مقالات آموزشی نظافت صنعتی

بهبود بهداشت در اماکن آموزشی با تجهیزات نظافت صنعتی

یکی از مشکلاتی که در مدیریت مدارس، دانشگاه ها و سایر اماکن آموزشی بسیار حائز اهمیت است، برقراری بهداشت در چنین اماکنی می باشد. با توجه به تردد بالا و آلودگی های فراوان در اماکن آموزشی،‌ نظافت و شستشوی سطوح در مدارس و دانشگاه ها با مشکلات متعددی مواجه است. رعایت بهداشت در اماکن مرتبط با آموزش بسیار ضروری بوده و بهتر است به صورت روزانه صورت گیرد؛‌ اما سختی نظافت در مدارس و دانشگاه ها موجب بروز سهل انگاری در چینش برنامه نظافت مداوم توسط مدیران خواهد شد. به همین دلیل می توان با بهره گیری از راهکار های کاربردی و استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی به طور مرتب و با بهترین کیفیت سطوح هموار و ناهموار را در اماکن آموزشی نظافت نمود.

نظافت صنعتی بخش های متفاوت اماکن آموزشی

به منظور شستشوی بهینه سطوح و زدودن کامل همه آلودگی ها بهتر است از راهکار نظافت صنعتی بهره گرفته شود؛ بدین ترتیب هر سطحی با روال خاصی و توسط دستگاه مناسب نظافت می شود. در ادامه انواع دستگاه های مناسب برای نظافت در مدارس و کاربرد آن ها ذکر شده است. با بررسی محیط مراکز آموزشی و انتخاب مناسب ترین دستگاه ها برای نظافت، می توان در بهینه ترین حالت ممکن سطوحی بهداشتی و پاکیزه در اماکن آموزشی مانند مدارس، دانشگاه ها و… مشخص کرد.

جاروبرقی صنعتی

یکی از کاربردی ترین تجهیزات نظافت صنعتی، دستگاه جاروبرقی می باشد که همگان از عملکرد آن مطلع هستند. با توجه به آلودگی های دائمی و تردد بالا در اتاق های اماکن همیشگی و نمازخانه ها، می بایست از دستگاهی با حجم مخزن مناسب برای جمع آوری همه آلودگی های مراکز وسیع آموزشی استفاده کرد. همچنین با توجه به تردد بالا و مساحت گسترده نیاز است تا از جاروبرقی با قدرت مکش مناسب و فیلتر با کیفیت استفاده شود تا علاوه بر مکش همه آلودگی ها، از بازگشت مجدد ذرات ریز به محیط جلوگیری کند. بدین ترتیب بهداشت در بخش های متفاوت اماکن آموزشی برقرار می شود. جاروبرقی سطلی از بهترین تجهیزات نظافت صنعتی برای جاروب اتاق و نمازخانه دانشگاه ها و مدارس می باشد.

اسکرابر

شستشوی سطوح هموار کف به دلیل تردد بالا در مراکز آموزشی فرآیندی دشوار و زمان بر است و در نهایت پس از پذیرش ریسک بروز مخاطرات و نظافت به روش دستی، کیفیت شستشوی نهایی قابل قبول نمی باشد؛ لذا با توجه به ویژگی های متعدد دستگاه اسکرابر صنعتی می توان با خرید این مدل کفشوی، به شستشوی سریع و با کیفیت کف مدارس و دانشگاه ها پرداخت. عملکرد سریع و کم صدای اسکرابر امکان نظافت مداوم سطوح را فراهم می نماید. تجهیزات نظافت صنعتی با ارائه کیفیت نهایی بالا، موجب رضایت و بهینه سازی کاربران و مدیران می شوند. همچنین به دلیل خشک کردن همزمان با شستشو در فرآیند کفشویی با اسکرابر، احتمال بروز مخاطرات و لغزش ها به دلیل مرطوب ماندن سطوح، از بین خواهد رفت.

سوییپر

محوطه های وسیع در اماکن آموزشی مانند مدارس، دانشگاه ها، آموزشگاه ها و… امکان جاروب موثر به صورت دستی را فراهم نمی کند. اما می توان با در اختیار داشتن دستگاه سوییپر صنعتی به وسیله کارکرد با کیفیت این دستگاه، در کوتاه ترین زمان همه سطوح محوطه و پارکنیگ اماکن آموزشی را جاروب نمود. دستگاه سوییپر به وسیله دو برس دیسکی در جلوی دستگاه آلودگی ها را به وسط هدایت کرده و سپس توسط برس رولی میانی به داخل مخزن هدایت می کند. این عمل بدون بلند شدن خاک و بدون برگشت ذرات به محیط صورت گرفته و نظافت به طور مطلوبی در سطوح محوطه برقرار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *