مقالات آموزشی نظافت صنعتی

انتخاب و خرید جارو برقی صنعتی و توجه به نوع آلودگی

گستردگی آلودگی ها و انواع آنها نیاز به سیستم ها و تجهیزات تخصصی برای نظافت دارند. از این رو تقریبا به تعداد انواع مختلف جاروبرقی صنعتی وجود دارد که انواع مختلف زباله برای حذف وجود دارد. صنایع مختلف از انواع دستگاه های جارو برقی صنعتی برای حفظ نظافت و ایمنی محیط کارخانه و کارگاه خود بهره میگیرند. اغلب جارو برقی های صنعتی برای داشتن کارآمدی مناسب، قابلیت جمع آوری انواع آلودگی های آب و خاک را دارند. خرید این دسته از جارو برقی های صنعتی میتواند کیفیت نظافت را در محیط های گوناگون افزایش داده و جمع آوری آلودگی های مختلف را سهولت بخشد.

جارو برقی هتلیاستفاده از جاروبرقی های هتلی و خانگی برای تمیز نگه داشتن خانه امری عادی است و اگر شاید یک هفته هم از دوره نظافت جا بمانیم احتمالا آلودگی خاصی در محیط ایجاد نخواهد شد. اما بی توجهی به استفاده از جارو برقی صنعتی در یک محیط تجاری، نه تنها جلوه خوبی ندارد، بلکه در مواردی می تواند خطرناک نیز باشد. این روزها در محیط های صنعتی و تجاری بیشتر خطرات ایمنی، ناشی از مواردی مانند باقی ماندن آلودگی ها و ذرات روی زمین است که در برخی موارد باعث لغزنده شدن سطح شده و یا بروز خطرات سلامتی ناشی از مواد و ذرات معلق در هوا که میتواند مشکلات تنفسی برای افراد ایجاد نماید.

 

بسیاری از جاروبرقی های صنعتی با نام جارو برقی های آب و خاک یا مرطوب و خشک شناخته میشوند، به این معنی که قادر به جمع کردن انواع آلودگی های مایع و خشک هستند. شاید مفهوم مایع یا جامد بودن آلودگی کمی پیچیده به نظر برسد، اما این که آلودگی تر باشد یا خشک، به میزان زیادی در انتخاب شیوه نظافت و خرید تجهیزات مورد نیاز برای جمع آوری آلودگی ها تاثیر گذار خواهد بود.

خرید جارو برقی صنعتی آب و خاک

خرید و استفاده از جارو برقی صنعتی مناسب

جاروبرقی های صنعتی اغلب متناسب با یک محیط یا آلودگی خاصی طراحی میشوند تا بتوانند با تخصصی شدن فعالیت نظافت، کیفیت بهینه تر و نظافت مطلوب تری ارائه دهند. انواع جاروبرقی های صنعتی مورد استفاده در محیط های مختلف را میتوان در دسته های زیر طبقه بندی نمود.

خرید جارو برقی صنعتی برای استفاده در کارخانه

در محیط یک کارخانه که در ساخت تجهیزات و قطعات فلزی فعالیت دارد، آلودگی هایی که مجموعه با آن مواجه است براده های فلزی و همچنین ریختن روغن و روان کننده روی زمین باشد. بدیهی است که هدف حفظ نظافت در چنین محیطی با شیوه ها و استفاده از تجهیزات معمولی در نظافت ممکن نیست. جارو برقی های صنعتی برای مقابله با این نوع آلودگی ها وجود دارند. طیف وسیعی از جارو برقی های صنعتی می تواند انواع آلودگی ها، رسوبات مایع، چربی ها و روغن ها و یا ذرات خرده ریز فلزی به وجود آمده در فرآیند تولید را جمع آوری کنند.

کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایع بسته بندی و توزیع

انواع جارو برقی صنعتی صنایع بسته بندی و توزیع مواد و محصولات، از جمله محیط هایی است که استفاده از جاروبرقی های صنعتی میتواند به میزان زیادی در حفظ کیفیت نظافت و افزایش ایمنی محیط تاثیر گذار باشد. در این صنایع حذف و جمع آوری مواد زائد از اهمیت بالایی برخوردار است. زباله ها عمدتا پلاستیک، کاغذ یا پارچه هستند که نیاز به پاکسازی دارند. انجام این کار به طور کارآمد و حرفه ای یک محیط کار ایمن ایجاد می کند و اطمینان حاصل می کند که آلودگی ها باعث کاهش کیفیت و سرعت تولید نخواهد شد.

 

حفظ نظافت در مراکز بهداشت و بیمارستان ها

در نظافت صنایع بیمارستانی، مراکز بهداشت و درمان رعایت نظافت و جمع آوری آلودگی ها از بیشترین اهمیت برخوردار است. رعایت نظافت در صنایع تولیدات دارویی، بیمارستان ها و خانه های بهداشت و درمان، نیاز به داشتن برنامه منظم نظافت و تجهیزات حرفه ای نظافت دارند. تمیز کردن آلودگی ها و جمع آوری انواع زباله ها در چنین محیط هایی با خرید و استفاده از انواع جارو برقی های صنعتی و بیمارستانی میتواند تاثیر بسیاری در ارتقا کیفیت نظافت آنها داشته باشد.

انتخاب و خرید جارو برقی صنعتی مناسب

با شناخت انواع جاروبرقی های صنعتی و موارد گسترده استفاده از آنها، سوالی به وجود می آید. از کدام جارو برقی در چه محیطی استفاده کنیم تا بهترین کیفیت را از فرایند نظافت کسب کنیم. برای پاسخ به این سوال باید بدانیم با چه نوع آلودگی ای سر و کار داریم و چه دستگاه نظافت مکانیزه ای میتواند به میزان بالایی در جمع آوری این آلودگی ها در صنایع کارآمد باشد و نظافت بهینه ارائه دهد.

جارو برقی های صنعتی کنترل گرد و غبار

کسب کیفیت نظافت مطلوب و مناسب با استفاده از هر جاروبرقی یا سایر تجهیزات نظافت صنعتی، به نوع آلودگی ای که باید برطرف شود بستگی دارد. در این بین کنترل گرد و غبار یکی از عوامل اصلی ایمنی در حفظ نظافت است. خرید جارو برقی صنعتی مجهز به سیستم فیلتراسیون مناسب میتواند به میزان زیادی در افزایش کنترل و جمع آوری آلودگی ها تاثیر داشته باشد.

 

خرید جارو برقی صنعتیجارو برقی های صنعتی از سه نوع فیلتر استفاده میکنند که به ترتیب افزایش اثر فیلتراسیون ”L” ، “M”و “H” تقسیم بندی میشوند. فیلتر اصلی کلاس L با پایین ترین میزان فیلتراسیون، گرد و غبار درشت مانند براده چوب تولید شده در یک کارگاه چوب بری را فیلتر میکند. فیلتر کلاس M گرد و غبارات متراکم تر مانند بتن یا گرد و غبارهای ریز تر را به راحتی کنترل می کند. فیلترهای کلاس H (HEPA) برای مقابله با گرد و غبار خطرناک که با به دام انداختن این ذرات بسیار ریز گرد و غبار و مضر، در راستای افزایش ایمنی و بهبود سلامت محیط مورد استفاده قرار میگیرند. برای مقابله با چنین آلودگی هایی در محیط، نه تنها کارایی جمع آوری و فیلتراسیون مهم است بلکه سیستم حذف ذرات از فیلتر جارو برقی نیز باید به درستی صورت پذیرد تا گرد و غبار به طور کامل و موثر مهار شود.

جاروبرقی صنعتی خود را انتخاب و خریداری کنید

برخی از جارو برقی های صنعتی قادرند آلودگی های تر و خشک را جمع آوری نمایند. این نوع جاروبرقی های آب و خاک قادرند به هر یک از سه استاندارد مختلف فیلتر مجهز شوند، بنابراین استفاده از آنها در برای بسیاری از موارد نظافت کارآیی و کیفیت مطلوب را ارائه خواهد داد.

علاوه بر فیلترها، موارد بسیاری دیگری نیز باید در نظر گرفته شود مانند اندازه مخزن جمع آوری زباله، قدرت مکش و ویژگی های ایمنی در هنگام پر بودن مخزن. قابلیت تجهیز شدن به تجهیزات جانبی برای سهولت دسترسی به قسمت های دور از دسترس در جارو برقی های صنعتی نیز یک مزیت برای آنها در هنگام انتخاب دستگاه به حساب می آید.

تجهیزات جانبی جاروبرقی صنعتی

فرایند نظافت با کیفیت کار ساده ای نیست. جمع آوری بهینه پسماند ها، نظافت سطوح و حذف موثر آلودگی های ناشی از تولید محصولات در محیط کارخانجات، نه تنها باعث ارتقا سطح کیفی تولیدات و محصولات میشود، بلکه افزایش ایمنی محیط و سلامت کارکنان را نیز تضمین خواهد نمود. انتخاب و خرید دستگاه جارو برقی صنعتی مناسب میتواند به عنوان یک سرمایه گذاری در راستای ارتقا کیفیت محصولات و تضمین سلامت محیط در نظر گرفته شود و سود آوری تولید را افزایش دهد.

اتحاد صنعت با ارائه محصولات جاروبرقی صنعتی و تجهیزات مکانیزه نظافت میتواند با راهنمایی و مشاوره شما را در راستای انتخاب و خرید انواع جارو برقی مناسب نظافت محیط یاری نماید. شما میتوانید برای دریافت اطلاعات محصولات با شماره تلفن ۸۸۹۹۹۳۰۰ تماس حاصل نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *