مقالات آموزشی نظافت صنعتی

مزایا و نکات کاربرد دستگاه پلیشر صنعتی در نظافت سطوح

پلیشر ها دستگاه های تمیز کننده کف چند منظوره ای هستند که با استفاده از برس یا پد چرخان برای تمیز کردن، صیقل دادن یا شستن سطوح کف جهت حفظ ظاهر و نظافت آن مورد استفاده قرار میگیرند. طیف وسیع پلیشر ها میتوانند در حفظ نظافت محیط مورد نظر به کار گرفته شود. از این رو دانستن ویژگی ها و مزایای این دستگاه میتواند پلیشر صنعتی را به یک وسیله مقرون به صرفه جهت انجام فرایند نظافت برای انواع سطوح کف مبدل نماید.

اهمیت استفاده از دستگاه پلیشر صنعتی

توجه به نظافت و جلوه زیبای سطوح سنگی در محیط های مختلف که با مراجعه مستقیم مشتریان سر و کار دارند، جهت ارتقا رضایتمندی مشتریان و مراجعین از اهمیت بالایی برخوردار است. به کار گیری تجهیزات نظافت مکانیزه میتواند به میزان زیادی در افزایش این رضایتمندی موثر واقع شود. دستگاه پلیشر صنعتی از جمله تجهیزاتی است که میتواند با ایجاد سطحی درخشان، براق و صیقلی جلوه بسیار زیادی برای سطوح به وجود آورد. از سوی دیگر کاربرد این تجهیزات میتواند در کاهش احتمال تجمع آلودگی های سطحی تاثیر گذار باشد.

کاربرد دستگاه پلیشر صنعتی

انواع مختلف کاربرد پلیشر صنعتی کف

دستگاه پلیشر صنعتی در دو دسته بندی پلیشر دستی یا سرنشین دار طبقه بندی میشوند. فرایند استفاده از این دستگاه به دو شکل پلیش خشک و تر انجام میشود. در پولیش خشک دستگاه پلیشر صنعتی به منظور لایه برداری، و برطرف نمودن نا همواری ها مورد استفاده است و در پلیشر صنعتی تر برای منظور افزایش جلوه و با استفاده از مواد شوینده، واکس ها و براق کننده ها به همراه آب به کار میروند. یک دستگاه پلیشر سبک و مناسب برای مناطق کوچک مانند اکثر املاک مسکونی، و دستگاه های بزرگتر برای مناطق صنعتی تر مانند مغازه ها، دفاتر یا محیط های وسیع تر مناسب است.

جهت انتخاب و خرید دستگاه پلیشر مناسب محیط خود، باید به نوع کاربرد، محدوده مورد نظر برای نظافت و دسترسی به منبع انرژی برق را در نظر داشته باشید تا بتواند با خرید دستگاه پلیشر مناسب، نظافت و جلوه مورد نظر را در محیط کار یا مجموعه تجاری خود کسب نمایید.

مزایای استفاده از پلیشر صنعتی جهت صیقل دادن سطوح کف

خرید یک دستگاه نظافت پلیشر صنعتی دارای مزایای گسترده ای است و علاوه بر زیبایی سطوح، باعث افزایش دوام سطوح کف و کاهش زمان مورد نیاز برای تمیز کردن و نظافت آنها می شود. از مزایای کاربرد دستگاه پلیشر در پرداخت سطوح کف میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

تمیزتر نگه داشتن کف خود برای مدت زمان بیشتری

کاربرد دستگاه پلیشر صنعتی برای جلا دادن سطوح، ناهمواری های سطح را کاهش داده و از تجمع آلودگی ها در سطح جلوگیری می نماید و سطح به مدت طولانی تری تمیز خواهد ماند. این امر کاهش لزوم نظافت پی در پی سطوح را به همراه خواهد داشت.

به حداقل رساندن آسیب خاک و رطوبت به سطوح

پلیشر صنعتی با برطرف نمودن شکاف ها و ترک های سطح، احتمال به جا ماندن رطوبت در این سطوح را کاهش داده و از بروز آسیب در کف پوش ها جلوگیری می نماید. بدین ترتیب با استفاده از دستگاه پلیشر صنعتی دوام سطوح افزایش یافته و هزینه های نگهداری کف کاهش خواهد یافت.

افزایش کیفیت نظافت سطوح با دستگاه پلیشر صنعتی
افزایش کیفیت نظافت سطوح با دستگاه پولیشر صنعتی

نکات مهم در هنگام خرید و کاربرد پلیشر صنعتی

– هنگام خرید پلیشر صنعتی مشخصات فنی گوناگونی وجود دارد که بهتر است آنها را در نظر بگیرید، از قدرت دستگاه، طول کابل و وزن گرفته تا حداکثر عرض پولیشر، سرعت برس و نوع برس. با در نظر داشتن این موارد میتوانید در انتخاب پولیشر کف عملکرد دقیق تری داشته باشید.

– قدرت مانور پذیری و میزان کم صدا اغلب از ویژگی های اصلی دستگاه پلیشر صنعتی است که خریداران برای استفاده در محیط های داخلی و تجاری است.

– به یاد داشته باشید که ابعاد مناسب دستگاه برای نگهداری بهینه دستگاه کمک شایانی مینماید. برخی از پلیشر های پرداخت سطوح جمع و جور هستند، قابلیت نگهداری آسان و حتی قابل جمع شدن هستند. این در صورتی که محل نگهداری شما محدود است در نظر گرفتن این مورد میتواند مسئله مورد توجه شما در انتخاب دستگاه پولیشر صنعتی باشد.

 

استفاده از تجهیزات نظافت مکانیزه مانند دستگاه پلیشر صنعتی میتواند به میزان زیادی در بهبود جلوه و سهولت نظافت سطوح تاثیر گذار باشد. شرکت اتحاد صنعت از ارائه دهندگان خدمات نظافت مکانیزه، با راهنمایی و مشاوره میتواند در راستای انتخاب و خرید دستگاه پولیشر و سایر تجهیزات نظافت مکانیزه در خدمت صاحبان مجموعه های تجاری، خدماتی، اداری و صنایع گوناگون می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *