مقالات آموزشی نظافت صنعتی

معرفی خدمات ارائه شده در نظافت و نظافت صنعتی

بسیاری از افراد تمایل دارند با تفاوت بین نظافت و نظافت صنعتی آشنا شوند. به طور کلی نظافت تفاوت قابل توجهی به نسبت نظافت صنعتی دارد و نظافت معنای عام تری از نظافت صنعتی را در بر می گیرد. در واقع می توان گفت هر اقدامی که برای رفع آلودگی انجام می شود، در دسته نظافت و تمیزکاری قرار دارد.

نظافت و نظافت صنعتی
انتخاب دستگاه های مناسب نظافت صنعتی

انتخاب دستگاه های مناسب نظافت صنعتی

برای این که بتوانیم در انجام نظافت صرفه جویی کنیم، نیاز به انتخاب دستگاه های مناسب با عملکرد مناسب داریم، شستشو همواره بخشی از مدیریت مربوط به هر محیط و مکان می باشد. مکان های صنعتی دارای آلاینده های شیمیایی و روغنی هستند و پاکسازی آن ها با روش های سنتی امکان پذیر نیست. نظافت صنعتی با نظافت در محیط های اداری و خانگی بسیار تفاوت دارد به طوری که در نوع صنعتی، تمیزکاری به شکل عمیق انجام می شود و با گذشت زمان طولانی و با انرژی بیشتر به انجام می رسد. شست و شو و تمیزکاری در محیط هایی با آلودگی سرسخت در طول زمان زیاد، نیاز به پاکسازی عمیق دارد و انجام این کار نیز تنها با نظافت صنعتی ممکن است.

نظافت صنعتی با اسکرابر

شستشو با دستگاه دستگاه مکانیزه تمیزکاری بهینه ای محسوب می گردد که همواره مورد توجه قرار می گیرد، در این فرآیند با برطرف کردن آلاینده ها به وسیله دستگاه ها نظافتی قدرتمند انجام می شود که فرصت خوبی برای تمیزکاری با کیفیت را برای کاربر به سهولت فراهم می کند، ضمن این که زمان شست و شو و پاکسازی محیط را به حداقل ممکن می رساند. رایج ترین دستگاهی که برای امور نظافتی مورد استفاده قرار می گیرد، اسکرابر می باشد که به منظور شست و شوی مکانیزه سطوح مورد کاربرد قرار می گیرد. این دستگاه عمدتا دارای انواع مختلفی هستند و با ابعاد و کاربردهای گوناگون تولید می شوند.

سوییپر صنعتی

سوییپر صنعتی از جمله جاروهای محوطه است که برای پاکسازی های عمیق پیشنهاد می گردد. سوییپرها در دو مدل سرنشین دار و بدون سرنشین تهیه و راه اندازی می شود و برای جاروب مکانیزه در فضاهای بزرگی چون اماکن صنعتی، پارکینگ ها، مراکز تجاری وسیله ای مناسب به شمار می رود.

واترجت صنعتی

واترجت آب گرم یا آب سرد دستگاهی است که برای شست و شوهای استاندارد صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.  واترجت صنعتی امکان شست و شوی نقاط دور از دسترس و مرتفعی چون نمای ساختمان را به سهولت فراهم می آورد و نظافت مکانیزه صنعتی ویژه ای را برعهده دارد و از آن برای شست و شوی فضاهایی همچون تعمیرگاه، اتومبیل، کارخانه ها، قطعات و ماشین آلات، پالایشگاه و صنایع پتروشیمی، داروسازی، نساجی و … استفاده می شود.

پولیشر

پولیشرها به عنوان یک سنگ ساب برای جلای و درخشندگی سطوح مورد استفاده قرار می گیرند و در واقع با این دستگاه می توان لایه برداری ضعیفی را بر روی سطوح به وجود آورد.

جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی از دیگر ادوات برای پاکیزگی سطوح کف محسوب می شود. جاروبرقی معمولا به شکل سه موتوره تولید می شود و جهت جمع آوری آب و خاک، ضایعات فلزی و برنده، تراشه ها، روغن، لجن و … در محیط های صنعتی و غیر صنعتی همچون کارخانه، پالایشگاه، کارگاه ها، بیمارستان ها و … کاربرد دارد.

مبل شوی

دستگاه مبل شو،  دستگاه دیگری در نظافت مکانیزه صنعتی است که با آن امکان شستن مبل و خشک کردن مکانیزه فراهم است و برای شستشوی صنعتی پیشنهاد ویژه ای می باشد، این گزینه در محیط های اداری، خانگی و صنعتی کاربرد دارد.

مزایای بهره گیری از دستگاه های مکانیزه در نظافت صنعتی

بهره مندی از تجهیزات و خدمات نظافت صنعتی باعث بالا رفتن سرعت پاکسازی محیط خواهد می گردد و این موضوع برای محیط هایی که نیاز به شست و شوی سریع دارند از اهمیت بسزایی برخوردار است، به طوری که با بهره مندی از خدمات نظافت صنعتی می توان نیروی خدماتی را در محیط کاهش داد و در مصرف مواد شوینده و آب  صرفه جویی نمود.

نظافت و نظافت صنعتی
استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی در شستشو

استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی در شستشو

بهره مندی از دستگاه های نظافتی با توجه به نوع آن متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال دستگاه اسکرابر از یک سیستم پاشش آب و مواد شوینده برخوردار می باشد. البته این سیستم در دستگاه موکت شوی و مبل شوی نیز دیده می شود، در ادامه نیز کلیه آب های آلوده با مکش دستگاه جمع و عملیات خشک کردن مبل، سطوح یا فرش انجام می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *