مقالات آموزشی نظافت صنعتی

راهکار ارتقا کیفیت شستشوی فرش و موکت

نظافت فرش ها و موکت ها در محیط مجموعه های اداری، خدماتی و رفاهی از جمله مواردی است که میتواند به شکل موثر در افزایش رضایتمندی مراجعین و یا میهمانان تاثیر گذار باشد. روش های سنتی و قدیمی برای شستشوی فرش و موکت میتواند مستلزم صرف زمان، هزینه و انرژی زیادی باشد. راهکار پیشنهادی برای کاهش هزینه های نظافت با کیفیت فرش ها و موکت ها در چنین مجموعه هایی استفاده از تجهیزات مکانیزه نظافت و شستشوی صنعتی است. از جمله کاربردی ترین تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی در راستای شستشوی فرش ها و موکت ها، استفاده از دستگاه فرش شوی صنعتی می باشد.

استفاده شیوه های مکانیزه شستشوی فرش و موکت

فرش شوی صنعتی محصولی است که برای شستشوی فرش و موکت مورد استفاده قرار می­گیرد. نوع استاندارد این محصول بدون آسیب به الیاف فرش، فرایند شستشو و خشک کردن را به طور هم زمان انجام خواهد داد. برخی اوقات شرایط به گونه ­ای تعریف شده که امکان برون سپاری نظافت فرش­ ها به قالی شویی وجود ندارد. اگر هم ممکن باشد، باید به طور مداوم صورت بگیرد که کار را دشوار خواهد کرد. در ادامه کاربردهای این محصول را برای شرایط و موقیت ­های خاص ذکر خواهیم کرد.

موکت­ های اداری و فرش­های پرز بلند در بسیاری از اماکن پر تردد، به عنوان پوشش کف مورد استفاده قرار می­گیرد. در چنین شرایطی آلودگی­ها در کف بیشتر بوده و نظافت محیط حایز اهمیت است. ممکن است به صورت ماهانه نیاز به شستشوی فرش­ها داشته باشید. اگر این کار را به قالی شویی واگذار کنید، هزینه ­های زیادی به شما تحمیل خواهد شد.

از طرفی چند روزی که صرف انجام این کار می­شود، دکوراسیون محیط و کاربری آن دچار مشکل می­شود. به عنوان مثال این امکان وجود ندارد که تمامی اتاق ­های یک هتل اقامتی به یکباره بدون پوشش کف بماند و سطح کیفیت خدمات رسانی دچار مشکل شود. در نتیجه بهترین کار استفاده از فرش شوی صنعتی است. همه چیز در جای خود باقی خواهد ماند و به سادگی جارو کشیدن، فرایند نظافت و شستشوی فرش و موکت ­ها انجام خواهد شد.

کاربرد دستگاه فرش شوی صنعتی

به منظور سهولت نظافت مراکز اقامتی از قبیل هتل ­ها و مجموعه­ های خدماتی، می­توانید از این دستگاه فرش و موکت شوی صنعتی استفاده کنید. هر مکانی که در آن پوشش کف فرش شده باشد و نیاز به نظافت داشته باشد، با استفاده از این محصول پاکیزه خواهد شد.

برای این دستگاه تفاوتی میان موکت ­های پرز کوتاه یا فرش­های پرز بلند وجود ندارد. نیروی خدماتی می­توانید به سادگی کار با این دستگاه را آغاز کند و با نهایت دقت و کیفیت، الیاف فرش و موکت را نظافت کند. منظور از نظافت صرفا شستشو نیست. چرا که فرایند خشک کردن نیز به طور همزمان صورت می­گیرد.

مزایای شستشوی فرش و موکت با دستگاه فرش شوی صنعتی

نظافت عمقی بافت فرش و موکت: تفاوتی میان شستشوی فرش و موکت در یک کارگاه مجهز قالی شویی و یا نظافت با استفاده از این دستگاه پرقدرت وجود ندارد. الیاف به صورت عمقی تمیز خواهند شد و خروجی کار رضایت شما را جلب خواهد کرد.

مکش مواد شوینده و آلودگی­ها از الیاف فرش و تسریع فرایند خشک شدن

در پروسه نظافت و شستشوی فرش و موکت دو مرحله وجود دارد. اول شستشو و دوم خشک شدن آن است. آن چه که موجب رطوبت و خیسی فرش و موکت می­شود، مواد شوینده و آب استفاده شده است. به جهت این که دستگاه موکت شوی از کمترین میزان آب استفاده می­کند و مکش بسیار قدرتمندی هم دارد، رطوبت باقی مانده بسیار ناچیز است. به طوری که بر اساس شرایط آب و هوایی یک نیم روز نیاز به خشک شدن کامل خواهد شد.

عدم نیاز به جابجایی فرش­ها

در هتل ­ها و بسیاری از اماکن اداری که پوشش کف فرش و موکت است، برای ثابت ماندن آن از ترمز و چسب و یا میخ ­های مخصوص استفاده شده است تا در اثر تردد بیش از حد حرکت نکند. در واقع جابجایی و جدا نمودن فرش و موکت برای هربار نظافت کار دشواری خواهد بود. شستشوی فرش و موکت با فرش شوی صنعتی خاطر شما را آسوده خواهد کرد و می­توانید بدن نیاز به جابجایی فرش و موکت را در جای خود نظافت کنید.

جمع بندی

بدون مراقبت صحیح و نظافت مکرر فرش و موکت، هر یک از این محصولات به سرعت جذابیت بصری خود را از دست می­دهند. از طرفی فرش­ های مختلف به انواع مختلفی از تجهیزات نظافت و شستشو نیاز دارند. مثل جارو برقی و ماشین شستشوی فرش و موکت !

فرآیند تمیز کردن فرش و موکت ممکن است زمانبر باشد. فرش­ شوهای صنعتی حرفه ­ای می­توانند به شما در صرف وقت کمتر و داشتن محیطی تمیزتر در روند کار نظافت کمک کنند. نظافت فرش و موکت با استفاده از ماشین­ های پیشرفته آسان است.

نظافت در محل قرار گیری مهم­ترین مزیت استفاده از این دستگاه است. دیگر نیازی به جابجایی فرش و موکت برای واگذاری شستشو به قالی شویی ندارید. از طرفی در هزینه ­های نظافتی یک مجموعه بزرگ مانند یک هتل صرفه جویی خواهید کرد. شما می­توانید همانند دیگر تجهیزات نظافتی مثل جارو برقی صنعتی این محصول را خریداری کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *