مقالات آموزشی نظافت صنعتی

ویژگی های منحصر به فرد جاروبرقی تجاری چه می باشد؟

در مجتمع های تجاری ، ساختمان های  اداری و خدماتی به منظور حفظ پاکیزگی و نظافت فضا های درونی و جمع آوری زباله ها و گرد و خاک از جاروبرقی تجاری و مکنده صنعتی استفاده به عمل می آید. حفظ نظافت محیط با توجه با اثرات مثبتی که بر کسب و کار از خود باقی می گذارد در مراکز تجاری نظیر فروشگاه ها و محیط هایی نظیر سالن های ورزشی  در جذب افراد بسیار موثر می باشد. از این رو بهره مندی از دستگاه جارو برقی تجاری می تواند ضمینه را جهت دستیابی به نظافت و پاکیزگی پیوسته فراهم سازد. سادگی ساختار و عملکرد جارو برقی تجاری ، نسبت به مدل های صنعتی و پیچیدگی و قابلیت بیشتر دستگاه نسبت به مدل های خانگی ،  امری است که این دستگاه را در محیط های با عمومیت بیشتر ، گسترش بخشیده  است . در ادامه ی متن قصد داریم تا با بررسی برخی ویژگی های جاروبرقی تجاری به عملکرد مثبت آن ها در برقراری نظافت محیطی اشاره نماییم :

 

 

دسته ارگونامیک

جاروبرقیبا توجه به تعداد دفعاتی که دستگاه جارو برقی تجاری در محیط مورد نظر جابه جا می گردد ، لازم است تا توسط دسته ای محکم تجهیز گزدد. از این رو دسته ی ارگونامیک با استحکام و انعطاف پذیری چشمگیر شما را در انتقال و جابه جایی دستگاه بدون بروز کوچکترین مشکل قادر می سازد.

 

 

فیلتراسیون گرد و غبار توسط فیلتر پارچه ای

جاروبرقی تجاری به منظور مکش و جمع آوری گرد و غبار از فیلتر های پارچه ای استفاده به عمل می آید تا از بازگشت گرد و غبار به محیط جلوگیری به عمل آورده و مکش و جذب  مواد را به نحوی مطلوب صورت می دهد . فیلتر پارچه ای در دستگاه جارو برقی به سادگی قابل جابه جا شدن می باشند. همین سهولت در برداشتن و قرار دادن فیلتر در مخزن زمینه را برای شستشو و نظافت فیلتر مهیا می سازد.

 

 

فیلتراسیون مایعات توسط فیلتر اسفنجی

فیلتر های اسفنجی عمدتاً به منظور انجام عمل فیلتراسیون برای مایعات جمع آوری شده مورد استفاده قرار می گیرند. لذا مایغات نیز از فیلتر عبور کرده و در مخزن قرار می گیرند. فیلترهای اسفنجی نیز همانند فیلتر های پارچه ای قابلیت جداسازی و اتصال آسان را دارا می باشند.

 

 

انتقال جاروبرقی توسط چرخ های پلاستیکی بزرگ

جاروبرقی صنعتیعدم باقی گذاشتن رد از سوی لاستیک بر زمین پس از نظافت سطح اهمیت بسزایی دارد . لذا در طراحی و ساخت دستگاه جارو برقی تجاری از لاستیک های پلاستیکی استفاده به عمل می آید که با توجه به ابعادی که دارد امکان انتقال دستگاه و هدایت آن را به بهترین شکل ممکن فراهم می سازد.  جارو برقی تجاری عمدتاً از ۴ چرخ تشکیل شده است به گونه ای که چرخ های عقب ثابت بوده و چرخ های جلو هرز گرد می باشند و قابلیت چرخش مطابق با جهت حرکت دستگاه را دارا می باشند و تعادل جارو برقی را فراهم می سازند.

 

 

سادگی اتصالات و لوازم به کار رفته در طراحی و ساخت جاروبرقی

این اتصالات در دستگاه جاروبرقی تجاری شامل شیوه ی متصل شدن خرطومی به دستگاه می باشد که تنها با فشردن یک دکمه امکان وصل و جدا کردن آن وجود دارد. البته ابن سادگی به تنها خرطومی محدود نیست و در کلیه ی لوازم به کار رفته در دستگاه نیز نمود پیدا می کند .

 

 

نگهدارنده لوازم جانبی

مکنده صنعتینگهداری لوازم جانبی نظیر برس های دستگاه جاروبرقی در مدل های گوناگون  جارو برقی تجاری امری می باشد که در طراحی و ساخت مکنده های تجاری  به ان اهمیت داده شده است . تا این لوازم پس از استفاده در آن جا واقع شده و از مفقود شدن آن ها و آسیب دیدنشان جلوگیری به عمل آورد.

 

 

 

لینک های مفید :

جارو برقی : فهرستی از جاروبرقی های تجاری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *