مقالات آموزشی نظافت صنعتی

مزایا و کاربرد فرش و موکت شوی سینما چیست؟

فرش و موکت شوی سینما از رایج ترین دستگاه هایی است که برای نظافت موکت های سالن های هنری همچون تئاتر، سینما و … مورد استفاده قرار می گیرد و در واقع بهره گیری از این دستگاه منجر به طول عمر در این دست از پوشش ها می شود، ضمن این که با استفاده از آن عمری بسیار طولانی در موکت و فرش ها ایجاد می شود و احساس راحتی و فراغ خاطر برای افراد به ارمغان می آید.

اهمیت فرش و موکت شوی سینما
فرش و موکت شوی سینما

اهمیت فرش و موکت شوی سینما 

تنقلات و خوراکی های متعددی که در زمان مشاهده فیلم در سینما یا تئاتر توسط تماشاگران و حاضرین میل می شود منجر به تولید زباله زیادی در سالن های سینما و …  می شود که این موضوع بحث نظافت سینما را که از جایگاه مهم و بالایی برخوردار است دچار چالش بزرگی می کند. زمانی که تردد و رفت و آمد در سالن های اجتماعات بیشتر می شود، لکه ها بر روی کفپوش ها ثابت تر می گردند و امکان از بین بردن آن ها نیز مراتب دشوارتر خواهد شد، در چنین حالتی بهره مندی از دستگاه مبل شور سینما گزینه خوبی برای از بین بردن و نابودی سرسخت ترین لکه ها و آلودگی ها به شمار می رود.

برای نظافت ظاهری سینما از جاروبرقی استفاده می شود به طوری که با جاروبرقی می توان زباله های ریز و درشت را از فضای زیر صندلی و کف پوش های سینما به سهولت جمع آوری نمود اما در نهایت برای از بین بردن لکه ها و آلودگی ها باید شست و شوی موکت ها را مورد توجه قرار داد. قطعاً کندن و شستن موکت ها از کف سالن کاری سخت و غیر قابل اجرا می باشد و مکان هایی همچون آمفی تئاتر، سینما، سالن کنفرانس یا همایش و … در مرکز توجه افراد می باشند. نظافت و پاکسازی این محیط ها تجربه حس مطلوب در هنگام ورود به سالن را برای تماشاگران مدنظر قرار می دهد. این موکت ها به نظافت مداوم نیاز دارند و  لازم است که برای نظافت آن ها  ازفرش شوی صنعتیاستفاده شود.

مشخصات موکت شوی سالن های سینما

دستگاه مکانیزه ای مانند فرش شوی صنعتی سینما می تواند امکان یک شست و شوی مکانیزه و عمیق را در محیط ها و سالن های اجتماع به وجود آورد و از طرفی امکان حرکت و حمل فرش و موکت شوی سینما در فضای سالنی و متراکم سینما به راحتی فراهم است، چون این دستگاه ها با ابعاد استاندارد و مناسب برای چنین سالن هایی تولید شده اند، فرش شوی سینما با ابعاد تعریف و تولید شده و این موضوع بهره مندی از آن را کارا و موثر نموده است. فرش شوی سینما فشرده بوده و برای شست و شوی سریع کفپوش هایی نظیر موکت مورد استفاده قرار می گیرد. سایز تولیدی این وسیله برای حضور در سالن های همایش، کنفرانس، نمازخانه، سالن اجتماعات، سینما، تئاتر و … مناسب می باشد، دستگاه مبل شور سینما دارای دو مخزن آب و دو برس مجزا می باشد و مخزن آب کثیف  و تمیز این دستگاه بزرگ است و به شکل مجزا از هم تفکیک می گردد، برس های فرش شوی سینما در جهت مخالف هم به صورت غلطکی و  با دو نازل در ناحیه جلو و پشت به شکل دوار حرکت می کند.

 فرش و موکت شوی سینما
نحوه کارکرد فرش و موکت شوی سینما

نحوه کارکرد فرش و موکت شوی سینما

فرش و موکت شوی سینما با تجهیزات مهم مورد استفاده قرار می گیرد، بهره مندی از روش های سنتی برای شست و شوی سینما بسیار زمان بر و دشوار است، در واقع این روش ها با توجه به مساحت بالای سینما نیروی خدماتی زیادی را می طلبد. این شست و شوها با وجود صندلی در فضای سالن سخت تر نیز خواهد شد، اگر ذرات آلودگی با گرد و غبار به مدت طولانی در بافت موکت سینما باقی بماند، باعث نابودی و تحلیل بافت آن خواهد شد، بنابراین این موضوع اهمیت شست و شوی موکت سینما را به خوبی نشان می دهد. این موکت ها با پاشش شوینده و آب شست و شو می شوند و در نهایت با مکش قدرتمندخود به خشک کردن موکت می پردازد، فرش شوی صنعتیدر مکان هایی به عنوان مبل شوی نیز مورد استفاده قرار می گیرد، سینمای کثیف و آلوده با بوی نامطبوع و ناخوشایند همراه است و قطعاً چنین سینمایی در مدت کوتاهی طرفداران و تماشاگران خود را از دست می دهد، فرش و دستگاه مبل شور  با حداقل استفاده از آب و قدرت مکش بالا برای کشیدن آب داخل بافت موکت مورد استفاده قرار می گیرد و موضوع خشک کردن موکت را سرعت می بخشد به طوری که عدم خشک شدن به موقع موکت می توانید بوی نامطبوعی در سالن سینما به همراه داشته باشد که به تنهایی دلیل رشد قارچ و باکتری خواهد بود و  موکت شوی از بروز چنین  اتفاقاتی ممانعت می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *