مقالات آموزشی نظافت صنعتی

نظافت مراکز آموزشی چیست؟

نظافت مراکز آموزشی از جمله مهم ترین کارهایی است که باید به صورت متداوم  و ساعتی در این گونه مکان ها صورت پذیرد و برای به انجام این عملیات می توان  از کاربردی ترین دستگاه های نظافت صنعتی به سهولت بهره برد انواع این مکان ها شامل موسسات آموزشی، مراکز دانشگاهی و مدارس و مهدکودک ها و موزه ها، موسسه های آموزش عالی و کتابخانه ها فضاهایی از این دست می باشد، نکته قابل ذکر در این میان این است که به دلیل رفت و آمد بسیار زیاد افراد در محیط که به دلیل فعالیت های گوناگون دانشجوی و دانش آموزی به انجام می رسد بستری آماده برای ایجاد هرگونه آلودگی و رشد انواع باکتری ها و ویروس ها است و در قیاس با فضاهای پر ازدحام در معرض آلودگی مستقیم  محیطی قرار دارد. نخستین اصل در هر یک از مراکز آموزشی رعایت پاکیزگی و جلوگیری از ماندگاری آن به دلیل  وسعت زیاد این مراکز و حجم بالای آلودگی آن ها می باشد که از میان بردن آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. هم چنین به علت اهمیت رعایت بهداشت صحیح و کاربردی در این گونه فضاها، مسئله پاکیزگی نیازمند توجه بیشتری خواهد بود و می بایست همواره تحت کنترل تمام و کمال کاربر خدماتی قرار گیرد. امروزه به کارگیری دستگاه نظافت صنعتی در مراکز آموزشی به یک اصل مهم و انکار ناشدنی مبدل شده چرا که با شیوه های سنتی و دستی این وسعت بالا در محوطه بیرونی و داخلی ساختمان محیط های آموزشی امکان پذیر خواهد بود و خود یک معظلی بزرگ و عامل دشواری شستشو گشته است، مسائلی مانند کمبود زمان نظافت در کنار رفت و آمدهای همیشگی،  نیاز به پاکیسازی محیطی به صورت مداوم، توجه دائمی به خشک بودن سطوح که همه این عوامل با هم با روش های سنتی غیرممکن به نظر می رسد ایجاد پاکیزگی به بهترین وجه از این طریق امکان پذیر نمی باشد.

لزوم نظافت مراکز آموزشی
لزوم نظافت مراکز آموزشی

لزوم نظافت مراکز آموزشی

با ظهور دستگاه های نظافت مکانیزه در دنیای پاکیزگی دیگر هیچ دغدغه ای برای رفع  آلودگی با هر میزان حجمی از میان رفته و آلایندگی ها با بکارگیری هر یک از  این دستگاه های نظافت صنعتی تخصصی به صورت اتوماتیک و بدون دخالت دست از بین می روند. حال در این میان با توجه به پرداختن به مقوله نظافت مکان های آموزشی رفع مشکلات آلودگی محیط ها را مورد بررسی تخصصی قرار خواهد گرفت و بی شک با استفاده از دستگاه های نظافت مکانیزه که شامل اسکرابر یا دستگاه شستشوی کف، جاروبرقی سطلی یا مکنده صنعتی، و پولیشر یا دستگاه پولیش و یا فرش شوی یا مبل شوی و یا موکت شوی و… فرایند زمانبر و دشوار نظافت در این محیط  به ساده و با کیفیت حل می گردد. استفاده از شیوه های نظافتی و شستشوی مکانیزه و بهره گیری از دستگاه هایی همچون اسکرابر صنعتی، سوییپر صنعتی و یا جاروبرقی مکنده، به کاربر مراکز آموزشی کمک می کند تا هر چه بهتر و با کیفیت عالی بتواند شستشو  در این فضاها را ارتقا داده و مدیریت کند. نظافت مکانیزه به افزایش سرعت و قدرت شستشو و کاهش زمان نظافت و انرژی مصرفی کاربر خدماتی، صرفه جویی در مصرف آب و مواد شوینده و استخدام نیروی نظافتی کمک کرده و همراه با نظافتی با کیفیت سطوح کف را به بهترن شکل ممکن خشک می نماید و استاندارهای بهداشتی را در بالاترین سطح خود حفظ می کند.

زمینشوی صنعتی مراکز آموزشی

دستگاه کفشوی صنعتی یا ماشین نظافت سالن با کارکرد اتوماتیک و بی نیاز از دست نظافت سطوح کف سالن را در کوتاهترین زمان و با کیفیتی خارق العاده به انجام می رساند، اساسی ترین دلیل استقبال از این دستگاه در میان صفوف گوناگون شستشو و خشک نمودن همزمان کفشور می باشد، در مراکز آموزشی بخش هایی نظیر انتظامات، درب ورودی و خروجی، کتابخانه، کلاس های درس، سالن اجتماعات، نمازخانه و امفی تئاتر و سرویس های بهداشتی و… وجود دارد که کاربر با بهره مندی از اسکرابر برقی و سرنشین دار یا اسکرابر باتری دار یا اسکرابر دستی به سهولت به پاکسازی سطحی سطوح بپردازد و با سرعت هر چه تمام تر زمین را خشک نماید تا پس از شستشو دیگر  لکه و آلودگی به دلیل  رفت و آمد های مدام بر روی سوح کف باقی نماند و شاخصه های مهم دستگاه نظافت مراکز آموزشی بی صدا یا سایلنت بودن این دستگاه نظافت صنعتی می باشدکه لازمه این گونه محیط ها است که این خاصیت موجب می شود تا در زمان شلوغی و افزایش تردد و ازدحام جمعیت مشکلی برای انجام خدمات نظافت صنعتی ایجاد نگردد، انواع اسکرابر شامل:

-دستگاه اسکرابر دستی

اسکرابر باطری دار دستگاهی مناسب برای استفاده در محیط های کوچک همچون کلاس های آموزش، آزمایشگاه، کتابخانه، نمازخانه،  آشپزخانه و سرویس های بهداشتی و کلیه فضاهای میان طبقات و بخش ها است که برای انجام عملیات نظافتی در آن ها دچار موانع و محدودیت هایی هستیم، می توان از اسکرابر دستی به دلیل ابعاد فشرده و  مانورپذیری بالا، جابه جایی آسان و شستشوی سریع در این گونه فضاها بهره مند شد.

– دستگاه اسکرابر سرنشین دار یا اسکرابر خودرویی

اسکرابر برقی بهترین انتخاب کاربران برای بهره گیری در  محیط هایی با وسعت بالا و نظافت طولانی می باشد، ببا این دستگاه مکانیزه نظافتی زمان انجام عملیات پاکسازی به کمترین حالت خود می رسد، به کارگیری دستگاه زمین شور خودرویی برای شستشوی صنعتی و عمیق در جای جای بخش های یک مرکز آموزشی کارساز است.

 سویپر صنعتی مراکز آموزشی

گرد و غبار و آلودگی های جامد در محوطه باز  دانشگاه ها و مراکز آموزشی با استفاده از جاروب خیابانی و با بهره گیری از روش های مکانیزه و تخصصی میسر می گردد، برس های دیسکی و دوار، مخازن دستگاه در در حجم های مختلف، سیستم فیلتراسیون قوی مناسب برای جمع آوری  آلودگی های جامد در حجم و اندازه های گوناگون توسط جاروی خیابانی صورت می پذیرد. دستگاه سویپر نسبت به تقاضای کاربر خدماتی امی تواند مورد انتخاب قرار گیرد این دستگاه نظافت صنعتی در دو مدل دستی و سرنشین دار در دسترس است و متناسب با شرایط به کار گرفته می شود.

جاروبرقی صنعتی مراکز آموزشی

جارو برقی صنعتی دستگاه مکانیزه صنعتی میباشد که به منظور جمع آوری انواع گرد و غبار و آلاینده ها از روی سطوح طراحی و ساخته شده، این مکنده صنعتی دستگاهی فوق االعاده کاربردی است که به تنها می تواند بخش مهمی از عملیات پاکیزگی محیط را برعهده گیرد، جاروبرقی صنعتی دستگاهی کارآمد با کاربردهای متنوع است که برای جمع آوری آلودگی ها و گرد و غبار و الودگی ها مورد استفاده قرار می گیرد، هر قدر میزان قدرت مکش جاروبرقی صنعتی بیشتر باشد توانایی مکش مکنده بالا می رود،قدرت و سرعت مکش جارو برقی صنعتی متفاوت است و متناسب با نوع کارایی دستگاه بر روی جاروب نصب می گردد.

فرش و مبل شوی مراکز آموزشی

برخی از مراکز آموزشی  از کفپوش هایی نظیر موکت برخوردار می باشد. این کفپوش ها در معرض انواع آلودگی قرار دارد و جمعیت زیاد و رفت و آمد های بیش از اندازه در این محیط ها باعث ایجاد گرد و غبار بر روی سطوح موکت می شود، موکت باید به شکل مستمر با فرش و مبل شوی تمیزکاری شوند که تمیزکاری مداوم این کفپوش ها افزایش طول عمر آن ها را به همراه داردريال همچنین این ابزار نظافت در هنگام انجام عملیات شستشوی بی صداست که این موضوع در مکان هایی همانند سالن مطالعه و کتابخانه ، سالن پژوهش وکلاس های درس پر اهمیت م باشد.

مزایای نظافت مراکز آموزشی
مزایای نظافت مراکز آموزشی

مزایای نظافت مراکز آموزشی

تجهیزات نظافت مکانیزه دارای مزایایی اصولی و کاربردی و بسیار با اهمیت می باشد که مصرف کنندگان این دستگاه های مکانیزه شستشوی صنعتی با علم بر این شاخصه ها با دیدی باز می توانند تجهیزات صنعتی مناسب خود را انتخاب و بهترین شکل به کار بندند، به شکل کلی برای این دست از دستگاه ها نمی توان عیبی یافت تنها مشکل آن قیمت بالای دستگاه نظافتی صنعتی است که در مقایسه با نحوه عملکرد و  گذشت زمان به مرور زمان هزینه اولیه خرید آن به سادگی باز می گردد. از جمله مزایای شستشو سطوح هموار و ناهموار در اماکن خانگی و صنعتی شامل:

-کوتاه شدن زمان شستشو و پاکسازی سطوح کف

-کاهش هزینه ها با جلوگیری از هدر رفت آب، مواد شوینده

-کمک به محیط زیست با کاهش استفاده از مواد شوینده مضر برای طبیعت

-طراحی ارگونومیک دستگاه نظافت مکانیزه، کیفیت بالا و بی نیازی آن به پاکسازی مجدد

-کیفیت نظافتی بالا و رضایت بی چون و چرای مصرف کننده پس از انجام عملیات شستشو

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *