مقالات آموزشی نظافت صنعتی

وجه تمایز انواع دستگاه پولیشر

امروزه با پیشرفت تجهیزات نظافتی و عدم بکاگیری از روش های سنتی در جهت نظافت، از دستگاه پولیشر که یکی از پر کاربرد ترین دستگاه های مورد نیاز در نظافت می باشد، استفاده می شود. عملکرد اصلی پولیشر صنعتی صیقل دادن سطوح است و به همین علت نام دیگر آن دستگاه کف ساب می باشد. ممکن است برایتان پیش آمده باشد که سطحی دچار ناهمواری شده باشد و برای نظافت آن با مشکل برخورد کرده باشید. با بکارگیری از پولیشر می توانید سطح را صیقل دهید، صاف کنید و نظافت را به راحتی انجام دهید.

ویژگی های منحصر به فرد دستگاه پولیشر

به طور کلی وجه مشترک دستگاه های پولیشر در مواردی همچون درخشندگی، صیقل و جلادهی سطوح می باشد. به نظر شما چرا قیمت دستگاه های پولیشر با یکدیگر متفاوت است در صورتی که تمامی آن ها دارای عملکرد یکسانی هستند؟ در واقع می توان گفت وجه تمایز این دستگاه ها با یکدیگر، مشخصات ظاهری ( وزن و ابعاد ) و مشخصات عمومی ( منبع تغذیه، میزان سرعت برس، ولتاژ و …) می باشند. این عوامل تاثیر زیادی بر روی قیمت دستگاه می گذارد که در ادامه به این موارد پرداخته خواهد شد.

مشخصات ظاهری بکاررفته در پولیشر

به منظور راحتی در حمل و نقل، بکارگیری از دستگاهی که وزن کمتری دارد موجب سهولت بیشتری برای کاربر می شود. دستگاه پولیشر در دو نوع دستی و سرنشین دار ارائه شده است. پولیشر سرنشین دار نسبت به پولیشر دستی عرض کاری بیشتری دارد و قابلیت این را دارد که در مدت زمان کمتری، مساحت بیشتری را نظافت کند. در این نوع از دستگاه های پولیشر کاربر انرژی کمی می گذارد اما نظافت با کیفیت بالا تری انجام می شود! ممکن است تعجب کنید که مگر می شود برای نظافت انرژی کمتری صرف کرد اما تنیجه بهتری را دریافت کرد. در کف ساب سرنشین دار، کاربر بر روی دستگاه می نشیند و هدایت آن را بر عهده می گیرد اما به دلیل ابعادی که دارد، از قدرت مانور کمتری بهره مند است. توجه داشته باشید که انتخاب نوع دسنگاه پولیشر به میزان مساحت محیط بستگی دارد و با در نظر گرفتن مساحت انتخاب می گردد.

مشخصات ظاهری بکاررفته در پولیشر

رابطه ی کیفیت نظافت با سرعت برس ها

بسیاری از سطوح به مرور زمان و یا پس از نظافت کدر می شوند، به همین دلیل می توان با استفاده از پلیشر درخشندگی را به سطوح برگرداند، به طوری که همانند روز اول براق و نو شوند. سرعت چرخش برس ها یکی از مهم ترین عواملی است که باید به آن توجه داشته باشید. سرعت چرخش برس ها در پولیشر در مقایسه با سایر تجهیزات نظافتی بسیار بیشتر می باشد. به همین ترتیب براق نمودن و جلا دادن سطوح کف را با سرعت و دقت بالا انجام می دهد و کارایی بالاتری را ایجاد می نماید. این دستگاه دقیق نظافتی انواع آلاینده های چسبیده شده و باقی مانده بر روی سطح را نیز با سرعت بالا از بین می برد و اثری از آن باقی نمی گذارد.

صرفه جویی در زمان با حجم مخزن بیشتر

توجه داشته باشید بر روی دستگاه پولیشر صنعتی، مخزن آب آن قرار گرفته است. از این رو هر چه مخزن بزرگ تر باشد، میزان آب بیشتری در آن قرار گرفته و در نتیجه اتلاف وقت کمتری صورت می گیرد و کاربر بدون هیچ وقفه ای به عملیات نظافتی خود ادامه می دهد. مخزن این دستگاه در برابر ضربه و شکسته شدن مقاوت دارد و مستحکم است اما در صورت لزوم می توانید آن را تعویض کنید. پس از پر کردن مخزن آب، میزان آب به صورت اتوماتیک و یا توسط و تحت تنظیم کاربر بر روی برس ریخته می شود.

قدرت موتور

هر چه قدرت موتور دستگاه پلیشر بیشتر باشد، با سرعت بالاتری برس ها را به حرکت در می آورد و در نتیجه برس ها قدرت بیشتری برای براق سازی سطوح خواهند داشت. موتور این دستگاه به صورتی طراحی شده است که باعث فشار هر چه بهتر دستگاه بر روی سطوح می شود. به منظور کاهش هزینه ها و نگهداری آسان، از انتقال نیرو محرکه که از طریق تسمه صورت می گیرد، استفاده می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *