مقالات آموزشی نظافت صنعتی

کارایی اسکرابر باطری دار چیست و چگونه نگهداری می شود؟

اسکرابر صنعتی در دو مدل اسکرابر دستی و اسکرابر سرنشین دار تولید می شوند. دستگاه اسکرابر باطری دار برای شست و شوی مکانیزه سطوح هموار مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه با مزایای فراوان خود به عنوان دستگاهی مجهز مورد استفاده قرار می گیرد. شارژ دستگاه اسکرابر با برق شهری تامین می گردد و لذا در این نوع شستشو استفاده از کابل حذف می گردد و این موضوع حمل و نقل دستگاه نظافت مکانیزه را آسان می نماید.

دستگاه اسکرابر باطری دار 
اسکرابر باطری دار

اسکرابر باطری دار 

اسکرابر باطری دار به عنوان زمین شوی صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد، این کف شوی نیروی راه اندازی خود را از باطری تامین می کند، همین موضوع امکان بهره مندی از آن را در محیط های بدون پریز برق و به شکل سیار فراهم می کند، زمین شوی صنعتی مزیت های زیادی برای استفاده به همراه دارد و از آن با نام اسکرابر باتری دار با نام دستگاه کفشوی شارژی نیز یاد می شود. این کف شوی صنعتی از نظر قدرت مانند یک اسکرابر برقی عمل می کند و در واقع تنها تفاوت این اسکرابر مربوط به شارژ مجدد آن می باشد.

کارایی های اسکرابر باتری دار

مهم ترین مزیت اسکرابر باطری دار مربوط به بهره مندی از آن در شرایط بدون برق می باشد و قطعاً شما در هر مکانی دسترسی به یک پریز برق نخواهید داشت، بنابراین نمی توانید از نمونه دستگاه کف شور برقی بهره مند شوید. دستگاه کف شور باطری دار گزینه مناسبی برای جایگزینی با دستگاه کفشوی در این مکان ها به شمار می رود.

باطری این دستگاه کارکرد چند ساعته برای انجام فعالیت ها  به وجود می آورد. این موضوع باعث می شود که شست و شو را از هر نقطه ای شروع کند و وجود کابل برق به همراه کفشوی صنعتی محدودیت مکانی برای حرکت زمینشوی ایجاد می کند و ضمن این که باعث خلل در رفت و آمد می گردد در محیط های پر رفت و آمد و پرتردد از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وجود کابل بر روی زمین علاوه بر این که موجب اختلال در رفت و آمد می شود، خطر برق گرفتگی با دستگاه را  افزایش می دهد و اگر سیم بر روی زمین در منطقه دارای مرطوب قرار گیرد موجب برق گرفتگی کاربر و سایرین می شود و از طرفی بهره مندی از اسکرابر باتری دار می تواند سطح ایمنی و امنیت در محیط را بالا برد.

اسکرابر باطری دار به راحتی بر روی زمین حرکت می کند و از چرخش مناسبی برخوردار است، چرخش دستگاه در نمونه دستگاه اسکرابر کابلی می تواند با ایجاد مزاحمت همراه باشد و این حرکت و کاربری آسان منجر به کم شدن خستگی و زحمت کاربر و سهولت در کاربری می گردد.

 مکان های مناسب استفاده از اسکرابر باطری دار

اسکرابر باتری دار در بسیاری از این مکان هایی که بهره مندی از زمین شور کابلی سخت و دشوار است مناسب و قابل استفاده است، محیط هایی همچون تالار، ورزشگاه، باغ و …  اماکن پرازدحامی همچون مترو و بازارهای سرپوشیده بسیار شلوغ، ورزشگاه ها و … که به سبب بروز خطراتی نظیر برق گرفتگی و آسیب افراد رهگذر بهره گیری از این زمین شوی برای نظافت توصیه می شود.

کف شور صنعتی برای کلیه مکان هایی که دور از پریز برق قرار می گیرند یا فضاهای بی بهره  از  پریز برق قابل استفاده نمی باشد و در چنین وضعیتی تنها دستگاه نظافت صنعتی، دستگاه کف شور خواهد بود که به راحتی در محیط های پر ازدحام جا به جا  و به سادگی حرکت می کند و  قدرت مانور بالای آن هر کاربر خدماتی را مایل به استفاده از این دستگاه اسکرابر کاربردی می کند.

دستگاه اسکرابر باطری دار
نگهداری اسکرابر باطری دار

نگه داری اسکرابر باتری دار

باطری افزایش طول عمر باطری در دستگاه کف شور باید یک برنامه ریزی دقیق و ثابت شارژدهی به انجام رسد که این  موضوع عمر باطری را طولانی تر خواهد کرد. شارژر باطری نباید به شکل کامل خالی شود زیرا این موضوع منجر به آسیب دستگاه می شود در این میان بسیاری از دستگاه های کف شور به سیستم هشدار کم شدن شارژ باطری مجهز هستند که معمولا در چنین حالتی باطری از جریان خارج خواهد شد، سعی کنید که دستگاه کفشوی را در محیط های خنک و ایمن نگه داری نمایید به این علت که رسیدن حرارت به باطری موجب آسیب آن خواهد شد، باتری دستگاه باید هر ۲ ماه یک بار شارژ کامل شود(حتی اگر از آن استفاده نشود)،  اگر به مدت طولانی از دستگاه اسکرابر استفاده نکردید، حتماً آن را شارژ کنید. دمای محیط مناسب برای باطری برابر با ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتی گراد می باشد. این محیط باید از تهویه مناسب برخوردار باشد نیز زمین شوی باطری دار بعد از هر شست و شو باید از نظر تمیزی اتصالات و … مورد بررسی قرار بگیرد و  این موضوع کارکرد دستگاه را بهبود می بخشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *