مقالات آموزشی نظافت صنعتی

مزایای کاربرد اسکرابر دستی در نظافت محیط های اداری و خدماتی

اسکرابر های صنعتی به طور کلی از متداول ترین تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی در محیط های مختلف هستند. این تجهیزات با کیفیت بالای نظافت از بهترین و بهینه ترین راهکار های نظافتی در محیط های اداری، تجاری و خدماتی هستند. از این رو تولید کنندگان و ارائه دهندگان با طراحی و تولید انواع مختلف این دستگاه نظافت امکان به کار گیری آن در نظافت محیط های مختلف را برای کاربران فراهم آورده اند. یکی از پر کاربرد ترین این تجهیزات نظافت مکانیزه اسکرابر های دستی هستند. آن ها با داشتن طراحی و ابعاد مناسب در محیط های کوچک و بزرگ کاربری دارند و میتوانند بهترین کیفیت نظافت را در کمترین زمان ممکن ارائه دهند.

کاربرد دستگاه های اسکرابر دستی مزیت های متعددی برای ادارات، مراکز تجاری و خدماتی دارند و استفاده از آن میتواند کیفیت مطلوبی از نظافت را به ارمغان آورد. این زمین شوی دستی را میتوان در محیط های کم وسعت همچون راهرو ها و فضا هایی با تراکم بالای موانع مورد استفاده قرار داد. این رده از اسکرابر ها خود انواع مختلفی دارند که هر کدام مزایای منحصر به فرد خود را به کاربران ارائه میدهند.

انواع اسکرابر ها

اسکرابر دستی اسکرابر صنعتی در دو دسته بندی اصلی زمین شوی سرنشین دار و اسکرابر دستی تقسیم بندی میشوند. کاربرد و استفاده از اسکرابر ها در انواع دستی و سرنشین دار یکسان بوده و تنها برخی امکانات، آنها را از یکدیگر متمایز مینماید. این دستگاه نظافت صنعتی با فراهم آوردن امکان شستشو و خشک نمودن سطوح، به میزان زیادی در بالا بردن کیفیت نظافت محیط های گوناگون تجاری، صنعتی، خدماتی و اداری موثر واقع میگردد. در اسکرابر های دستی کاربر با قرار گرفتن پشت دستگاه آن را هدایت می نماید. این در حالی است که اسکرابر های سرنشین دار با داشتن صندلی ارگونومیک، به کاربر امکان میدهد با استفاده از فرمان دستگاه به هدایت آن بپردازد.

 

در ساختار کلیه اسکرابر ها از موتور الکتریکی برای چرخش برس و مکش آلودگی استفاده شده است. از این رو زمین شوی دستی به طور کلی در دو دسته زمین شوی برقی و اسکرابر های دستی شارژی تقسیم میشوند. هر یک از این دو رده بندی دستگاه امکانات، قابلیت ها، کاربرد ها و مزایای مختص به خود را داشته و در نظافت محیط های گوناگون کیفیت تمیزی چشمگیری بر جای خواهند گذاشت.

کاربرد اسکرابر دستی برقی

اسکرابر یا زمین شوی دستی برقی با مجهز بودن به کابل برق به نیروی خدماتی امکان استفاده طولانی مدت از دستگاه برای نظافت سطوح کف را فراهم می آورد. مانور پذیری بالا و وزن کم دستگاه از دیگر مزایای کاربرد این دسته از اسکرابر های دستی می باشد.

اسکرابر دستی شارژی

اسکرابر های باتری دار یا شارژی مزایای منحصر به فرد خود را برای کاربران در حین نظافت فراهم می آورند. این دستگاه نظافت مکانیزه صنعتی را میتوان در محیط هایی که موانع متعددی در آن قرار دارند به کار گرفت و بدون نگرانی از مشکلات احتمالی وجود کابل برق به نظافت محیط پرداخت. اسکرابر دستی شارژی با داشتن مانورپذیری بالا در راهرو ها، اتاق ها، محیط های متراکم و ساعات اداری در حین تردد افراد و کارکرد آنها مورد کاربرد قرار داد.

ساز و کار دستگاه زمین شوی دستی

زمین شوی دستی با توان بالای برس چرخشی در جداسازی آلودگی ها از سطوح کف و مکش آنها به طور کامل، کیفیت بالای شستشو و خشک کردن سطوح را برای کاربران فراهم می آورد. این دستگاه مکانیزه به برس چرخشی با فشار بالای وارد بر سطح، سامانه پاشش محلول شوینده، مخازن جداگانه آب تمیز و آب آلوده و سامانه مکنده مجهز است که میتواند سطح را به شکل کامل و با کیفیت نظافت نماید. مجهز بودن اسکرابر دستی به موتور جلو برنده، به کاربر این امکان را میدهد تا بدون نیاز به صرف انرژی برای حرکت دستگاه، تنها به هدایت آن بپردازد.

مزایای کاربرد اسکرابر یا زمین شوی دستی

خرید و کاربرد اسکرابر دستی مزایای متعدد و بسیاری به همراه دارد که از جمله این مزایا میتوان به موارد زیر اشاره داشت.

اسکرابر دستی شارژی

سهولت کاربری

اصلی ترین مزین کاربرد دستگاه های نظافت صنعتی همچون اسکرابر های دستی، سهولت کاربری آنها است. این تجهیزات نظافت با داشتن موتور جلو برنده به کاربران امکان میدهند با صرف انرژی بسیار کمی و تنها با هدایت دستگاه به نظافت محیط بپردازند. کاربری آسان این دستگاه به آموزش خاصی نیاز نداشته و کاربران میتواند به راحتی از دستگاه برای نظافت محیط استفاده نمایند.

 

وزن پایین دستگاه و قابلیت جابجایی آسان

اسکرابر های دستی به طور کلی به دلیل ابعاد کم و مناسب وزن پایین داشته و جابجا نمودن آنها بسیار ساده می باشد. با این حال اسکرابر های دستی با وزن های بسیار کم و قابلیت جابجایی بالا طراحی و تولید شده اند تا بتوان از آنها در نظافت محیط های مختلف بهره کامل را دریافت نمود. ابعاد مناسب و وزن کم این دستگاه امکان جابجایی زمین شوی دستی در بین طبقات با استفاده از آسانسور را فراهم آورده است.

مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست

خرید و کاربرد دستگاه اسکرابر دستی به دلیل کاهش مصرف میزان آب و ماده شوینده، افزایش کیفیت و سرعت نظافت و سهولت نگهداری در صورت استفاده مناسب میتواند در دراز مدت با کاهش هزینه های بالای نظافت محوطه های گوناگون در محیط های اداری و تجاری، موجب بازگشت سرمایه گردد. این دستگاه با مصرف مناسب و بهینه مواد شوینده و جمع آوری کامل آلودگی ها از سطوح و جلوگیری از باقیماندن آنها در محیط، سازگاری بالایی با محیط زیست دارد.

اسکرابر دستی Vispa

اسکرابرد دستی Vispaاسکرابر های دستی سری Vispa از کوچکترین اسکرابر های تولید شده در جهان هستند. این زمین شوی دستی با وزن پایین و کیفیت شستشوی بالا در محیط های اداری و فضا های کوچک کاربرد بالایی داشته و کاربرد آن میتواند از هزینه های بالای نظافت برای جلوگیری به عمل آورد. اسکرابر Vispa 35BS با داشتن پهنای نظافت مناسب، حجم مناسب مخازن آب تمیز و آب آلوده و مجهز بودن به دو برس رولی میتواند کیفیت نظافت مطلوبی را برای محیط به ارمغان آورد. وزن کم در این دستگاه زمین شوی دستی سهولت در جابجایی و نظافت محیط و ابعاد مناسب آن نگهداری دستگاه را برای کاربر فراهم می آورد. استفاده از باتری در اسکرابر دستی Vispa 35BS از دیگر مزایای خرید و کاربرد این زمین شوی صنعتی می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *