مقالات آموزشی نظافت صنعتی

نظافت آلودگی ها با دستگاه جاروی خیابانی در یک چشم بر هم زدن

کاربرد سوییپر های صنعتی در جمع آوری آلودگی ها و نظافت سطوح شهری و صنعتی یکی از بهترین و سریع ترین راه کار های فراهم آوردن محیطی تمیز و ایمن است. این دستگاه نظافتی در حقیقت دستگاهی است که می تواند با استفاده از برس ها تعبیه شده در آن، در مدت زمان کوتاه و بدون نیاز به صرف انرژی زیاد اپراتور، تمام گرد و غبار، آلودگی ها و ذرات ریز و درشت را از انواع سطوح جمع آوری می نماید. دستگاه جاروی خیابانی یک وسیله نظافت آلودگی مکانیزه ضروری برای محیط هایی است که در طول روز چندین بار نیاز به نظافت و جمع آوری مواد زائد و ضایعات محیطی دارند.

کاربرد دستگاه سوییپر صنعتی یا جاروی خیابانی با توجه به قابلیت ها، امکانات و ساختار دستگاه برای نظافت انواع سطوح و آلودگی ها مناسب میباشد. از این دستگاه نظافت صنعتی میتوان در نظافت سطوح بتنی، آسفالت، مواد انعطاف پذیر یا پلاستیک و غیره استفاده نمود. به همین دلیل بکارگیری این تجهیزات در محیط های مختلفی همچون محوطه صنایع، محوطه های شهری، پارکینگ ها، نظافت سطوح تجاری و خدماتی و مواردی از این قبیل امکان پذیر است.

انواع دستگاه سوییپر های صنعتی یا جاروی خیابانی

کاربرد دستگاه سوییپر در نظافت صنایع و مراکز تجاری

سوییپر ها به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند. این طبقه بندی بر اساس نوع هدایت دستگاه صورت گرفته است. در دسته جاروی خیابانی دستی کاربر با قرار گرفتن در پشت دستگاه، آن را هدایت و کنترل می نماید. در دسته دوم سوییپر های صنعتی سرنشین دار هستند. در این طبقه بندی سویپر های صنعتی کاربر با قرار گرفتن بر روی صندلی تعبیه شده در دستگاه، از طریق فرمان جاروی خیابانی به هدایت آن همانند خودرو پرداخته و فرایند نظافت آلودگی های سطح را به انجام می رساند. این دسته از جاروی خیابانی با توان نظافت بالاتر در محوطه های گسترده و وسیع کارآیی بالاتری داشته و سرعت نظافت این گونه فضا ها را افزایش میدهند. با توجه به اینکه در جاروی شهری دست ابعاد دستگاه کمتر است، به کار گیری آن در محیط های کوچک آسان تر بوده و دستگاه از مانور پذیری بالاتری برخوردار است.

ارگونومی بالای جاروی خیابانی سرنشین دار کارایی بالای دستگاه و امکان نظافت آلودگی فضاهای بزرگ را در مدت زمان کمتر و بدون خستگی کاربر را فراهم می کند. نوع دیگر دسته بندی این دستگاه های نظافت از نظر نحوه تامین انرژی دستگاه است. سوییپر های صنعتی میتوانند از دو طریق الکتریکی و یا سوخت فسیلی تامین انرژی شوند. از انواع الکتریکی این دستگاه در محیط های سرپوشیده و از سوییپر های بنزینی و گازوئیلی در محوطه های رو باز و گسترده استفاده میگردد.

ابعاد سوییپر ها میتوانند در سرعت بخشیدن به نظافت محوطه ها موثر باشند. جارو های خیابانی با پهنای نظافت بیشتر قابلیت جمع آوری مقدار بیشتری آلودگی در یک بار عبور از سطح را داشته و محوطه های وسیع را با سرعت بیشتری نظافت می نمایند.

ساختار دستگاه جاروی شهری یا سوییپر صنعتی

بخش های تشکیل دهنده سوییپر های صنعتی یا جاروی خیابانی به شرح زیر می باشند.

سیستم جمع آوری زباله

این بخش متشکل از یک یا دو برس جانبی است که آلودگی را به سمت برس غلتکی قرار گرفته در مرکز جاروی خیابانی هدایت می کند و از آنجا این گرد و غبار به مخزن جمع آوری زباله انتقال پیدا میکنند و سطوح نظافت میگردند.

سیستم مکش گرد و غبار

در این سیستم برای جلوگیری از پراکنده شدن آلودگی ها و گرد و غبار ایجاد شده توسط برس ها، سامانه مکنده با ایجاد خلا این گرد و غبار را به داخل مخزن دستگاه سوییپر صنعتی مکش می نماید.

سیستم فیلتراسیون آلودگی

جمع آوری زباله ها و آلودگی های مختلف از محیط یکی از دغدغه های نظافت محیط است. دغدغه بعدی اهمیت جلوگیری از خروج این آلودگی ها از دستگاه جاروی خیابانی و اطمینان از عدم انتشار آلودگی ها در محیط است. است سیستم متشکل از فیلترهای مختلف کارتریج یا کیسه است تا از بازگشت گرد و غبار مکش شده به هوای محیط جلوگیری نماید.

خالی کردن مخزن زباله سوییپر صنعتی

سامانه نگهداری و تخلیه زباله

در نهایت این سیستم نگهداری زباله است که آلودگی های جمع آوری و نظافت شده توسط دستگاه جاروی خیابانی را در خود جای میدهد. مخزن زباله دستگاه سوییپر صنعتی طوری طراحی شده که در برابر نگهداری انواع آلودگی های صنعتی و شهری مقاوم می باشد. از بخش های مهم این سیستم، سامانه تخلیه زباله است که می تواند به صورت دستی یا مکانیکی، با استفاده از یک بالابر هیدرولیکی زباله های جمع آوری شده را تخلیه نماید.

 

 

دستگاه سوییپر صنعتی یا جاروی خیابانی با توان نظافت بالا میتواند حجم زیادی از آلودگی ها را در مدت کوتاهی از محیط جمع آوری نماید. سامانه برس زنی در این دستگاه به شیوه ای کارآمد عمل نموده و با داشتن پهنای نظافت بالا دستگاه میتواند با یک بار عبور، مسیر را به طور کامل نظافت نماید. انواع سوییپر های صنعتی و جاروی خیابانی ارائه شده توسط شرکت اتحاد صنعت صدرا قابلیت به کار گیری در محیط های صنعتی، تجاری و خدماتی را داشته و قادرند انواع آلودگی های محیط را جمع آوری و نظافت نمایند. استفاده از این دستگاه مکانیزه نظافت در صنایع، برای جمع آوری ضایعات تولید، آلودگی های ایجاد شده از انتقال مواد یا تردد ماشین آلات صنعتی و کارگران مناسب بوده و ارتقا کیفیت نظافت و ایمنی محوطه را به همراه خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *