مقالات آموزشی نظافت صنعتی

مزایای کاربرد تجهیزات نظافت مکانیزه بیمارستانی

نظافت و تمیز بودن سطوح بیمارستانی و محیط های بهداشتی از با اهمیت ترین موارد در استاندارد بودن چنین محیط هایی تلقی میشود. قطعا بیمارستان یا محیط درمانی که تمیز نباشد نمیتواند محیطی بهداشتی به حساب بیاید. به کار گیری تجهیزات نظافت مکانیزه بیمارستانی همچون جارو برقی های صنعتی و نیمه صنعتی و زمین شوی های صنعتی میتواند به میزان زیادی در ارتقا سطح بهداشت مراکز بهداشت و درمان تاثیر گذار باشد. این تجهیزات میتوانند با سرعت و کیفیت بالایی محیط را نظافت نموده و در ارتقا ایمنی آنها موثر باشند. اتحاد صنعت صدرا با ارائه تجهیزات نظافت مکانیزه صنعتی میتواند با مشاوره و راهنمایی شما در راستای انتخاب و خرید این تجهیزات راهنمای مناسبی باشد.

تجهیزات و دستگاه های نظافت مکانیزه بیمارستانی

از مهم ترین و کاربردی ترین تجهیزات نظافت مکانیزه که در شستشوی سطوح و جمع آوری انواع آلودگی ها در محیط های بیمارستانی به حساب می آیند، میتوان به انواع اسکرابر دستی و سرنشین دار بیمارستانی و جارو برقی های صنعتی و نیمه صنعتی اشاره داشت. جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی بیمارستانی دستگاهی کارآمد برای جمع آوری آلودگی ها و پاکسازی محیط بیمارستان به حساب می آید. اصلی ترین وجه تمایز و تفاوت این جاروبرقی ها با نمونه های تجاری و خانگی در توان مکش آنها، نوع فیلتراسیون کارآمد و میزان صدای پایین حین کار دستگاه است.

دستگاه جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی

ویژگی جاروبرقی های صنعتی

دستگاه جارو برقی نیمه صنعتی با داشتن ویژگی های منحصر به فرد در نظافت قادر است کیفیت بالایی در نظافت و جمع آوری انواع آلودگی ها در محیط های مختلف بر جای بگذارد. از این ویژگی ها میتوان به سیستم قدرتمند فیلتراسیون انواع جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی بیمارستانی اشاره نمود. فیلتر در انواع جاروبرقی های صنعتی یکی از بخش های اصلی دستگاه به حساب می آید. این بخش نقشی اساسی در جمع آوری و نگه داشتن آلودگی ها در مخزن جاروبرقی نیمه صنعتی دارد. سامانه مکش آلودگی از دیگر ویژگی های این دستگاه نظافت مکانیزه بیمارستانی است. این سیستم مکش، به دستگاه امکان جمع آوری انواع آلودگی ها و ذرات مایع و جامد را فراهم می آورد.

به دلیل حساسیت پایین بودن مراکز درمانی و بیمارستان ها به صدا، میزان صدای جارو برقی صنعتی بیمارستانی بسیار پایین بوده و تقریبا بی صدا است. شیوه قرار گیری موتور دستگاه و طراحی بدنه دستگاه به میزان زیادی در صداهای تولیدی دستگاه تاثیر می گذارد.

استفاده از جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی آب و خاک، در بخش های مختلف این مراکز، افزایش کیفیت و تسریع فرایند نظافت را به همراه خواهد داشت. سالن انتظار، راهروها، اتاق بیماران، بخش جراحی، آزمایشگاه، اورژانس، پذیرش، آشپزخانه، انبار و سایر بخش ها از جمله بخش هایی از بیمارستان هستند که برای جلوگیری از تجمع آلودگی ها، نظافت روزانه آنها انکار نشدنی و اجتناب ناپذیر بوده و با تجهیزات مکانیزه کاملا بهینه صورت خواهد گرفت.

اسکرابر نظافت مکانیزه بیمارستانی

ویژگی ها و مزایای استفاده از اسکرابر ها در نظافت بیمارستان ها

اسکرابر یا زمین شوی صنعتی از تجهیزات شستشوی تخصصی سطوح کف هستند که در نظافت محوطه های مختلف صنعتی، تجاری یا مراکز درمانی قابل استفاده می باشند. این تجهیزات مکانیزه نظافت با توان بالای جدا سازی آلودگی ها و جمع آوری آنها از انواع کف پوش ها میتوانند کیفیت بالای نظافت مراکز بیمارستانی را تضمین نمایند. از ویژگی های اسکرابر بیمارستانی میتوان به مواردی همچون مخزن آنتی باکتریال آن اشاره داشت. وجود این مخزن در اسکرابر بیمارستانی مهم ترین ویژگی دستگاه محسوب می شود. ساختار مخازن آنتی باکتریال به گونه ای است که نگهداری و از بین بردن باکتری های جمع آوری شده حین فرایند نظافت را تضمین مینماید.

از سایر ویژگی های این دستگاه میتوان به سامانه پاشش آب و ماده شوینده هوشمند آن اشاره داشت که باعث کاهش اتلاف آنها خواهد شد. از سوی دیگر سامانه مکش آلودگی تعبیه شده در دستگاه های اسکرابر بیمارستانی جمع آوری بهینه آلودگی های جدا شده از سطح و انتقال کامل آن به مخزن را امکان پذیر می نماید. این امر کاهش لغزندگی سطح و افزایش ایمنی آن حین و بعد از شستشوی محوطه مراکز درمانی را به همراه خواهد داشت. طراحی مناسب و جاگذاری قطعات در دستگاه اسکرابر به طور بهینه بوده که این امر باعث کاهش صدای موتور دستگاه تا حدود ۶۸ دسی بل خواهد شد. این امر استفاده از دستگاه اسکرابر دستی در محیط بیمارستان و مراکز بهداشت و درمان که به میزان صدا حساس هستند را امکان پذیر خواهد نمود.

اسکرابر دستی نظافت بیمارستان و مراکز درمانی

از اسکرابر های صنعتی میتواند در نظافت محوطه ها، راهرو ها و سالن ها، سرویس های بهداشتی و اتاق بیماران استفاده نمود و کیفیت بالایی از نظافت را در آنها ایجاد کرد. این تجهیزات به دلیل تسریع نظافت، فرایند شستشو و نظافت روزانه محیط مراکز درمانی را سهولت بخشیده و آن را بهینه می نماید.

اهمیت استفاده از تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی در محیط مراکز درمان و بیمارستانی

با توجه به اهمیت حفظ نظافت در محیط بیمارستانی و مراکز بهداشت و درمان استفاده از تجهیزات و دستگاه های نظافت مکانیزه همچون اسکرابر ها و انواع جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی میتواند با افزایش کیفیت و سرعت نظافت، این فرایند را سهولت بخشیده و هزینه های نظافت را در این محیط ها کاهش خواهد داد. انواع اسکرابر بیمارستانی با ابعاد مختلف و تنوع در هدایت دستی یا سرنشین دار مورد استفاده قرار گیرد. و نظافت مراکز درمانی و بیمارستان ها از جمله مراکزی هستند که به دلیل وجود عوامل بیماری زا و باکتری ها نیاز نظافت آنها از اهمیت بالایی برخوردار است.

به کار گیری تجهیزات و دستگاه های نظافت مکانیزه میتواند در ارتقا سطح بهداشت در اینگونه محیط ها به میزان زیادی کارایی داشته باشد. سهولت کاربری و کیفیت بالای نظافت تجهیزات و دستگاه های نظافت همچون اسکرابر بیمارستانی و جارو برقی های نیمه صنعتی از اصلی ترین دلایل جایگزین شدن آن ها با شیوه های دستی و سنتی نظافت می باشد. وجود آلاینده ها و انواع آلودگی های عفونی، باکتری ها و عوامل بیماری زا، نیاز وجود سیستم های نظافت بهینه را در مراکز بهداشت و درمان ضروری می نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *