مقالات آموزشی نظافت صنعتی

خرید سوییپر چه نقشی در کنترل آلودگی ها دارد؟

اماکن صنعتی و غیر صنعتی همواره با آلودگی های ریز و درشت متفاوتی درگیر هستند. باقی ماندن زباله و آلودگی ها در سطوح محیط، ممکن است موجب آسیب به سطح شده و با کاهش بهداشت مخاطراتی را برای افراد نیز ایجاد کند؛ به همین دلیل با توجه به نیاز های نظافتی می توان از دستگاه و تجهیزات مناسب برای نظافت مداوم سطوح استفاده کرد. در مقایسه با روش سنتی، استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی برای جاروب سطوح هموار کف بسیار کاربردی بوده و می توان سطوح وسیع را در کمترین زمان با دستگاه سوییپر صنعتی نظافت نمود. در ادامه ویژگی های دستگاه سویپر و لزوم استفاده از آن به منظور مهار آلودگی ها تشریح شده است.

 

کارکرد و انواع دستگاه سوییپر صنعتی

استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی موجب بهبود عملکرد در سطوح کوچک یا سطوح گسترده و وسیع خواهد شد. دستگاه سوییپر صنعتی در مدل های متفاوتی طراحی و تولید شده است و با توجه به نیاز نظافتی می توان مدل مناسب برای سطح را انتخاب نمود. از سوییپر های جمع و جور و دستی می توان برای جاروب سطوح کوچک یا سطوحی که موانع زیادی دارند استفاده کرد؛ اما برای نظافت کف سطوح هموار در اماکن وسیع مانند محوطه های کارخانه های صنعتی، پارکنیگ های مجتمع های تجاری و… می بایست از مدل سرنشین دار دستگاه سویپر بهره جست. مدل سرنشین دار به صورت خودرویی و توسط کاربری که بر روی دستگاه قرار می گیرد هدایت می شود و مدل دستی توسط کاربر که در پشت دستگاه هدایت آن را بر عهده دارد عملکرد نظافت را انجام می دهد. مکانیزم عمل دستگاه جاروب صنعتی بدین صورت است که در ابتدا همه زباله های ریز و درشت و آلودگی های سطحی کف به وسط هدایت شده و سپس توسط سیستم قدرتمند مکش، به داخل مخزن پرتاب می شوند. این دستگاه به دلیل بهره گیری از مخازن حرفه ای و فیلتر های قدرتمند و با کیفیت، از بازگشت آلودگی به محیط جلوگیری می کنند و بدین ترتیب حداکثر سطح بهداشت حاصل خواهد شد. بهره گیری از دستگاه جاروب صنعتی در جایگزینی شیوه های سنتی نظافتی بسیار کاربردی تر بوده و از بروز مشکلاتی که روش های دستی دارند جلوگیری می کند.

 

نقش سوییپر در مهار آلودگی

باقی ماندن آلودگی و زباله های ریز و درشت در محیط های صنعتی موجب کاهش بهره وری در صنایع می شود، همچنین وجود آلودگی در محیط های غیر صنعتی علاوه بر کاهش جلای ظاهری، با پایین آوردن سطح بهداشت موجب آسیب به افراد خواهد شد. از طرف دیگر عدم نظافت مداوم سطوح و باقی ماندن آلودگی به مدت طولانی بر کفپوش ها، ممکن است موجب آسیب به جنس سطح کف شده و به مرور زمان نیاز به تعویض و تعمیر کفپوش ها حس شود. به همین دلیل می بایست با جاروب روزانه سطوح هموار کف از بروز چنین آسیب های خطرناک و هزینه بری جلوگیری کرد. همانگونه که تشریح شد روش های دستی نظافت مشکلاتی از قبیل سرعت پایین و ایجاد مزاحمت در طول روز، نیاز به بکارگیری تعداد زیاد کاربر نظافتی، هزینه های بالا، خستگی کاربران، عدم دستیابی به نتیجه مطلوب و… دارند. به همین دلیل استفاده از تجهیزاتی از قبیل دستگاه سوییپر با کاهش مدت زمان نظافت امکان جاروب در طول روز را فراهم می کند. همچنین این دستگاه در بهینه ترین حالت ممکن و تنها با بکارگیری یک کاربر نظافتی، بالا ترین سطح پاکیزگی و بهداشت را در محیط برقرار خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *