مقالات آموزشی نظافت صنعتی

اهمیت نظافت فرودگاه و بهره مندی از اسکرابر سرنشین دار فرودگاهی

رفت و آمد در فرودگاه و مراکز عمومی بسیار بالاست و این مسئله خواه ناخواه منجر به آلودگی محیط آن هم در سطوح بسیار گسترده می شود، برای حل این موضوع استفاده از اسکرابر سرنشین دار فرودگاهی گزینه ای بسیار مناسب به نظر می رسد. مسئولان و خدمه فرودگاه همواره نظافت فرودگاه را به عنوان یک ویژگی مهم مورد توجه قرار می دهند که باید  استانداردهای بهداشتی در بخش های مختلف فرودگاهی به درستی انجام شود. اسکرابر سرنشین دار، نظافت صد در صدی محیط فرودگاه را فراهم و خش ها و آلودگی های ایجاد شده بر اثر کشیده شدن چمدان به روی سطح زمین فرودگاه را برطرف می نماید.از این نوع اسکرابر برای تمیز کردن سالن ها و کلیه نواحی موجود در فرودگاه استفاده می شود و در واقع بهره مندی از این زمین شوی از هر نظر مقرون به صرفه خواهد بود.

دستگاه اسکرابر فرودگاهی
اهمیت اسکرابر در نظافت فرودگاهی

اهمیت اسکرابر در نظافت فرودگاهی

سرویس های بهداشتی، ورودی های فرودگاه، سالن های انتظار و دیگر نواحی فرودگاه نیاز به نظافت مستمر و روزانه دارند. برای انجام  عملیات نظافتی و تمیزکاری، اسکرابر صنعتی به عنوان یک کف شوی صنعتی و تخصصی در زمینه نظافتی همراه با تجهیزات تخصصی به کمک کاربر خدماتی فرودگاهی آمده و شستشویی خارق العاده را به ارمغان می آورد وجود این کفشور برای محیط ها و نواحی مختلف فرودگاه و ترمینالهای گوناگون آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

فرودگاه ها به شکل روزانه مسافران و افراد زیادی را در بطن خود جای می دهند که معمولا این افراد برای سفر کردن، بدرقه و استقبال به فرودگاه مراجعت می کنند و در صورتی که نظافت این مراکز به تعویق بیفتد، لکه ها سرسخت می گردند و تمیزکاری آن ها سخت تر و ناممکن تر می شود.

زمین شوی فرودگاهی یا همان اسکرابر سرنشین دار عمدتا برای یک نظافت مکانیزه در فضاهای عمومی فرودگاهی مورد استفاده قرار می گیرد، با این کفشور  صنعتی می توان لکه های قدیمی و سرسخت را برطرف نمود، ضمن آن گرد و غبار را نیز از محیط فرودگاهی پاکسازی و حذف کرد. بهره گیری از دستگاه اسکرابر امکان از بین بردن صد درصدی آلاینده های روغنی را به سهولت فراهم خواهد کرد.

مشخصات کلی اسکرابر سرنشین دار 

اسکرابر، کیفیت شست و شوی سطوح کف در محیط فرودگاهی را به صورت ویژه ای بالا می برد، ضمن این که سرعت نظافتی با این دستگاه زمین شوی صنعتی به میزان بسیار زیادی افزایش می یابد. دستگاه اسکرابر از برس های دیسکی برای بهتر شدن روند شستشوی بهره می برد،برس های این دستگاه از عرض و مساحت مناسب و مختص به نظافت اختصاصی در محیط فرودگاهی طراحی و ساخته شده اند تا بتوانند بهترین سطح کیفی پاکیزگی را در محیط به ارمغان آورند، دستگاه اسکرابر صنعتی از دو مخزن جداگانه تشکیل یافته است که جمع آوری آب کثیف و  آب تمیز با آن ها صورت می گیرد. قدرت دستگاه اسکرابر  فرودگاهی به صورت خارق العاده ای بالا می باشد و این ویژگی آن را  قادر به پاکسازی هر نوع آلودگی می نماید.

هدایت کف شوی صنعتی به وسیله یک کاربر انجام می شود و در این نوع کف شوی، کاربر بر روی صندلی دستگاه قرار می گیرد و دستگاه را برای تمیزکاری هدایت می کند که این موضوع سبب بهبود سرعت شستشو در محیط فرودگاهی شده و آن را بالا می برد.

کاربردهای اسکرابر سرنشین دار فرودگاهی 

اسکرابر صنعتی  دایره کارکردی قابل توجهی دارد، از این دستگاه برای انجام نظافت صنعتی در موارد مختلف استفاده می شود. قدرت مکش موتور آن بسیار بالا بوده و همین موضوع قدرت نظافتی دستگاه را افزایش می دهد. این نوع اسکرابر در برند و اشکال گوناگون تولید می گردد و  افراد و صاحبان مشاغل مختلف از مدل های این اسکرابر با توجه به نوع نیاز خود بهره مند می شوند. در این میان اسکرابر فرودگاهی از جمله اسکرابر هایی است که بسیار محبوب و پرطرفدار می باشد به طوری که انجام عملیات با این دستگاه بسیار راحت و آسان بوده و بیشتر افراد تمایل دارند این نوع دستگاه نطافت مکانیزه بهره مند شوند.

دستگاه اسکرابر مناسب فرودگاه
مزایای بهره مندی از اسکرابر فرودگاهی

مزایای بهره مندی از اسکرابر فرودگاهی

بهره گیری دستگاه اسکرابر آن هم به منظور استفاده در فضای شلوغ فرودگاهی دارای مزیت های بی شماری است که در این بخش به چند نمونه از آن اشاره خواهد شد، خشک کردن و شستشوی سطوح با این اسکرابر به راحتی امکان پذیر است.

  • ارتقای سطح نظافت سطوح کف
  • جلوگیری از انتشار آلودگی
  • تولید صدای بسیار کم
  • صرفه جویی در مصرف برق و آب و مواد شوینده
  • کاهش نیاز به نیروی خدماتی
  • ارتقای سرعت نظافت و شستشوی
  • جلوگیری از ایجاد لغزش
  • انجام همزمان نظافت و خشک نمودن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *