مقالات آموزشی نظافت صنعتی

نکات قابل ملاحظه قبل از خرید دستگاه اسکرابر

یک دستگاه اسکرابر کاربردی، همانند یک نیروی خدماتی اضافی فعال و پر انرژی برای یک تیم نظافتی پر مشغله  می باشد، البته به شرط انکه در انتخاب ان دقت کافی صورت گیرد. این در حالی است که عدم انتخاب دستگاه اسکرابر مناسب می تواند مشکلات بسیاری  برای خریدار در پی داشته باشد. مسلما داشتن دانش کافی در مورد اسکرابر می تواند راهنمای مناسبی برای خرید دستگاه کاربردی و با کیفیت باشد. در ادامه به بیان تعدادی از مشخصات دستگاه اسکرابر که نقش کلیدی در انتخاب درست دستگاه دارند،  می پردازیم:

 

منبع تغذیه دستگاه اسکرابر

کف شوبا توجه به اینکه دستگاه های اسکرابر برای شستشو و نظافت سطوح کف در فضا های داخلی و سر پوشیده طراحی و تولید شده اند، از انرژی الکتریکی استفاده می نماید. اسکرابر ها برای تامین انرژی مورد نیاز خود یا از کابل برق متصل به پریز برق استفاده می کنند یا از امنرژی ذخیره شده در باتری. با توجه به اینکه برای استفاده از اسکرابر کابلی دسترسی به پریز برق الزامی می باشد، توجه به امکانات موجود در محیط نظافتی نقش مهمی در بهره روی از دستگاه درد. چراکه در محیط هایی مه دسترسی به پریز برق امگکان پذیر نمی باشد،‌ دستگاه اسکرابر کابلی عملا بی استفاده بوده و باید از نمونه های باتری در استفاده نمود. البته با توجه به اینکه در نمونه های کابلی از برقی ۲۲۰ ولت برای تامین انرژی دستگاه اسکرابر استفاده می شود،‌این دستگاه ها از توان بالاتری برای نظافت برخوردار می باشند. در حالیکه نمونه های باتری دار برای محیط های دور از دسترس و بدون امکاناتی چون پریز برق، مناسب می باشد. البته با توجه به اینکه اسکرابر های باتری دار دامنه حرکتی بالایی دارند برای شستشو و نظافت بخش های متعدد مناسب هستند.

 

اسکرابر با برس دیسکی یا برس رولی

اسکرابرمتداول ترین نوع برس در اسکرابر ها، برس دیسکی می باشد. کفشوی های دیسکی مجهز به پد هلدر بوده و همین امر امکان تعویض پد یا برس دستگاه و انتخاب نوع مناسب با جنس کفپوش ها را برای کاربر فراهم می نماید. از این رو استفاده از این مدل از کفشور ها، امکان شستشو و نظافت کفپوش های حساس را به راحتی برای کاربر فراهم می نماید. از سوی دیگر کفپوش ها با برس رولی برای شستشو و نظافت کفپوش های سخت با لایه های عمیق آلودگی مناسب می باشند. ساختار کفشوی های مجهز به برس های رولی به گونه ای می باشد که فشار وارد بر برس آنها بسیار بالا بوده و از این رو برای شستشو و حذف لایه های عمیق آلودگی بسیار مناسب می باشد. البته هزینه های سرویس و نگهداری از این نمونه ها بیشتراز نمونه های دیسکی می باشد.

 

دستگاه اسکرابر دستی یا سرنشین دار

اسکرابربا توجه به اینکه دستگاه های اسکرابر به منظور تامین نیاز های نظافتی محیط های گوناگون در ابعاد گوناگونی تهیه و تولید می شوند، توجه به ابعاد محیط نظافتی و پهنای گذرگاه ها و همچنین تناسب آن با ابعاد دستگاه نقش مهمی در بهره وری دستگاه ایفا می نمایند. به طور معمول ابعاد اسکرابر های خودرویی از نمونه های دستی بزرگ تر می باشد از این رو برای شستشو و نظافت معابر باریک گزینه مناسبی نیستند در حالی که همین دستگاه ها به واسطه داشتن پهنای کاری بالا،‌ برای شستشوی سریع و موثر محیط های وسیع عملکرد فوق العاده ای دارند.

 

قابلیت استفاده از ماده شوینده

اسکرابراستفاده از ماده شوینده امری متداول در دستگاه های اسکرابر می باشد. به طور معمول در اسکرابر ها از شوینده هایی با حجم کف پایین استفاده می شود. چراکه حجم کف بالای جمع شده در داخل مخزن اب کثیف دستگاه می تواند به موتور مکنده آسیب وارد نماید. علاوه بر ین با توجه به اینکه در اغلب دستگاه های اسمکرابر تیغه تی فلزی می باشد،‌به منظئر ممانعت از خوردگی تیغه تی از شوینده های قلیایی یا خنثی در اسکرابر استفاده می شود.

 

 

آموزش کاربر و خدمات پس از فروش

کفشوی صنعتیداشتن خدمات پس از فروش و آموزش مناسب برای اپراتور ها از دیگر مواردی می باشد که در هنگام خریداری دستگاه باید به ان توجه نمود. در هر حال اپراتور برای  استفاده از دستگاه جدید نیازمند اموزش اولیه می باشد. اگر چه داشتن کنترل پنل ساده و قابل فهم برای کاربر ویژگی مهمی می باشد، اما در اولین قدم استفاده از دستگاه نیاز به آموزش می باشد. از این رو ارائه آموزش کاربردی و مناسب از سوی تامین کننده و فروشنده دستگاه کفشور از نکات مثبت و کلیدی در خریداری دستگاه می باشد.

 

سرویس ونگهداری از دستگاه کف شوی صنعتی

اسکرابر صنعتیتمیز نمودن دستگاه پس از هر بار استفاده از جمله نکات کلیدی در نگهداری از دستگاه اسکرابر می باشد. عدم نظافت و رسیدگی به دستگاه پس از هر بار استفاده از جمله مهمترین عوامل آسیب به دستگاه می باشد. تخلیه مخزن آب کثیف و شستشوی آن و همچنین نظافت تی و خرطومی مکش از جمله کار هایی می باشد که باید پس از هر بار استفاده از دستگاه انجام شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *