مقالات آموزشی نظافت صنعتی

مزایای کاربرد انواع دستگاه اسکرابر صنعتی در محیط های گوناگون

دستگاه اسکرابر صنعتی از تجهیزات نظافت و شستشوی تخصصی انواع سطوح محسوب شده که با استفاده از آنها میتوان کیفیت مطلوب و بالای نظافت را برای محیط های گوناگون به ارمغان آورد. انواع اسکرابر های صنعتی باعث شده این دستگاه نظافت صنعتی در محیط و شرایط کاری گوناگون قابل استفاده بوده و به راحتی به نظافت محیط پرداخت. کار اصلی دستگاه اسکرابر، شستشو و خشک کردن کامل و دقیق انواع سطوح است. بکار گیری این دستگاه نظافت مکانیزه مزایای بسیاری به همراه خواهد داشت.

اهمیت نظافت انواع سطوح با استفاده از اسکرابر صنعتی

نظافت سطوح مختلف با استفاده از روش های معمولی و دستی، مستلزم صرف زمان، هزینه و انرژی زیاد است. انجام فرایند نظافت با استفاده از انواع مختلف تجهیزات و دستگاه های نظافت صنعتی همچون زمین شوی ها، با سرعت و کیفیت بسیار بالاتری  صورت میپذیرد. زمین شوی صنعتی با جداسازی آلودگی ها از انواع سطوح کف، نظافت و تمیزی را برای محیط فراهم می آورند. این دستگاه نظافتی با مجهز بودن به تکنولوژی های روز، نظافت کامل سطوح را برای کاربران امکان پذیر می نماید. حفظ نظافت و تمیزی سطوح در محیط های تجاری، اداری و خدماتی باعث افزایش و ارتقا سطح بهداشت محیط شده و سلامت افراد را تضمین می کند. رعایت بهداشت و نظافت سطوح کف در محیط های صنعتی با کاربرد انواع اسکرابر های صنعتی ایمنی محیط و ارتقا کیفیت محصولات و تولیدات آنها را به همراه دارد.

انواع اسکرابر صنعتی

اسکرابر دستی صنعتی

اسکرابر های صنعتی در انواع مختلفی طراحی، تولید و به بازار ارائه می شوند. به دلیل تنوع در طراحی و تولید این دستگاه نظافت صنعتی کاربرد آن در محیط های گوناگون امکان پذیر بوده و از آن برای شستشوی انواع سطوح کف و کفپوش ها استفاده می شود. اسکرابر های صنعتی در انواع دستی و سرنشین دار تولید می شوند.

این دستگاه نظافت مکانیزه در دو نوع باتری دار و برقی به بازار ارائه میشوند که هر یک از آنها مزایای مختص به خود را دارند و در محیط های مشخص کارآیی بسیار بالای نظافت را ارائه خواهند داد. بکار گیری انواع اسکرابر های صنعتی در نظافت سطوح کیفیت بالای نظافت را به ارمغان خواهد آورد.

اسکرابر صنعتی دستی

اسکرابر دستی یکی از انواع اسکرابر های صنعتی است که طراحی متراکم آن، به کار گیری این دستگاه نظافت در محیط های کوچک و محدود را امکان پذیر نموده است. اسکرابر های دستی را میتواند در نظافت راهرو ها، اتاق ها و فضا هایی با تراکم بالای موانع استفاده نمود. مانور پذیری بالا از اصلی ترین ویژگی های این دسته از دستگاه های زمین شوی مکانیزه صنعتی است. در این دسته از انواع اسکرابر های صنعتی کاربر با قرارگرفتن پشت دستگاه به هدایت آن میپردازد.

اسکرابر سرنشین دار

اسکرابر سرنشین دار

انواع سرنشین دار اسکرابر های صنعتی با طراحی بزرگتر امکان نشستن کاربر بر دستگاه و هدایت آن به وسیله فرمان دستگاه فراهم گردیده. مزیت کاربرد این دسته از اسکرابر های صنعتی قابلیت نظافت فضاهای گسترده در مدت زمان کوتاه است. این زمین شوی صنعتی با داشتن مخزن آب تمیز و آب آلوده با حجم بالا، امکان نظافت سالن ها و محوطه های گسترده را برای کاربر امکان پذیر می نماید.


انواع کاربرد اسکرابر صنعتی در محیط های مختلف

اسکرابر های صنعتی در محیط های گوناگونی همچون نظافت انبار ها و سالن های تولید محصولات در کارخانجات تولیدی و صنعتی به طور گسترده قابل استفاده هستند. این تجهیزات نظافت صنعتی در انواع محیط های تجاری و اداری برای نظافت راهرو ها و سالن های اجتماعات نیز مورد کاربرد قرار میگیرند. بکارگیری انواع اسکرابر های صنعتی در پارکینگ مراکز تجاری و ادارات نیز روش بهینه ای برای سرعت بخشیدن به فرایند نظافت چنین محیط هایی می باشد.

مزایای استفاده و کاربرد انواع اسکرابر های صنعتی در نظافت محیط های مختلف

دستگاه اسکرابر صنعتی با به کار بردن تکنولوژی های نوین نظافتی امکان پاکسازی و نظافت محیط با کیفیت بالا و در زمان کوتاه را فراهم می آورد. از برخی شاخص ترین مزایای استفاده از انواع اسکرابر های صنعتی میتوان به موارد زیر اشاره داشت.

کاهش مصرف آب و ماده شوینده

اسکرابر های صنعتی با دارا بودن سامانه هوشمند پاشش آب و ماده شوینده به میزان زیادی در کاهش اتلاف محلول شوینده داشته، در عین حال کیفیت بالایی از نظافت را در اختیار کاربران قرار می دهد.

افزایش کیفیت نظافت با داشتن مخزن جداگانه

دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر با داشتن مخازن جداگانه نگهداری آب تمیز و آب آلوده مکش شده از سطح، از شستشوی سطح با آب آلوده جلوگیری نموده و باعث ارتقا کیفیت نظافت و تمیزی نهایی می شود. این قابلیت اسکرابر از مهم ترین برتری های این دستگاه نسبت به انواع روش های نظافت دستی و قدیمی سطوح است.

افزایش بهره وری از نیروی خدماتی

بکار گیری اسکرابر های صنعتی با افزایش سرعت نظافت امکان بهره وری از نیروی خدماتی را افزایش میدهد. با استفاده از زمین شوی صنعتی میتوان فضای بیشتری را در مدت زمان کمتری و صرف میزان انرژی بسیار کمتری نظافت نمود. از این رو کاربرد در مدت کوتاهی قادر خواهد بود فضای بیشتری را نظافت نماید.

کاهش هزینه های نظافت

کاهش زمان، انرژی و اتلاف مواد شوینده در حین نظافت به معنای کاهش هزینه های تامین منابع لازم برای نظافت محیط های تجاری، اداری و صنعتی است. در نتیجه به کار گیری انواع اسکرابر ها و زمین شو های صنعتی میتواند به طور چشمگیری در کاهش هزینه های فرایند نظافت صنعتی و با کیفیت چنین محیط هایی تاثیر گذار باشد.

افزایش ایمنی و سلامت محیط

استفاده از انواع اسکرابر های صنعتی میتواند به میزان زیادی در افزایش امنیت و ایمنی سطوح موثر باشد. اسکرابر های باتری دار با توجه به عدم وجود کابل برق و قابلیت به کار گیری در محیط های شلوغ و پر تردد، امنیت را برای افراد فراهم می آورد. همچنین قابلیت شستشو و خشک کردن هم زمان سطوح از لغزندگی آنان بعد از نظافت جلوگیری نموده و ایمنی محیط در حین و بعد از نظافت را برای افراد حفظ می نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *