مقالات آموزشی نظافت صنعتی

شستشویی موثر با استفاده از کمترین میزان آب

شستشوی سطوح به منظور حذف آلاینده ها امری لازم و ضروری می باشد. از دیر باز تا کنون از شیوه های سنتی چون سطل اب و تی برای شستشوی آلاینده های چسبیده بر روی سطوح استفاده می شود.اگر چه در برخی مواقع از شیلنگ اب نیز برای شستشو و حذف آلاینده ها استفاده می شود. اما به کار گیری سطل اب یا شیلنگ اب موجب هدر رفت حجم بالایی از آب شرب می شود. ضمن اینکه در استفاده از سطل آب به واسطه استفاده چندین باره از سطل برای شستشو و نظافت تی، عملیات شستشو با کیفیت مطلوبی انجام نمی شود.  به عبارت دیگر استفاده از شیوه های سنتی  و دستی نظافت، قادر به ارائه نظافتی موثر و با کیفیت نبوده و فقط موجب اتلاف هزینه و منابع انرژی می گردد. در این رشرایط به منظور داشتن نظافتی کاملا حرفه ای و موثر، بهترین راه استفاده از دستگاه های اسکرابر صنعتی می باشد.

 

ساز و کار دستگاه اسکرابر صنعتی

اسکرابر صنعتیاسکرابر صنعتی یا دستگاه کفشوی، دستگاهی مکانیزه برای شستشو و نظافت سطوح کف می باشد که با استفاده از سیستم های کاملا مکانیزه و صنعتی عملیات شستشو و نظافت سطوح را انجام می دهد. دستگاه های اسکرابر با استفاده از سیستم برس زنی و پاشش آب،‌عملیات شستشو و نظافت را انجام می دهند. این دستگاه ها به منظور ارتقا کیفیت شستشو و نظافت، مجهز به مخازن مجزا برای آب تمیز و آب کثیف بوده و از این رو همواره از پاشش آب تمیز برای شستشو و نظافت استفاده می نمایند. سیستم مکنده از دیگر بخش های دستگاه اسکرابر می باشد که وظیفه جمع آوری آب و مایعات آلوده ناشی از شستشو و انتقال آن به مخزن اب کثیف را بر عهده دارد.

 

ویژگی های دستگاه اسکرابر صنعتی

اسکرابر یا کفشوی صنعتیاسکرابر صنعتی دستگاهی مکانیزه و تخصصی برای شستشو و نظافت آلانیده ها از روی سطوح کف می باشد. همزمانی عملیات شستشو و خشک نمودن سطوح، از جمله مهم ترین ویژگی های دستگاه های اسکرابر است. توان بالای این دستگاه ها در شستشو و حذف موثر و با کیفیت آلاینده ها موجب شده است تا استفاده از این دستگاه ها محبوبیت خاصی در بین کاربران داشته باشند. از این رو شرکت های سازنده دستگاه های اسکرابر به منظور تامین نیاز های نظافتی در محیط های گوناگون، اقدام به تولید دستگاه های اسکرابر در ابعاد متنوعی کرده اند. دستگاه های اسکرابر بر اساس نوع هدایت دستگاه به دو دسته اسکرابر های دستی واسکرابر های سرنشین دار تقسیم می شوند.

 

ویژگی های کفشور های دستی و سرنشین دار

اسکرابر یا کفشوی صنعتیدستگاه های کف شوی دستی ابعاد کوچک و فشردهای داشته و برای شستشو و نظافت سطوح کف محیط های کوچک و فشرده طراحی و تولید شده اند. ابعاد کوچک و فشرده این دستگاه هاف قدرت مانور بالایی به آنها بخشیده و در نتیجه امکان شستشوی معابریک باریک و متراکم را تسهیل نموده است. اسکرابر های دستی همانطور که از نامشان پیداست، مجهز به دسته بوده و کاربر با قرار گرفتن در پشت دستگاه آن را هدایت می نماید. این درحالی است که دستگاه های اسکرابر سرنشین دار برای شستشو و نظافت محیط های وسیع طراحی شده اند. از این رو ابعاد بزرگتر و پهنای کاری بیشتری دارند. این دستگاه ها مجهز به صندلی بوده و کاربر با نشستن بر روی صندلی دستگاه، آن را هدایت می نماید. از آنجایی که در اسکرابر سرنشین دار کاربر روی صندلی نشسته و عملیات شستشو و نظافت را انجام می دهد، کمتر خسته شده و در نتیجه توان بیشتری برای ادامه فعالیت خواهد داشت.

 

مزایای استفاده از دستگاه اسکرابر

اسکرابرهمانطور که پیش تر اشاره شدهدر شستشو و نظافت با استفاده از شیوه های سنتی حجم بالایی از آب مصرف می شود. در صورت استفاده از سطل آب نیز، تا مادامیکه آب سطل تعویض نگردد، شستشوی تی آلوده در سطل موجب انتشار آلاینده ها به بخش های دیگر شده و در نتیجه عملا شستشوی موثری حاصل نمی گردد. این در حالی است که استفاده از دستگاه های مکانیزه و صنعتی چون اسکرابر ها که با استفاده از پاشش آب تمیز آلاینده ها را شستشو می دهند،‌ همین امر نه تنها کیفیت نظافت را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش می دهد بلکه به واسطه استفاده از حجم کم و مناسب اب تاثیر بسزایی در صرفه جویی اب دارد. ضمن اینکه استفاده از سیستم برس زنی تمامی آلاینده های تثبیت شده در خلل و فرج و شیار های کفپوش ها را بیرون کشیده و نظافت می نماید. حدف موثر آلاینده ها با استفاده از اسکرابر موجب ارتقا چشمگیر در کیفیت شستشو و نظافت می گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *