مقالات آموزشی نظافت صنعتی

انتخاب یک جارو برقی تجاری مناسب

پاکیزگی و ایمنی محیط کار یک امر حیاتی در تمامی مشاغل و صنایع می باشد. کاربرد یک جاروبرقی مناسب برای حذف آلودگی، گرد و غبار، موی حیوانات، خاک و سایر مواد پسماند نه تنها از بیماری و آلودگی کارکنان جلوگیری می نماید بلکه باعث می شود پوشش سطح که می تواند فرش یا موکت باشد، نو و شکیل به نظر آید و نیاز به تعویض مکرر آن نباشد. اگر در فکر خرید یک جارو برقی تجاری می باشید، به اندازه کافی وقت صرف نمایید تا جارویی کاملا متناسب با نیازهای خود خریداری کنید. در این مقاله تلاش شده است به شما در این زمینه کمک گردد.

 

مواردی که باید هنگام انتخاب مکنده تجاری مورد توجه قرار گیرد

تعیین نوع کاربرد جاروبرقی با خرید جارو برقی مناسبانتخاب نوع مناسبی از جاروبرقی که دقیقا متناسب با کاربرد مورد نظر شما باشد، از اهمیت حیاتی برخوردار می‌باشد. سوالات زیر می‌تواند به شما در انتخاب بهترین گزینه کمک نماید.
– برنامه شما برای استفاده از جاروبرقی چیست؟ آیا هدف شما تمیز کردن محیط کار خودتان می‌باشد یا قصد ارائه خدمات نظافتی به مشتریان دیگر را دارید؟
– آیا لازم است از جارو برقی خود برای تمیز کردن محیط اطراف و زیر مبلمان، صندلی‌ها،میز و سایر نواحی که دسترسی به آنها دشوار است، استفاده نمایید؟
– آیا علاوه بر مکش مواد جامد، مکش آب و سایر مایعات توسط جاروبرقی نیز ضروری می‌باشد؟
– قابلیت حمل و نقل جاروبرقی تا چه اندازه باید باشد؟
ا- گر می خواهید از جاروبرقی برای نظافت فرش استفاده نمایید، نوع الیاف فرش چیست و آیا به گونه ای است که آلودگی های ریز در آن انباشته می شود یا نه؟

 

انواع جاروبرقی تجاری

انواع متنوع جاروبرقی های تجاریاگر علاوه بر مکش مواد خشک تمایل به زدودن مایعات از محیط را دارید، باید روی جاروهایی تمرکز کنید که دارای قدرت مکش بالا می باشند و طراحی آنها به گونه ای است که در صورت مکش مایعات به موتور دستگاه آسیبی وارد نمی شود. استفاده از جاروهای خشک هر چند قوی برای مکش مایعات، آسیب های جبران ناپذیری به دستگاه وارد کرده و به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
جارو برقی های کوله ای غالبا تنها قادر به مکش مواد خشک می باشند اما با شکل بندی های متنوع فیلتر عرضه می‌شوند.
برای محیط های بزرگتر بهتر است از جاروبرقی های ایستاده استفاده شود که دارای برس غلطکی می باشند. این نوع جارو برقی ها بعلت طراحی خاص برس خود برای کاربرد بر روی فرش و جمع آوری آلودگی های ریز بسیار مناسب می باشند و باعث می شوند که فضا سالم تر شده و فرش ها برای مدت طولانی تری ظاهر مناسب خود را حفظ نمایند.

 

فیلتر جاروبرقی

اهمیت نوع فیلتر در جاروبرقی هافارغ از نوع و شکل جاروبرقي، فیلترها مهم ترین بخش تشکیل دهنده جارو برقی های تجاری می باشند. فیلترهای کیسه ای استاندارد معمولا از پارچه تولید می شوند اما بعضی از فیلترهای کیسه از جنس پلی استر می باشند. بعلاوه گرد و غبار خطرناک که می تواند سمی باشد باید با استفاده از فیلتر هپا جمع آوری گردد. این نوع فیلترها معمولا در جاروبرقی های مورد استفاده در محیط های نیازمند سطح بالای بهداشت و ایمنی همانند بیمارستان ها و خانه سالمندان بکار می روند که بتوان آلودگی های میکروبی و باکتریایی را با استفاده از فیلتر میکروفیبر کنترل نمود.

 

لینک های مفید :

مکنده صنعتی : فهرستی از محصولات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *