بهترین راه کار نظافتی برای شستشو و نظافت سطوح کف فروشگاه

فروشگاه ها و مراکز تجاری از جمله اماکن عمومی پر ترددی می باشند که در تمامی ایام سال با حجم بالایی از مراجعه کنندگان مواجه هستند. تردد مستمر و پیوسته افراد بر روی سطوح کف این مراکز، موجب انتقال حجم بالایی از آلاینده ها از فضای بیرون به بخش های داخلی می گردد. مسلما ماندگاری بلند مدت آلاینده ها بر روی سطوح کف نه تنها جلوه های بصری محیط را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد بلکه به واسطه داشتن خاصیت چسبناک و اسیدی اغلب آلاینده ها می تواند  خسارات جبران ناپذیر و بعضا پر هزینه ای را بر دوش صاحبان و مدیران مجموعه ها وارد نماید. اگر چه استفاده از شیوه های سنتی و دستی نظافت مکه اغلب شامل تی و سطل آب می باشد تا حدودی می تواند آلاینده های سطحی را شستشو داده و حذف نماید اما از توان لازم و کافی در حذف کامل و موثر انواع آلاینده اه یریز و درشت برخوردار نبوده و نمی تواند سطوح کف را آنگونه که باید و شاید شستشو دهد. در چنین شرایطی استفاده از شیوه های نوین و به کار گیری دستگاه های مکانیزه و صنعتی چون دستگاه اسکرابر صنعتی گزینه ای مناسب برای شستشو و  نظافت با کیفیت می باشد.

 

ساز و کار دستگاه اسکرابر صنعتی

اسکرابراسکرابر صنعتی یا کفشوی صنعتی دستگاهی مکانیزه و صنعتی برای شستشو و نظافت سطوح کف می باشد که با استفاده از پاشش آب و سیستم برس زنی تمامی آلاینده های چسبیده بر روی سطوح را شستشو داده و حذف می نماید. تجهیز این دستگاه ها به مخازن مجزای آب تمیز و آب کثیف موجب می شود که همواره از پاشش آب تمیز برای شستشو ونظافت استفاده شود. سیستم مکنده و لاستیک تی نصب شده در بخش انتهایی دستگاه از دیگر اجزای دستگاه اسکرابر می باشند که با جمع آوری و مکش کامل آب و مایعات آلوده ناشی از شستشو، مانع از تجمع آلاینده ها در محیط شده و در نهایت سطوحی تمیز، خشک و عاری از آلودگی بر جای می گذارند.

دسته بندی دستگاه های اسکرابر

اسکرابر یا کفشوی صنعتیاسکرابر ها بر اساس ویژگی های متنوعی که دارند در دسته بندی های متنوعی قرار می گیرند. این دستگاه ها بر اساس نوع هدایت دستگاه به دو دسته اسکرابر های دستی و اسکرابر های خودرویی تقسیم می شوند. نمونه های دستی اسکرابر در مقایسه با نمونه های خودرویی ابعاد کوچک تری داشته و از این رو برای معابر باریک و متراکم گزینه ای مناسب می باشند. در حالیکه نمونه های خودرویی مجهز به صندلی بوده و کاربر با قرار گرفتن بر روی صندلی دستگاه را همانند هدایت خودرو، هدایت می نماید. اسکرابر خودرویی در مقایسه با نمونه های دستی کفشوی ها ابعاد بزرگتر و در نتیجه پهنای کاری بالاتری داشته و از این رو برای شستشو و نظافت محیط های وسیع گزینه ای مناسب می باشد.

مزایای استفاده از سیستم های مکانیزه

دستگاه اسکرابرمعمولا شستشو و نظافت با استفاده از شیوه های سنتی و دستی، قادر به حذف کامل و موثر آلاینده ها نبوده و نمی تواند نیاز های نظافتی محیط را آنگونه که باید و شاید بر طرف نمیاد. در شیوه های دستی شستشو که اغلب از تی و سطل آب برای حذف آلاینده ها استفاده می شود،‌ نیروی اعمال شده بر روی تی، ارتباط مستقیمی با میزان توان و تمایل کاربر داشته و از این رو با خسته شدن کاربر میزان نیروی اعمال شده بر تی به شدت کاهش می یابد. در حالیکه در شیوه های نوین به واسطه استفاده از سامانه های مکانیزه نیروی اعمال شده بر روی برس دستگاه کاملا یکنواخت، مستمر و مستقل از توان کاربر بوده و از این رو آلاینده های چسبیده بر روی سطوح را به شکل موثری شستشو داده و حذف می نماید. از سوی دیگر الیاف برس های دستگاه کفشور با نفوذ به داخل تمامی شیار ها و خلل و فرج کفپوش ها تمامی آلاینده های انباشته در این بخش ها را بیرون کشیده و شستشو می دهد. کاهش در تعداد نیروی خدماتی و همچنی کاهش هزینه ها از دیگر مزایا استفاده از اسکرابر ها می باشد که موجب در نهایت افزایش بهره وری و سود آوری را در پی دارد. استفاده از سامانه برس زنی در دستگاه های اسکرابر موجب درخشندگی و جلای سطوح کف می گردد.

دیدگاه کاربران
نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: