی های صنعتی و نیمه صنعتی و دستگاه های نظافت مکانیزه میتواند به میزان زیادی در ارتقا سطح بهداشت در محیط بیمارستان ها و مراکز بهداشت و درمان تاثیر گذار باشد. این تجهیزات میتوانند با سرعت و کیفیت بالایی محیط را نظافت نموده و در ارتقا ایمنی آنها موثر باشند.

از مهم ترین و کاربردی ترین تجهیزات نظافت که در شستشوی سطوح و جمع آوری انواع آلودگی ها در بیمارستان ها به حساب می آیند، میتوان به انواع اسکرابر ها و جارو برقی های صنعتی و نیمه صنعتی اشاره داشت. جارو برقی صنعتی بیمارستانی دستگاهی کارآمد برای جمع آوری آلودگی ها و پاکسازی محیط بیمارستان به حساب می آید. اصلی ترین وجه تمایز و تفاوت جاروبرقی های نیمه صنعتی با سایر جارو برقی ها در توان مکش آنها و نوع فیلتراسیون کارآمد به کار رفته در آنها است.

جمع آوری انواع آلودگی های بیمارستانی با جارو برقی صنعتی و نیمه صنعتی آب و خاک

انواع جارو برقی صنعتی و نیمه صنعتیمحیط بیمارستان به خودی خود با آلودگی ها و آلاینده های بسیاری مواجه است، از این رو حفظ پاکیزگی و نظافت مکرر و ضدعفونی آنها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. این آلاینده ها میتوانند به صورت مایع و جامد در محیط بیمارستان سطوح را آلوده نمایند. جاروبرقی های نیمه صنعتی بیمارستانی با توانایی جمع آوری انواع آلودگی های آب و خاک و برخورداری از قدرت مکش مناسب، قادرند حتی کوچک ترین ذرات و آلودگی ها را از محیط جمع آوری نموده و محیط آلوده شده را به شکل کامل و عمقی نظافت دهد. انواع جارو برقی های صنعتی با داشتن توانایی نظافت بالا از تجهیزات مطلوب و کارآمد در زمینه نظافت محیط های بیمارستانی یا مراکز تجاری کارآیی بالایی دارند.

ویژگی های جاروبرقی های نیمه صنعتی

دستگاه جارو برقی نیمه صنعتی با داشتن ویژگی های منحصر به فرد در نظافت قادر است کیفیت بالایی در نظافت و جمع آوری انواع آلودگی ها در محیط های مختلف بر جای بگذارد. در ادامه به برخی از این ویژگی ها اشاره کرده و آنها را مورد بررسی قرار می دهیم.

سیستم فیلتراسیون جارو برقی نیمه صنعتی

سامانه قدرتمند فیلتراسیون

فیلتر در انواع جاروبرقی های صنعتی یکی از بخش های اصلی دستگاه به حساب می آید. این بخش نقشی اساسی در جمع آوری و نگه داشتن آلودگی ها در مخزن جاروبرقی نیمه صنعتی دارد. جلوگیری از خروج آلودگی ها و آلاینده ها از مخزن جارو برقی های صنعتی از اصلی ترین کاربرد های سیستم فیلتراسیون به حساب می آید. از این رو در سیستم جاروبرقی های بیمارستانی و صنعتی از فیلتر های مخصوص استفاده شده تا از خروج آلودگی ها از مخزن و انتشار آنها در محیط جلوگیری به عمل آید.

خرطومی و سامانه مکش مجزا

جارو برقی های نیمه صنعتی آب و خاک در کنار خرطومی که برای مکش آلاینده های جامد قرار دارد، یک خرطومی جداگانه با امکان مکش مایعات قرار گرفته و برای تخلیه مایعات جمع آوری شده نیز کاربرد دارد. سهولت جمع آوری و تخلیه آلودگی ها در این دسته جاروبرقی ها امکان استفاده بهینه آن را برای مجموعه های درمانی و مراکز بیمارستانی مناسب نموده و سرعت و کیفیت نظافت را به میزان زیادی افزایش خواهد داد.

پایین بودن میزان صدای جارو برقی آب و خاک صنعتی

به دلیل حساسیت بیمارستان ها به سر و صدا و اهمیت حفظ سکوت و آرامش، جارو برقی های نیمه صنعتی بیمارستانی دستگاهی بی صدا است. میزان آلودگی صوتی در این دستگاه در حدود ۶۷ دسی بل می باشد. موتور دستگاه و شیوه قرارگرفتن آن در بدنه به میزان زیادی در صداهای تولیدی دستگاه تاثیر می گذارد. به دلیل پایین بودن حجم صدای تولیدی این دستگاه، استفاده از آن در نظافت مراکز بیمارستانی، درمانگاه ها و آسایشگاه ها رایج بوده و مزاحمتی برای بیماران به وجود نخواهد آورد.

موارد استفاده از جارو برقی صنعتی آب و خاک در مراکز درمانی

جاروبرقی آب و خاکیک مکنده نیمه صنعتی با قابلیت جمع آوری آلودگی های جامد و مایع میتواند به عنوان اصلی ترین نیازهای نظافتی در بیمارستان ها و مراکز درمانی به حساب آید. استفاده از جارو برقی های صنعتی و نیمه صنعتی آب و خاک، در بخش های مختلف این مراکز، کیفیت و سرعت بالای نظافت را به همراه خواهد داشت. سالن انتظار، راهروها، اتاق بیماران، بخش جراحی، آزمایشگاه، اورژانس، پذیرش، آشپزخانه، انبار و سایر بخش ها از جمله بخش هایی از بیمارستان هستند که برای جلوگیری از تجمع آلودگی ها، نظافت روزانه آنها انکار نشدنی و اجتناب ناپذیر است.

به کار گیری تجهیزات نظافت مناسب میتواند سرعت و کیفیت مطلوب را فراهم آورده و فرایند نظافت را بهینه سازی نماید. استفاده از جاروبرقی های آب و خاک صنعتی برای جمع آوری و نظافت زباله های ریز و درشت جمع آوری و غبار گیری از تجهیزات و وسایل امکان پذیر می باشد.

اهمیت استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی در حفظ نظافت بیمارستان

جارو برقی آب و خاک صنعتیبیمارستان ها و مراکز درمانی از جمله مراکزی هستند که به دلیل وجود عوامل بیماری زا و باکتری ها نیاز نظافت آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. به کار گیری تجهیزات و دستگاه های نظافت مکانیزه میتواند در ارتقا سطح بهداشت در اینگونه محیط ها به میزان زیادی کارایی داشته باشد. سهولت کاربری و کیفیت بالای نظافت تجهیزات و دستگاه های نظافت همچون جارو برقی های نیمه صنعتی از اصلی ترین دلایل جایگزین شدن آن ها با شیوه های دستی و سنتی نظافت می باشد. وجود آلاینده ها و انواع آلودگی های عفونی، باکتری ها و عوامل بیماری زا، نیاز وجود سیستم های نظافت بهینه را در مراکز بهداشت و درمان ضروری می نماید.

 

جاروبرقی های صنعتی و نیمه صنعتی آب و خاک بیمارستانی با توانایی جمع آوری موثر آلودگی ها از سطوح نظافت راهرو ها، اتاق ها و بخش های مختلف مراکز درمانی را تضمین نموده و بهره وری بیشتر و بهینه تری از نیروی کار برای انجام امور نظافتی امکان پذیر خواهد نمود. جارو برقی های CA80 و CA100 صنعتی ارائه شده توسط شرکت اتحاد صنعت از کارآمد ترین و مطلوب ترین مکنده های قابل استفاده در محیط بیمارستان ها و مراکز درمانی می باشند. این جارو برقی های نیمه صنعتی با داشتن سیستم فیلتراسیون مناسب، بهره گیری از مخزن با حجم بالا و موتور کم صدا، از مکنده های کارآمد نظافت محیط مراکز درمانی و بیمارستان ها می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *