مقالات آموزشی نظافت صنعتی

عواملی که در خرید جاروبرقی صنعتی باید در نظر بگیرید

جاروبرقی ها به عنوان یکی از اولین تجهیزاتی که در نظافت و جمع آوری انواع آلودگی ها به ذهن میرسند هستند. با این حال برای داشتن یک فرایند نظافت ساده و بهینه با این دستگاه نظافت مکانیزه، برای خرید جارو برقی صنعتی مناسب لازم است برخی نکات و عوامل را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین دستگاه را برای نظافت انتخاب نمایید. جنبه های زیادی وجود دارد که در انتخاب و خرید دستگاه جاروبرقی صنعتی آب و خاک تاثیر دارد و میتواند این خرید را به یک سرمایه گذاری مناسب برای حفظ نظافت محیط کارتان نماید. برخی از موارد اصلی در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته تا شما بتوانید با بهره گیری از آنها خرید مناسبی انجام دهید.

عوامل تاثیر گذار در توان نظافت جاروبرقی های صنعتی

در هنگام خرید دستگاه جاروبرقی صنعتی عواملی همچون قدرت مکش، توانایی جمع آوری آلودگی های مختلف، تجهیزات و لوازم جانبی، توان موتور و تکنولوژی سیستم فیلتراسیون از با اهمیت ترین و تاثیر گذار ترین عوامل برای انتخاب مناسب هستند. در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

قدرت مکش دستگاه جارو برقی صنعتی

قتوجه به توان مکش جاروبرقی در هنگام خریددرت مکش در دستگاه جارو برقی های صنعتی به معنای تفاوت بین فشار داخلی دستگاه و فشار هوای بیرون آن است. این تفاوت فشار هوا باعث مکش هوا و آلودگی ها از بیرون به داخل دستگاه میگردد. قدرت مکش یکی از اصلی ترین ویژگی های دستگاه های جاروبرقی صنعتی است و بدون آن دستگاه توانایی جمع آوری بهینه گرد و غبار و خاک را نخواهد داشت و خرید شما تنها یک هزینه اضافی خواهد بود. از سوی دیگر، نوع سطح کف نیز در میزان قدرت مکش مورد نیاز شما نقش تعیین کننده دارد. برای سطوح سخت، قدرت مکش کم نیز میتواند خوب کار کند. در مقابل، برای نظافت فرش ها و قالیچه ها به قدرت مکش بالا نیاز خواهید داشت. در برخی دستگاه های جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی توان مکش به صورت دستی قابل تنظیم است، داشتن این ویژگی یک امتیاز مثبت برای دستگاه به حساب می آید.

قابلیت به کار گیری در شرایط مختلف

استفاده از دستگاه های جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی در محیط های مختلف امکان پذیر است، این یک مزیت برای دستگاه محسوب میشود که بتواند در محیط های گوناگون و برای جمع آوری آلودگی های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. ابعاد مناسب، سهولت جابجایی و توان مکش آلودگی های مختلف در دستگاه جارو برقی از مزیت ها و برتری های این دستگاه به شمار می آیند. بدین ترتیب شما میتوانید با استفاده از دستگاه به سرعت در محیط به حذف و جمع آوری آلودگی ها مشغول شوید.

داشتن توانایی جمع آوری آلودگی های تر و خشک، از ویژگی های کاربری این دستگاه نظافت مکانیزه به حساب می آید. بدین ترتیب خرید دستگاه جاروبرقی صنعتی میتواند در محیط با جمع کردن این انواع آلودگی ها به سرعت فرایند نظافت افزوده و سهولت آن را به همراه داشته باشد.

داشتن لوازم جانبی متنوع برای نظافت

تجهیزات جانبی جارو برقی صنعتیوقتی ابزار مناسب داشته باشید فرایند نظافت و تمیز کردن محیط بسیار راحت تر می شود. هنگام خرید جاروبرقی های صنعتی و نیمه صنعتی داشتن لوازم جانبی میتواند تفاوت بسیاری در کیفیت نظافت شما داشته باشد. یکی از این لوازم جانبی برس باریک است، ابزاری بسیار مهم برای تمیز کردن گوشه ها و بخش هایی که خرطومی و پارویی جارو برقی به راحتی نمیتواند به آنها دسترسی داشته باشد. برخی از جاروبرقی های صنعتی با برس های گردگیری، خرطومی و دسته بلند برای سهولت دسترسی به نقاط مرتفع یا خارج از دسترس مجهزند. این تجهیزات میتوانند در ارتقا کیفیت نظافت محیط تاثیر گذار بوده و کیفیت بهینه آن را برای شما فراهم آورند.

منبع تغذیه دستگاه جاروبرقی صنعتی

نکته قابل توجه بعدی در هنگام خرید جاروبرقی توجه به نوع منبع تغذیه در دستگاه است که از عوامل تعیین کننده قدرت این دستگاه نظافت صنعتی مکانیزه است. برخی از دستگاه های جاروبرقی صنعتی با توجه به ساختارشان به باتری مجهزند تا بتواند سهولت در جابجایی را برای دستگاه امکان پذیر نمیاد. از سوی دیگر در برخی انواع جارو برقی قابلیت کارکرد دائم از اهیمت بیشتر برخوردار است، پس داشتن منبع تغذیه ثابت و مداوم در آنها اولیت دارد. این نوع دستگاه های جاروبرقی صنعتی با اتصال مستقیم به برق تامین انرژی میشوند. در اینجا بسته به شرایط محیط و نوع استفاده ای که از دستگاه جارو برقی دارید به انتخاب تجهیزات مناسب کنید.

برخی از افراد سیم را محدود می دانند زیرا شما باید به این موضوع توجه داشته باشید که کجا را باید وصل کنید و تا کجا می توانید برسید. برای رفع این محدودیت در جارو برقی های صنعتی و نیمه صنعتی، کابل اتصال بلند تر در نظر گرفته می شود تا مشکل جابجایی آن برطرف شود. در سوی دیگر، دستگاه های جاروبرقی باتری دار نیاز به شارژ مرتب و در برخی موارد تعویض دارند. شارژ آنها نیز زمان می برد که این امر می تواند ناخوشایند در زمان نظافت محیط های وسیع باشد، در این صورت بهتر است همواره باتری های اضافی، آماده داشته باشید.

اهیمت فناوری فیلتراسیون جاروبرقی های صنعتی و نیمه صنعتی

خرید جاروبرقی صنعتی با سیستم فیلتراسیون کارآمدهنگامی که همه گرد و غبار را جارو برقی و مکش کردید، یک سیستم فیلتراسیون بهینه و خوب به محصور نگه داشتن آن کمک می کند. وجود یک سیستم فیلتراسیون خوب در دستگاه جاروبرقی که انتخاب و خرید نموده اید این اطمینان حاصل می کند که هیچ گرد و غباری مجددا به هوا باز نخواهد گشت. سیستم فیلتراسیون HEPA (High-Rfficiency Particulate Air) بالاترین سطح سیستم فیلتراسیون در حال حاضر می باشد. میزان کارایی این نوع فیلتر ها تا ۹۹.۹۷٪ است.

تولیدکنندگانی که بر روی جارو برقی صنعتی خود فیلتر های HEPA نصب می کنند، با استفاده از نماد True-HEPA یا HEPA بر روی جاروبرقی ها کاربرد آن در دستگاه نظافت مکانیزه را نشان می دهند. این امر به کاربر اطمینان می دهد که نوع سیستم فیلتراسیون به کار رفته در دستگاه جاروبرقی صنعتی از چه نوعی است.

 

اگر تاکنون نمیدانستید برای خرید یک دستگاه جاروبرقی صنعتی یا نیمه صنعتی مناسب برای نظافت محیط تجاری، اداری، مسکونی یا حتی واحد صنعتی خود چه مواردی باید در نظر داشته باشید، با استفاده از مطالب ارائه شده در این مقاله به راحتی میتوانید دستگاه مورد نیاز و مناسب برای مجموعه خود را تهیه نمایید. میزان و قدرت مکش مورد نیاز، نوع منبع تغذیه و روش تأمین انرژی، تنوع تجهیزات و لوازم جانبی و نوع و توان سیستم فیلتراسیون از اصلی ترین عوامل تاثیر گذار در کارآیی دستگاه جارو برقی هستند که باید به آن توجه داشته و در انتخاب و خرید جاروبرقی صنعتی یا نیمه صنعتی در نظر باشید.

خرید و به کار گیری دستگاه های جاروبرقی نیمه صنعتی و صنعتی در نظافت محیط های خدماتی، همچون هتل ها، یا مراکز همایش، محیط های بهداشت و درمان میتواند در ارتقا کیفیت نظافت بسیار تاثیر گذار باشد. شرکت اتحاد صنعت از ارائه دهندگان دستگاه های نظافت مکانیزه صنعتی و انواع جاروبرقی های صنعتی میتواند با ارائه مشاوره و راهنمایی توسط کارشناسان خبره در این زمینه به شما در راستای انتخاب و خرید دستگاه مناسب برای نظافت محیط مورد نظر شما کمک نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *