مقالات آموزشی نظافت صنعتی

ویژگی و مزایای جاروبرقی های نیمه صنعتی صنایع غذایی و آشپزخانه ها

صنایع تولیدی مواد غذایی بخش اعظم صنایع در کشور را تشکیل می دهند و تولید محصولات مختلف غذایی از فعالیت های اصلی این صنایع محسوب شده و تامین می گردد. بدون شک بروز آلودگی ها و ایجاد انواع آلاینده ها از بخش های جدا نشدنی از چرخه تولید در تمام صنایع تولیدی و بسته بندی مواد غذایی شناخته می شود. جمع آوری و برطرف نمودن این آلاینده ها و آلودگی ها از محیط نه تنها بر جلوه های بصری محیط و ارتقا کیفیت محصولات تولید شده تاثیر گذار است، بلکه با از میان برداشتن عوامل نامطلوب از محیط کارگاه صنعتی نقش مهمی در کاهش احتمال بروز حوادث و خسارات ناشی از آن ها ایفا می نماید. به کار گیری شیوه های مکانیزه نظافت همچون استفاده از انواع جاروبرقی های نیمه صنعتی در صنایع غذایی و آشپزخانه های صنعتی میتواند راهکار مناسبی برای کسب کیفیت بالای نظافت باشد.

به طور قطع استفاده شیوه های سنتی در جمع آوری انواع آلاینده ها و آلودگی ها توان لازم و کیفیت مطلوب، موثر و کارآمد در انجام فرایند نظافت را ندارند. از این رو نمی توانند پاسخ مناسبی برای نیاز های نظافتی محیط و بر طرف نمودن آلودگی ها داشته باشند. این در حالیست که استفاده از شیوه های مکانیزه نظافت صنعتی و به کارگیری تجیهزات صنعتی مانند انواع جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی گزینه بهینه شده ای در جمع آوری، برطرف نمودن و حذف موثر و با کیفیت انواع مختلف آلاینده ها و آلودگی ها می باشد. در ادامه با مزایای بهره گیری از جارو برقی های صنعتی و نیمه صنعتی در صنایع غذایی و آشپزخانه های صنعتی آشنا خواهیم شد.

جاروبرقی صنعتی صنایع غذایی

جمع آوری آلودگی های ریز و درشت با جاروبرقی آب و خاک صنعتینظافت و تمیز بودن محیط مراکز تولید و بسته بندی مواد غذایی از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور یقین می توان گفت یکی از متداول ترین کاربردهای انواع دستگاه جارو برقی صنعتی نظافت کارخانه و یا کارگاه های تولید و فرآوری محصولات غذایی می باشد. داشتن یک محیط تمیز و بهداشتی در محیط صنایع غذایی امری مهم و ضروری بوده که با بهره گیری از تجهیزات نظافت و انواع مکنده های صنعتی و نیمه صنعتی در فرآیند نظافت، جمع آوری ضایعات و یا انتقال مواد به راحتی صورت می پذیرد. نیاز به کارگیری جاروبرقی صنعتی در صنایع غذایی سبب شده تا مدل های خاصی از این دستگاه بطور ویژه با استاندارد های لازم برای نظافت این صنایع طراحی و تولید شوند.

تجهیز مکنده های آب و خاک صنایع غذایی به فیلتر ایمنی هپا بخش مهمی از طراحی و امکانات به کار رفته در این دستگاه است که به افزایش کیفیت نظافت و جمع آوری آلودگی ها در محیط آشپزخانه های صنعتی کمک می کند.

اساس عملکرد دستگاه جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی یا نیمه صنعتی دستگاه مکانیزه ای برای جمع آوری و حذف موثر انواع آلاینده ها و آلودگی های جامد، مایع یا پودری می باشند. این دستگاه با استفاده از مکش هوا و ایجاد خلا در داخل مخزن موجب مکش آلودگی ها به داخل مخزن خواهند شد. اساس عملکرد تمامی انواع دستگاه های جارو برقی مشابه یکدیگر می باشد. تفاوت اصلی انواع مختلف این دستگاه در ساختار و توانایی کارکرد پمپ و موتور این تجهیزات می باشد. برخی نمونه ها با مجهز بودن به موتور توربینی، امکان کارکرد مداوم و پیوسته از دستگاه جاروبرقی صنعتی را در نظافت صنایع غذایی برای کاربران امکان پذیر می نماید.

اصلی ترین ویژگی های دستگاه جاروبرقی صنعتی

در دستگاه های جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی از پمپ های ساید چنل استفاده شده تا با افزایش میزان خلا تولید شده توسط این پمپ بین ۳۰ تا ۶۰ درصد کارایی نظافتی دستگاه را افزایش دهد. موتور توربینی دستگاه جارو برقی بی نیاز از تعمیر و نگهداری بوده و با ایجاد قابلیت کارکرد دائمی، هزینه های نگهداری و بهینه شدن فرایند نظافت را امکان پذیر می کند. ساخت و طراحی بدنه با مواد مقاوم و موجب افزایش مقاومت و کارایی این دستگاه ها در شرایط سخت کاری صنایع غذایی شده است. سیستم فیلتراسیون کارآمد و قدرتمند این دستگاه ها از دیگر امکانات و ویژگی های قابل اشاره می باشند.

سیستم فیلتراسیون و مخزن نگهداری آلودگی جاروبرقی صنایع غذایی

ذرات ریز و گرد و غبار بخش زیادی از آلودگی های صنایع غذایی را تشکیل میدهند، وجود این آلاینده ها در محیط صنایع غذایی می تواند سلامت افراد و پرسنل را به مخاطره اندازد و وجود سامانه فیلتراسیون قدرتمند میتواند دستگاه های جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی صنایع غذایی را مناسب جمع آوری انواع این آلاینده ها نماید. مساحت، ساختار و شبکه بندی سیستم فیلتر به کار رفته در این تجهیزات، توانایی آنها در به دام انداختن موثر ذرات ریز و جلوگیری از باز نشر آنها در محیط می شوند. این ویژگی دستگاه های مکنده صنعتی با قابلیت نظافت فیلتر به صورت اتوماتیک یا دستی با تکاندن فیلتر باعث جدا شدن آلودگی ها از منافذ فیلتر شده و موجب بهبود عملکردد فیلتر خواهد شد.

مزایای استفاده از جاروبرقی صنعتی در صنایع غذایی و آشپزخانه های صنعتی

جاروبرقی صنعتی به واسطه طراحی ویژه و قرار گیری دهانه مکش در زیر بخش فیلتراسیون، قادر به مکش و جمع آوری همزمان آلاینده های مایع و جامد می باشند. این امر در فرایند نظافت محیط صنایع غذایی و آشپزخانه ها میتواند به میزان زیادی در افزایش کیفیت و سرعت نظافت تاثیر گذار باشد. توان کاری بالای دستگاه علاوه بر امکان نظافت بخش های اداری در کارخانه ها و کارگاه ها، قابلیت بکارگیری در نظافت سالن های تولید و انبار های مواد غذایی دارد. از دیگر مزایای استفاده از دستگاه های جاروبرقی میتوان به امکان انتقال و جابجایی حجم بالایی از مواد اولیه توسط این دستگاه اشاره داشت، که علاوه بر کاهش هدر رفت مواد اولیه، موجب تسهیل در امر جابجایی مواد و سرعت گرفتن آن نیز می گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *