استفاده از انواع دستگاه نظافتی در مراکز خدمات پزشکی

نظافت مسئله ای بسیار مهم است که در محیط های عمومی اهمیت ویژه ای می یابد، زیرا آلودگی در این محیط ها چند برابر محیط های شخصی مانند منازل می باشد. بنابراین نظافت و شستشو در چنین محیط هایی با روش های مختلف دستی و مکانیزه به صورت روزانه انجام می شود. با توجه به مشکلات موجود در نظافت به روش سنتی، امروزه در چنین محیط هایی از روش های نوین و مکانیزه نظافتی استفاده می شود. امروزه انواع دستگاه نظافتی جدید ساخته شده اند که دارای مزایای مهمی هستند و پرکاربرد نموده است. روش های مکانیزه نظافت و شستشو دارای مزایایی از قبیل کیفیت و سرعت بالای نظافت و همچنین صرفه جویی در زمان، انرژی و آب می باشد. از دستگاه های نظافت صنعتی در محیط ها و صنایع مختلف استفاده می شود که به دلیل کیفیت بالای نظافت توسط این دستگاه ها، از آن ها در صنایع داروسازی و پزشکی و همچنین مراکز خدمات بهداشت و درمان استفاده می باشد.

 

شرایط ویژه دستگاه نظافتی در محیط های پزشکی و درمانی

حفظ بهداشت در محیط هایی نظیر کلینیک، بیمارستان، درمانگاه، خانه سالمندان، آزمایشگاه، دندانپزشکی و حتی مراکز دامپزشکی باعث عدم انتشار و انتقال بیماری ها می گردد. برای نظافت و شستشوی محیط های حساس درمانی و پزشکی می توان از دستگاه های مکانیزه نظافتی که دارای کیفیت بالایی در نظافت هستند استفاده نمود. به دلیل شرایط ویژه ای که محیط های مربوط به پزشکی و درمانی دارند، دستگاه های نظافتی در آن ها نیز باید این شرایط و خصوصیات را داشته باشند. برخی از این موارد در ادامه ذکر شده اند.

 

– برای احترام به افراد حاضر در این محیط ها و بیماران و همچنین محیط زیست، عملیات نظافت و شستشو باید با صدای کمی انجام شود.

 

– دستگاه مورد استفاده باید سازگاری لازم را با انواع کفپوش داشته باشد و قابلیت نظافت و شستشوی انواع سطوح را دارد.

 

– تمیزی و بهداشت دستگاه ها و تجهیزات نظافتی یکی از مهمترین شرایط پاکیزگی در یک محیط می باشد و همچنین باید به آسانی بتوان تجهیزات را نظافت نمود.

 

– در ساختار دستگاه های نظافتی از فناوری های با انتشار امواج مغناطیسی کم استفاده شده باشد و استانداردهای لازم جهت تضمین سازگاری با انسان و محیط اطراف را داشته باشد.

 

– این دستگاه ها برای محیط های حساس پزشکی بسیار مناسب هستند و کیفیت نظافت و بهداشت محیط را تضمین می کنند.

دیدگاه کاربران
نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: