انواع مختلف دستگاه های سوییپر صنعتی

جمع آوری و حذف آلاینده های انباشته از محوطه به منظور ارتقا جلوه های بصری محیط و فراهم نمودن محیطی ایمن و مناسب برای افراد در محیط های مسکونی، شهری و کسب و کار امری لازم و ضروری می باشد. مسلما استفاده از شیوه های سنتی و دستی نظافت با توجه به ماهیت و حجم آلاینده های انباشته در فضای بیرونی از توان لازم و کافی برای حذف موثر و با کیفیت آلاینده ها برخوردار نبوده و نمی تواند نیاز های نظافتی محیط را به شیوه ای مطلوب بر طرف نماید. در این میان استفاده از شیوه های نوین و به کار گیری تجهیزات مکانیزه و صنعتی ای چون دستگاه های سوییپر صنعتی که با هدف نظافت و جمع آوری موثر و با کیفیت آلاینده ها طراحی و تولید شده اند گزینه ای مناسب برای جمع آوری و حذف موثر و با کیفیت آلاینده های انباشته در محوطه ها می باشند.ساز و کار دستگاه های سوییپر صنعتی

سوییپراساس عملکرد سوییپر های صنعتی بر اساس سیستم برس زنی بوده و دستگاه به منظور جمع آوری و حذف موثر و با کیفیت آلاینده های امباشته در محیط از سیستم برس زنی استفاده می نماید. سوییپر ها بر اساس نوع عملکرد اغلب مجهز به ۱ تا ۳ برس دیسکی جانبی بوده و چرخش خلاف گرد این برس ها موجب هدایت آلاینده ها به بخش میانی دستگاه شده و در نهایت آلاینده ها به واسطه چرخش عقب گرد برس رولی مرکزی دستگاه به داخل مخزن منتقل می شوند. در این میان به منظور بهبود فضای پیرامون و ممانعت از بازنشر ذرات آلاینده انباشته در داخل مخزن دستگاه های سوییپر مجهز به فیلتر و موتور مکنده می باشند که با به دام انداختن ذرات ریز گرد و غبار مانع از خروج آنها از داخل مخزن دستگاه می گردند. دستگاه های سوییپر صنعتی به منظور تامین نیاز های نظافتی محیط هایی با ابعاد گوناگون در انواع متنوعی طراحی و تولید می شوند:

دسته بندی سویپر ها

سوییپر های صنعتی با توجه به ابعاد محیط در دو نوع سوییپر های دستی و سوییپر های خودرویی طراحی و تولید می شوند. نمونه های دستی در مقایسه با نمونه های خودرویی ابعاد کوچک تری داشتی و در نتیجه پهنای کاری کمتری نیز دارند. از این رو برای نظافت و حذف آلاینده ها از محیط هایی با تراکم بالا و یا معابر باریک گزینه ای مناسب می باشند. در این مدل ها کاربر با قرار گرفتن در پشت دستگاه وظیفه هدایت آن و در نهایت عملیات نظافت را بر عهده می گیرد. نمونه های خودرویی دستگاه سوییپر مجهز به صندلی کاربر بوده و کاربر با نشستن بر روی صندلی دستگاه را هدایت می نماید. با توجه به اینکه در نمونه های خودرویی کاربر روی دستگاه نشسته و عملیات نظافت را درست همانند هدایت خودرو بر عهده می گیرد، کمتر خسته شده و از توان بیشتری برای ادامه فعالیت برخوردار می باشد در نتیجه این دستگاه ها گزینه ای مناسب برای نظافت محیط های متوسط تا بزرگ می باشند. توجه به ابعاد محیط نظافتی و تناسب آن با محیط نظافتی نقش مهمی در افزایش بهره وری دستگاه ایفا می نماید.

جاروب خیابانی

سوییپربا توجه به وسعت بالای معابر شهری دستگاه های سوییپر استفاده شده در این بخش ها ابعاد بزرگتری داشته و دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند. به عنوان نمونه این سوییپر ها مجهز به کابین راننده بوده و کابین به منظور محافظت از کاربر و فراهم نمودن بالاترین سطح راحتی در شرایط جوی متنوع مجهز به سیستم های گرمایشی و سرمایشی می باشد .قابلیت تجهیز به بازوی متحرک سوم از دیگر ویژگی های سوییپر های شهری می باشد که امکان نظافت و حذف موثر و با کیفیت آلاینده های انباشته در بخش های دور از دسترسی چون سطوح زیر مبلمان شهری و سکو ها را برای کاربر مهیا می نماید.

دیدگاه کاربران
نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: