نظافت کتابخانه با استفاده از جاروبرقی سطلی

کتابخانه ها بستر و فضای مناسبی برای علاقمندان به کتاب می باشد. گذران وقت در چنین فضاهایی یکی از بهترین شیوه های پر نمودن اوقات فراغت برای افراد می باشد. ضمن اینکه دسترسی آسان به طیف گسترده کتاب ها موجب استقبال بالای افراد از این محیط ها می باشد. مسلما تردد و حضور بلند مدت افراد در چنین محیط هایی با ایجاد حجم بالایی از آلاینده ها همراه می باشد. آنچه که مسلم است فراهم نمودن محیطی تمیز و عاری از آلودگی می باشد. با توجه به اینکه رعایت سکوت و حفظ آرامش یکی از ویژگی های مهم در ین اماکن می باشد، مسلما تمامی امور مرتبط به نظافت نیز باید در سکوت کامل انجام گیرد. با توجه به اینکه استفاده از شیوه های سنتی نظافت برای جمع آوری آلانیده ها با انتشار گرد و غبار همراه می باشد، استفاده از جاروبرقی سطلی راهکار مناسب و ایده آلی برای نظافت چنین محیط هایی می باشد.

 

اهمیت نظافت در فضای کتابخانه ها

جاروبرقی صنعتیبی شک حضور آلاینده ها در فضای کتابخانه نه تنها جلوه های ظاهری محیط را کاهش می دهد،‌ بلکه موجب انتشار بوی نامطبوع در محیط شده و از این رو آرامش فضا را که از اهیمت ویه ای در کتابخانه ها برخوردار می باشد،‌از بین می برد. از این رو به منظور فراهم نمودن محیطی آرام بخش و منطبق با استاندارد ها، انجام نظافت و حذف آلاینده ها امری لازم و ضروری می باشد. لازم به ذکر است که استفاده از شیوه  هایی چون،‌جاروکشی دستی موجب تعلیق و انتشار حجم بالایی از ذرات ریز گرد و غبار می شود. حضور این ذرات معلق در هوا، ضمن اینکه کیفیت هوای پیرامون را کاهش می دهد، با گذشت زمان بر روی سطوح و کتاب های موجود در فضا نشست کرده و کیفیت و استاندارد محیط را کاهش می دهد.

 

استفاده از جاروبرقی سطلی برای نظافت کتابخانه ها

جاروبرقی صنعتیاز آنجایی که نظافت و حذف آلایند های محیطی مهم می باشد، استفاده از تجهیزات مکانیزه و تخصصی که به منظور ارائه هر چه بهتر و با کیفیت نظافت طراحی و تولید شده اند گزینه ای ایده ال برای نظافت می باشد. دستگاه های جاروبرقی سطلی به واسطه ایجاد خلا در داخل مخزن دستگاه،‌ تمامی آلاینده ها را مکش نموده و از این رو مانع از انتشار ذرات ریز گرد و غبار در فضای پیرامون می گردند. هر چه قدرت مکش و سرعت مکش دستگاه بالاتر باشد،‌توان دستگاه در مکش آلاینده های چگال تر بیشتربوده و همچنین سرعت عملیات نظافت بیشتر می شود.

 

مزایای استفاده از دستگاه جاروبرقی سطلی برای نظافت در کتابخانه ها

جاروبرقی سطلیاز جمله مزایای کاربردی و مهم دستگاه جاروبرقی سطلی می توان به سطح صدای پایین دستگاه اشاره نمود. به واسطه سطح پایین صدای این دستگاه، به راحتی می توان از آن بدون ایجاد مزاحمت برای افراد برای نظافت در فضای  ساکت کتابخانه ها اشاره نمود. ضمن اینکه استفاده از سیستم فیلتراسیون قدرتمند در این دستگاه ها با ممانعت از بازنشر ذرات ریز گرد و غبار در محیط موجب حفظ کیفیت کتاب ها و نشریات موجود در کتابخانه ها می گردد. همچنین ابعاد مناسب و فشرده جاروبرقی سطلی،‌ به راحتی امکان جا به جایی و حمل و نقل دستگاه را در معابر باریک بین قفسه ها فراهم می کند. همچنین طراحی چرخ دار دستگاه جاروبرقی سطلی، موجب سهولت در جا به جایی دستگاه می گردد. این دستگاه ها با داشتن مخز با ظرفیت بالا قادر به جمع آوری حجم بالایی از آلاینده ها بوده و از این رو دفعات لازم برای تخلیه مخزن را کاهش می دهند. علاوه براین این دستگاه ها به گونه ای طراحی شده اند که قادر به مکش مایعات می باشند. از این رو به راحتی می توان از این دستگاه ها برای مکش مایعات ریخته شده بر روی زمین استفاده نمود.

دیدگاه کاربران
نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: