مقالات آموزشی نظافت صنعتی

مزایای استفاده از پولیشر جهت براق کردن سنگ و سرامیک

در نظر برخی مدیران و مسئولین بخش خدمات محیط های تجاری و صنعتی، اختصاص بودجه برای عملیات جلابخشی زمین هزینه ‌ای مازاد و غیرضروری به شمار می آید که قابل حذف کردن می باشد. از نظر این مدیران، نظافت و شستشوی کف به تنهایی کفایت نموده و سطوح صیقلی و جلاخورده مخصوص نمایشگاه های اتوموبیل و بوتیک های گران قیمت می باشد نه انبارها و کارخانه های صنعتی و پرتردد. چنین دیدگاهی ناشی از نا آگاهی نسبت به مزایای کاربردی استفاده از یک دستگاه پولیشر کارآمد و انجام مناسب عملیات کفسابی و همچنین سهولت وارد نمودن عملیات پولیش در برنامه نظافت روتین می‌باشد. در این مقاله مهم ترین دلایل استفاده از دستگاه پولیشر برای یک محیط تجاری یا صنعتی مورد بررسی قرار گرفته اند.

 

 نظافت راحت تر و مقاومت بالاتر سطوح پولیش شدهپولیشر

نظافت و شستشوی زمین پولیش شده توسط پولیشر بسیار راحت تر از سطوح غیرپولیش شده می باشد. نظافت یک سطح صیقلی و جلاخورده و حذف آلودگی از روی آن، به سادگی و با استفاده از یک تی مرطوب امکان پذیر می باشد. همچنین سطوح پرداخت شده در مقایسه با سطوح پرداخت نشده، مقاومت بالاتری از خود نشان داده و میزان لکه پذیری در آنها کمتر است. جلا دادن کف توسط پولیشر، میزان نفوذ رطوبت و آلودگی در آن را کاهش می دهد و در نتیجه ترک های سطحی و انتقال رطوبت در سطح کفسابی شده کمتر خواهد بود.

 

صرفه جویی در هزینه ها با کاربرد پولیشر

سطوح سیمانی غالبا دارای جذابیت بصری بالایی نمی باشند همچنین سطوح چوبی، پلیمری یا کاشی شده با گذشت زمان جلاء و زیبایی اولیه خود را از دست می دهند در چنین شرایطی با توجه به هزینه بالای نوسازی و ترمیم کف، معمولا از فرش یا موکت برای پوشاندن ظاهر نامناسب آن استفاده می شود. حال آنکه با انجام عملیات ساب زنی و استفاده از یک پولیشر مناسب می توان کیفیت سطح را همواره در حد استاندارد و مطلوب حفظ نموده و بدین ترتیب هزینه های مرتبط با نوسازی کف یا استفاده از کف پوش، فرش یا موکت را حذف کرد.

 

پولیشر، دستگاهی کاربردی برای براق کردن سنگ و سرامیک

پولیشر دستگاهی چندکارهیک دستگاه کف ساب مناسب به سهولت بر روی سطوح مختلف شامل سطوح سیمانی، چوبی و .. قابل استفاده می‌باشد و انجام عملیات پولیش بر روی سطوح مختلف یک محیط خاص با خرید تنها یک دستگاه پولیشر امکان پذیر می باشد. برای جلا دادن کف سیمانی یک انبار صنعتی پر تردد یا کف چوبی گران قیمت لابی یک هتل می توان از یک نوع پولیشر استفاده نمود و تنها کافی است که پد یا برس متناسب با نوع کف را به دستگاه متصل کرد.

 

سهولت کاربرد و بازده بالاتر

اعمال مواد پرکننده، واکس ها و حلال های مورد استفاده در روش های کف سابی سنتی، غالبا دشوار بوده و دست‌یابی به نتیجه ای مطلوب در گرو استخدام کاربری کاملا باتجربه، حرفه ای و آموزش دیده می باشد. حال آنکه کار کردن با دستگاه های پولیشر مدرن بسیار آسان تر بوده و نیازمند آموزش خاص نمی باشد و عملیات جلادهی سطح بطور اتوماتیک و موثر توسط دستگاه صورت گرفته و نیازمند صرف نیروی انسانی نمی باشد. همچنین با استفاده از پولیشر، کاربر از تماس مستقیم با مواد شیمیایی و قابل اشتعال معاف شده و سطح ایمنی کار وی افزایش می یابد.

 

مناسب برای محیط های پرتردد

دستگاه های کفساب را می توان مستقیما در محیط هایی با میزان تردد بالا مورد استفاده قرار داد. استفاده از این دستگاه در چنین محیطی باعث افزایش مقاومت کف در برابر سایش و فرسایش می گردد. از سوی دیگر تکنولوژی به کار رفته در ماشین های پولیشر امروزی باعث انجام عملیات جلادهی به سطح با بالاترین کیفیت گردید و در عین حال از لغزندگی سطح جلوگیری می نماید. بنابراین سطوح پولیش شده با پولیشر مستعد خراش و انباشت آلودگی کمتر بوده و برخلاف سطوح واکس خورده لغزنده، کاملا ایمن می باشند.
همچنین می توان پولیشر را تنها بر روی بخشی از زمین که نیاز است به کار برد، حال آنکه هنگام واکس زنی به روش های سنتی، باید تمامی اشیاء واقع بر سطح برداشته شده و کل سطح واکس زده شود.

 

دلایل ذکر شده تنها تعداد محدودی از دلایل بی شمار استفاده از پولیشر در محیط های صنعتی و تجاری می باشد که مشخص می نماید خرید دستگاه پولیشر از لحاظ اقتصادی کاملا توجیه پذیر بوده و مزایای متعددی را در پی خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *