مقالات آموزشی نظافت صنعتی

تجهیزات، دستگاه ها و تکنولوژی های نظافت مراکز بهداشت و درمان

تنوع آلودگی ها و انتشار آنها در محیط کار میتواند به گسترش شیوع بیماری ها منجر شود. این امر به ویژه در محیط مراکز درمانی و بیمارستان ها احتمال بیشتری دارد. به کار گیری شیوه های متنوع و کاربردی در نظافت مراکز بهداشت و درمان میتواند به ارتقا سطح سلامت افراد در محیط کمک نماید. تجهیزات و دستگاه های مکانیزه نظافت صنعتی میتواند با افزایش کیفیت و سرعت نظافت در بهینه شدن این فرایند تاثیر به سزایی خواهند داشت. پیشرفت تکنولوژی دستگاه های نوین برای انجام فرایند نظافت به این بازار ارائه داده است که هریک میتوانند به طریقی در بهبود این فعالیت نظافت تاثیر گذار باشند، تا شما بتوانید به بهترین شکل نظافت محیط مراکز بهداشتی را به انجام برسانید.

تجهیزات و دستگاه های کاربردی در نظافت محیط مراکز بهداشت و درمان

اسکرابر صنعتی نظافت مراکز درمانی و بهداشتانواع مختلفی از تجهیزات و دستگاه های نظافت مکانیزه وجود دارند که میتوانند مراحل تسریع و بهبود کیفیت نظافت را به همراه داشته باشند. از جمله این تجهیزات میتوان به دستگاه زمین شوی صنعتی، جارو برقی های آب و خاک و دستگاه های سوییپر نظافت اشاره داشت که هریک در از بین بردن و جمع آوری آلودگی ها موثر واقع شوند. به همین دلیل برای ارتقا فرایند نظافت مراکز بهداشت و درمان و بیمارستان ها در موقعیت های مختلف از تجهیزات مناسب استفاده میشود.

تجهیزات نوین نظافت صنعتی در از بین بردن آلودگی ها

استفاده از برخی تجهیزات و دستگاه های نظافت در مواردی خاص میتواند با دشواری مواجه باشد و یا استفاده از آنها به دلیل استفاده از آب و مواد شوینده برای سطوح و تجهیزات بیمارستانی اشکالاتی ایجاد نماید. از این رو استفاده از موارد و دستگاه هایی که بدون نیاز به آب و شستن سطوح بتواند فرایند نظافت را به انجام رساند نیازی اساسی و کارآمد خواهد بود.

در مواردی همچون نظافت سطوح میز ها، تجهیزات الکترونیکی و بخش هایی که خارج از دسترس کاربر در حین نظافت هستند، استفاده از دستگاه اسپری الکترواستاتیک E-spray شرکت Comac میتواند به کاربر کمک کند تا فرایند نظافتی کارآمدی در محیط مراکز بهداشتی و بیمارستان ها ارائه دهد.

اسپری الکترواستاتیک E-spray

تجهیزات نظافت مکانیزه مراکز بیمارستانیE-Spray یک اسپر نظافت حرفه ای است که برای انتشار و پاشش محلول های ضد عفونی کننده به طور موثر و یکنواخت بر روی سطوح طراحی شده است. این اسپری الکترواستاتیک Comac E-Spray یک تفنگ اسپری ضدعفونی کننده است که از اصل القای الکترواستاتیک برای توزیع و انتشار محلول های ضد عفونی کننده به طور موثر و به طور مساوی بر روی سطوح استفاده می کند. منظور از بار الکترواستاتیک در این اسپری به این معنا است که دستگاه با بارور کردن قطرات ضدعفونی کننده به سمت سطح هدایت شده، جذب آن گشته و هنگامی که روی آن قرار می گیرند، یک لایه ضد عفونی شده بر سطح اصلی تولید می کنند. این لایه در از بین بردن و جذب آلودگی های چسبیده بر سطح تاثیر گذاری بالا دارد.

استفاده از اسپری Comac E در نظافت مراکز بهداشت و درمان بسیار سبک وزن و کاملاً راحت است و از یک باتری لیتیوم تامین انرژی میگردد و به کاربر اجازه می دهد تا بدون نگرانی، چندین ساعت فرایند نظافت را آزادانه و در هر مکان به انجام رسانند. محلول ضد عفونی کننده در این دستگاه بدون نیاز به آب به صورت قطره های ریز و سبک پاشیده می شود که می تواند به هر نقطه از سطح مورد نظر نفوذ کرده و  به طور موثر آن را نظافت نماید. از مزایای استفاده از این دستگاه در فرایند نظافت مراکز درمانی و بیمارستان ها میتوان به امکان نظافت تجهیزات الکترونیکی، حساس و سطوح خارج از دسترس کاربر برای نظافت اشاره نمود.

در حین استفاده موثر از دستگاه اسپری الکترواستاتیک، همیشه دستورالعمل های استفاده از محلول ضد عفونی کننده ارائه شده توسط سازنده را دنبال کنید تا از بروز اشکال در فرایند نظافت پیشگیری نمایید.

ویژگی های تجهیزات نظافت محیط مراکز بهداشت و درمان

مزایای استفاده از جاروبرقی های آب و خاک در نظافت مراکز بهداشتتجهیزات و دستگاه هایی که در فرایند نظافت محیط بیمارستان ها و مراکز درمانی مورد استفاده قرار میگیرند بایستی تضمینی در حفظ آلودگی های جمع آوری شده توسط دستگاه داشته باشند. استاندارد های آنتی باکتریال در دستگاه های زمین شوی یا اسکرابر صنعتی تضمین کننده این امر است که این تجهیزات میتوانند با قدرت مطلوب آلودگی ها را جمع آوری نموده و در مخزن آلاینده های دستگاه نگهداری نمایند. این تجهیزات با داشتن سامانه های هوشمند پاشش آب و مواد شوینده میتوانند کیفیت بالای فرایند نظافت را تضمین نمایند. پایین بودن صدا در حین کار با تجهیزات مختلف مکانیزه نظافت محیط مراکز بهداشت و درمان، امکان استفاده از این دستگاه را در کنار بیماران امکان پذیر نموده و آسایش آنها را برهم نخواهد زد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *