مقالات آموزشی نظافت صنعتی

مزایای جارو برقی سطلی آب و خاک

جاروبرقی ها با توجه به نوع کارایی در انواع محیط های صنعتی، تجاری، اداری، مسکونی و … مورد استفاده قرار می گیرند. انواع و اقسام این تجهیزات توان پاکسازی و حذف آلاینده های خشک و تر از محیط را دارا می باشند. یکی از پر کاربردترین ماشین آلات نظافت صنعتی دستگاه های جارو برقی سطلی با توان مکش آب و خاک می باشد که در انواع خانگی و تجاری عرضه می گردد. سطل یا مخزن زباله در این مدل مکنده ها، حجم قابل توجهی از آلاینده ها را در خود جای داده و استفاده از جارو برقی سطلی مزایای بسیاری را به ارمغان می آورد. در این مقاله مزایای بهره مندی از جارو برقی سطلی آب و خاک را بر شمارده ایم.

سهولت کاربری و ایجاد هوای مطبوع در محیط

استفاده از دستگاه های جارو برقی سطلی بسیار ساده می باشد زیرا طراحی این تجهیزات به گونه ای است که کاربر از قدرت مانور بالایی در فرآیند نظافت برخوردار می باشد. وجود چرخ های هرزگرد در بخش زیرین دستگاه، حمل و نقل آن را به آسانی امکان پذیر نموده است. وجود خرطومی و دسته ارگونومیک امکان دسترسی به تمامی بخش ها و نقاط دور از دسترس را در محیط فراهم می آورد. قدرت مکش بالای این تجهیزات امکان حذف ذرات ریز از محیط را فراهم می آورد و وجود فیلتر های هوشمند از بازگشت آلودگی ها به محیط جلوگیری به عمل می آورد که در نتیجه هوای مطلوبی را در محیط به ارمغان می آورد.

صرفه جویی در هزینه های نظافتی

هزینه های نظافت سالانه بخش عمده ای از هزینه های کلی را در واحد های تجاری، اقتصادی به خود اختصاص می دهد. دستگاه های جارو برقی سطلی به دلیل برخورداری از توان نظافتی بالا تعداد نیروها و پرسنل خدماتی را کاهش داده است زیرا تنها یک نفر کاربر به کمک این تجهیزات قادر به نظافت فضای وسیعی می باشد. از طرفی با توجه به توان نظافتی بالایی این تجهیزات، محیط در مدت زمان طولانی تری پاکیزه باقی می ماند و لذا با کاهش تعداد دفعات نظافت و استفاده از دستگاه های جاروبرقی، در مصرف برق نیز صرفه جویی به عمل می آید.

جارو برقی سطلی
کارآیی جارو برقی سطلی

تامین سلامت افراد حاضر در محیط

بدن افراد در مواجهه با غبارات و آلودگی ها در محیط واکنش نشان داده و این آلاینده ها بعضا سلامت افراد را دچار مشکل می نماید. در برخی مواقع این آلودگی ها در محیط انتشار یافته و موجب بروز آلرژی در بدن افراد می شود. جارو برقی سطلی در صورت برخورداری از سیستم فیلتراسیون هوشمند، آلودگی ها را به طور کامل از محیط حذف می نماید و با ایجاد هوا و محیطی پاکیزه، حفظ سلامت افراد حاضر در محیط را تضمین می نماید.

امکان استفاده در محیط های حساس به صدا

در اماکنی همچون هتل و بیمارستان که حفظ سکوت و آرامش افراد از اهمیت ویژه ای برخوردار است، نظافت محیط نیز باید بنابر شرایط محیط به گونه ای انجام پذیرد تا از ایجاد آلودگی صوتی جلوگیری به عمل آید. سطح صدای دستگاه های جارو برقی سطلی بسیار پایین بوده و در محیط های با حساسیت بالا به صدا توصیه به استفاده از این تجهیزات می گردد.

افزایش بهره وری با استفاده از تجهیزات و لوازم جانبی

دستگاه های جارو برقی سطلی آب و خاک توان مکش همزمان آلاینده های خشک و تر را دارا می باشند. این دستگاه ها به گونه ای طراحی شده اند که انواع تجهیزات جانبی نیز همراه آنها عرضه می گردد. برخی از مهم ترین و پرکاربردترین تجهیزات نظافت صنعتی همراه دستگاه های جارو برقی سطلی آب و خاک، تی مکنده و انواع نازل می باشند که در صورت بهره گیری از این لوازم کیفیت عملیات نظافت ارتقا یافته و آلودگی ها به صورت بهینه از محیط حذف می گردند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *