مقالات آموزشی نظافت صنعتی

۸ نکته کاربردی برای نگهداری جاروبرقی صنعتی

جارو برقی صنعتی یکی از بهینه ترین و کارآمد ترین تجهیزات نظافت صنعتی است. این دستگاه با قابلیت جمع آوری مواد زائد از محیط های تجاری، خدماتی و اداری یا انبار کارگاه های صنعتی به شیوه ای موثر میتواند در حفظ نظافت و ایمنی چنین محیط هایی تاثیرگذار باشد. برای حفظ کارآیی و کیفیت مطلوب رعایت برخی نکات جهت مراقبت و نگهداری جاروبرقی صنعتی ضرورت داشته و از اهمیت بالایی برخوردار است.

اهمیت و مزایای نگهداری و نکات مراقبت از جاروبرقی صنعتی

دستگاه جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی یک دستگاه نظافتی موثر در حفظ کیفیت نظافت محیط های گوناگون صنعتی، تجاری، اداری و بهداشت و درمان است. از این رو نگهداری از این دستگاه نظافت مکانیزه جهت حفظ کیفیت مطلوب و تمیزی این فضا ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.  به کار گیری جارو برقی های صنعتی و نیمه صنعتی در صنایع و کارگاه های تولیدی، افزایش بهره وری از محیط، بهبود کیفیت محصولات و ارتقا ایمنی محیط کار را به همراه دارد.

مزایای کاربرد جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی در محیط های تجاری و اداری

مزایای کاربرد جارو برقی صنعتیکاربرد تجهیزات نظافت صنعتی مکانیزه همچون جارو برقی های صنعتی و نیمه صنعتی میتواند علاوه بر حفظ نظافت در محیط مجموعه های تجاری، خدماتی و کارگاه های صنعتی و نیمه صنعتی، سرعت بالای فرایند نظافت، کاهش زمان و انرژی لازم جهت انجام نظافت و کاهش هزینه های به کار گیری نیروی خدماتی را به همراه خواهد داشت. جاروبرقی های صنعتی با توان مکش بالا، آلودگی ها را به راحتی از محیط جمع آوری نموده و در حفظ نظافت محیط تاثیر فراوان خواهند داشت.

 

نکات کاربردی در نگهداری از جاروبرقی صنعتی

رعایت برخی نکات در نگهداری و مراقبت از جاروبرقی صنعتی برای حفظ کیفیت و کارآیی بهینه دستگاه در محیط کاری ضرورت دارد و میتواند باعث کاهش خرابی و افزایش عمر دستگاه گردد. این امر در بالا رفتن بهره وری از کارگاه تولیدی و کاهش هزینه های نظافت محیط نیز تاثیر گذاری بسیاری خواهد داشت. همانطور که گفته شد کاربرد جاروبرقی در صنایع مختلف مزایای متعددی برای کارگاه ها و کارخانجات صنعتی به همراه دارد. از این رو در نظر گرفته برخی شرایط و نکات در نگهداری جاروبرقی صنعتی امری مهم و ضروری خواهد بود.

استفاده از سیستم تکاننده فیلتر

برای حفظ کیفیت و کارایی جارو برقی صنعتی، به کار گیری سامانه تکاننده فیلتر برای زدودن آلودگی های ریز و گرد و غبار از فیلتر دستگاه و انتقال آنها به مخزن زباله جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی یک راه کار موثر و مناسب خواهد بود. تمیز بودن فیلتر جاروبرقی در حفظ کیفیت جلوگیری از خروج گرد و غبار از محفظه زباله جاروبرقی موثر می باشد. تکاننده فیلتر در جارو برقی های صنعتی و نیمه صنعتی، به دو شیوه الکتریکی و دستی کار میکنند و در افزایش دوام فیلتر و کیفیت کارایی آن تاثیر گذار خواهد بود.

بررسی و بازبینی فیلتر دستگاه جاروبرقی صنعتی

بازبینی دوره ای فیلتر جاروبرقی نیمه صنعتی میتواند تاثیر زیادی در کیفیت و کارایی این دستگاه داشته باشد. برای نگهداری کارایی مفید دستگاه جارو برقی صنعتی، بررسی و تعویض به موقع فیلتر در بازه های مشخص اهمیت بالایی دارد. این بررسی و بازبینی همچنین از وارد شدن فشار به موتور مکش دستگاه جاروبرقی صنعتی و بالا رفتن هزینه های تعمیرات و نگهداری این دستگاه نظافت صنعتی مکانیزه ، جلوگیری به عمل می آورد.

نگهداری و کاربرد صحیح از خرطومی جارو برقی صنعتی

خم شدن، تاب خوردگی و پیچیدن خرطومی دستگاه جاروبرقی صنعتی میتواند باعث بروز شکستگی، پاره گی و فرسوده شدن خرطومی این دستگاه نظافت صنعتی گردد. از این رو برای نگهداری مناسب از آن، در حین استفاده از پیش آمدن این موارد جلوگیری به عمل آورید. شرایط نگهداری دستگاه جاروبرقی های نیمه صنعتی نیز در حفظ سلامت خرطومی دستگاه اهمیت بالایی دارد.

وارد نکردن خرطومی در حجم بالایی از مواد و آلودگی ها

توجه داشته باشید در برخی موارد حجم آلودگی های موجود در محیط بالا می باشند. در این صورت به هنگام جمع آوری چنین آلودگی هایی از محیط دقت داشته باشید که خرطومی جارو برقی را به طور کامل در این مواد زائد وارد نکنید. در نظر گرفتن مقداری فضا برای مکش هوا در دستگاه میتواند از وارد شدن فشار زیاد به موتور مکنده جاروبرقی نیمه صنعتی جلوگیری نماید. کاهش فشار وارد شده به موتور جاروبرقی صنعتی در کاهش هزینه های نگهداری این دستگاه صنعتی موثر خواهد بود.

عدم استفاده طولانی مدت از جارو برقی نیمه صنعتی

استفاده از جاروبرقی نیمه صنعتیبرخی جارو برقی های صنعتی یا نیمه صنعتی، از موتور کلکتوری استفاده شده است. این نوع موتور برای استفاده طولانی مدت طراحی نشده و برای حفظ کیفیت کارکرد جاروبرقی صنعتی، جلوگیری از داغ شدن موتور آن و پیشگیری از بروز آسیب در موتور، دستگاه باید بعد از مدتی کارکردن برای زمانی خاموش گردد. بعد از هر ۲ ساعت کارکرد مداوم جارو برقی صنعتی یا نیمه صنعتی که از موتور کلکتوری استفاده میکند، حتما دستگاه را برای مدتی خاموش کرده تا از خراب شدن دستگاه و بالا رفتن هزینه های تعمیر و نگهداری آن جلوگیری به عمل آورید.

بازبینی مخزن نگهداری زباله

مخزن زباله جاروبرقی های نیمه صنعتی را پس از هر نظافت حتما تخلیه کنید، این امر از به جا ماندن آلودگی ها در مخزن و بروز پوسیدگی در مخزن دستگاه پیشگیری نموده و احتمال نشت مواد زائد جمع آوری شده به محیط را کاهش خواهد داد. با بازبینی و بررسی دوره ای مخزن از عدم وجود آسیب و خرابی در مخزن و محفظه زباله اطمینان حاصل نمایید.

بررسی سلامت چرخ های دستگاه

نگهداری چرخ های ترولی دستگاه جاروبرقی صنعتی ، جابجایی دستگاه در مجموعه های تجاری، اداری و خدماتی را سهولت بخشیده و در هنگام جمع آوری مواد زائد سنگین و چگال، جابجایی دستگاه جاروبرقی صنعتی و انتقال آلودگی ها به خارج از محیط کارگاه تاثیرگذاری بالایی داشته باشد. خراب بودن این چرخ ها میتواند ارگونومی دستگاه را کاهش داده و برای نیروی خدماتی در حین کار با دستگاه مشکلات به وجود آورد.

توجه به محل نگهداری جاروبرقی نیمه صنعتی

محل نگهداری صحیح از جارو برقی در حفظ کیفیت و کارآیی بهینه این دستگاه صنعتی تاثیر بسیاری دارد. با این حال، توجه به محیط و شرایط نگهداری از جاروبرقی صنعتی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. نگهداری دستگاه در شرایط نامناسب میتواند به دستگاه آسیب وارد کند و افزایش هزینه های نگهداری و تعمیرات جاروبرقی صنعتی را به دنبال داشته باشد.

رعایت همین نکات ساده میتواند به میزان زیادی در افزایش سلامت دستگاه نظافت صنعتی موثر باشد. کاهش هزینه های تعمیرات و نگهداری، افزایش دوام و عمر دستگاه جارو برقی صنعتی و نیمه صنعتی، حفظ کیفیت و کارایی دستگاه از اصلی ترین مزایای نگهداری و مراقبت بهینه از دستگاه جاروبرقی صنعتی می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *