مقالات آموزشی نظافت صنعتی

مزایای شستشو و نظافت با استفاده از اسکرابر سرنشین دار

سطوح کف به واسطه موقعیت فیزیکی که دارند و ترد افراد بر روی آنها آلوده و کثیف می شوند. آلودگی انباشته بر روی سطوح کف چه در محیطط های مسکونی و تجاری و چه در محیط های صنعتی ضمن کاهش جلوه های بصری محیط می تواند خسارات پر هزینه و بعضا جبران ناپذیری را بر کفپوش ها وارد نماید. از این رو شستشو و حذف آلاینده های انباشته بر روی این سطوح امری لازم و ضروری می باشد. با توجه به دشواری های پیش رو در استفاده از شیوه های سنتی و دستی نظافت،‌ استفاده از دستگاه اسکرابر سرنشین دار راهکارمناسبی برای شستشو و نظافت سطوح کف می باشد.

 

اهمیت شستشو و نظافت سطوح کف

اسکرابرتردد افراد و تجهیزات بر روی سطوح کف موجب آلوده شدن این سطوح می شود. از سوی دیگر انجام فعالیت های کاری در محیط های کسب و کار و کارخانه ها نیز از دیگر عوامل اصلی در آلوده شدن سطوح کف می باشد. مسلما ماندگاری آلودگی ها در محیط فضای مناسبی را برای رشد و تکثیر میکروب ها و قارچ هافراهم نموده و از این رو موجب انتشار بوی نامطبوع در محیط می شود. کاهش جلوه هی بصری محیط نیز از دیگر مواردی می باشد که ناشی از حضور آلانیده ها در محیط می باشد. از این رو شستشو و حذف آلاینده های انباشته در محیط امری لازم و ضروری می باشد. چرا که فراهم مودن محیطی بهداشتی و تمیز و عاری از آلودگی با افزایش انرژی مثبت فضا،‌ تمایل افراد را برای حضور و کار در محیط افزایش داده  و در نتیجه موجب افزایش بهره وری و سود آوری کسب و کار می گردد.

 

شیوه های متداول برای شستشو و نظافت سطوح کف

اسکرابر سرنشین داراز دیر باز تا کنون برای شستشو و نظافت سطوح کف از شیوه های سنتی چون تی کشی دستی استفاده می شود. در این شیوه همواره از یک سطل اب و یک تی برای شستشویآلودگی ها از روی کفپوش ها استفاده می شود. در اینم شیوه ها هر بار پس از تی کشی، تی الوده در سطل شستشو داده شده و مجددا برای عملیات تی کشی به کار می رود،‌ در نتیجه تا مادامی که آب سطل تعویض نگردد، شستشوی تی آلوده در آب سطل موجب انتقال آلودگی ها به دیگر بخش ها می گردد. به عبارت دیگر استفاده از شیوه های سنتی قادر به شستشوی با کیفیت سطوح کف نبوده و تنها آلاینده ها را به صورت ظاهری حذف می نمایند.

 

بهترین راهکار برای شستشو و نظافت سطوح کف

اسکرابربا توجه به سختی ها و دشواری های استفاده از شیوه های سنتی برای شستشو و نظافت سطوح کف،‌ و همچنی عدم کیفیت مناسب این شیوه ها در حذف آلودگی ها، استفاده از دستگاه های مکانیزه و صنعتی که به طور خاص و تخصصی برای شستشو و نظافت سطوح کف طراحی و تولید شده اند،‌راهکار مناسب و ایده آلی برای شستشو و نظافت سطوح کف می باشد. از جمله دستگاه های تخصصی برای شستشو ی سطوح کف می توان به اسکرابر ها اشاره نمود. دستگاه اسکرابر دستگاهی کاملا ممکانیزه و صنعتی می باشد که عملیات شستشو و حذف آلانیده ها را با استفاده از پاشش آب و سیستم برس زنی انجام می دهد. به منظور ارائه نظافتی با کیفیت موثر و ممانعت از انتشار آلاینده ها به بخش های دیگر، دستگاه های اسکرابر مجهز به دو مخزن مجزا برای آب تمیز و آب کثیف می باشند. از این رو در شستشو با استفاده از دستگاه اسکرابر همواره از پاشش اب تمیز برای شستشو و نظافت استفاده می شود. سیستم مکش از دیگر بخش های اسکرابر های می باشد. سیستم مکش که مجهز به موتور مکنده و لاستیک تی می باشد،‌ با جمع آوری و حذف آب و مایعات آلوده ناشی از شستشو، سطوحی خشک و عاری از آلودگی بر جای می گذارد.

 

مزایای استفاده از اسکرابر سرنشین دار

اسکرابر صنعتیاسکرابر سرنشین دار نمونه ای از دستگاه های اسکرابر می باشد این مدل از اسکرابر ها دارای صندلی بوده و کاربر با نشستن بر روی صندلی دستگاه عملیات شستشو و نظافت سطوح کف را انجام می دهد. ضمن اینکه پهنای کاری این دستگاه ها به واسطه داشتن ابعاد بزرگ وسیع بوده و از این رو برای شستشو و نظافت محیط های وسیع گزینه ای مناسب می باشند. علاوه براین ظرفیت مخازن دستگاه های اسکرابر سرنشین دار بالا بوده و از این رو دفعات پر نمودن مخزن آب تمیز و تخلیه مخزن آب کثیف به مراتب کمتر شده و هیمن امر از اتلاف وقت ممانعت می نماید. همچنین تجهیز این نمونه از اسکرابر ها به صندلی موجب کاهش خستگی کاربر شده و در نتیجه کاربر از توان بیشتری برای ادامه عملایت شستشو و نظافت برخوردار می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *