مقالات آموزشی نظافت صنعتی

۶ مزیت استفاده از انواع زمین شوی صنعتی در نظافت سطوح

بکارگیری تجهیزات و دستگاه های مکانیزه نظافت همچون اسکرابر ها و زمین شوی های صنعتی در محیط های مختلف و برای نظافت انواع سطوح، میتواند باعث ارتقا کیفیت، افزایش سرعت و کاهش انرژی لازم برای انجام فرایند نظافت گردد. استفاده از زمین شوی های صنعتی با آسان نمودن فرایند نظافت مزیت های بسیاری برای محیط های کارگاه ها، انبار ها و سالن های گسترده به همراه خواهند داشت. تنوع در طراحی و تولید این تجهیزات مکانیزه نظافت امکان به کار گیری زمین شوی صنعتی را در محیط های مختلف و شرایط گوناگون امکان پذیر می نماید.

مزیت های استفاده از زمین شوی صنعتی

به کار گیری و استفاده از تجهیزات مکانیزه نظافت همچون زمین شوی های صنعتی یا انواع اسکرابر ها مزیت های متنوعی برای شما به همراه خواهند داشت که در این مقاله به برخی از آنها اشاره خواهیم نمود.

افزایش سرعت شستشو و خشک شدن سطوح

استفاده از زمین شوی صنعتینظافت با اسکرابر ها و زمین شوی های صنعتی میتواند سرعت فرایند نظافت را به میزان چشمگیری افزایش دهد. یکی از اصلی ترین مزیت های استفاده از انواع اسکرابر ها در شستشو و نظافت سطوح، امکان شستشو و خشک کردن هم زمان و سریع سطوح با استفاده از این دستگاه می باشد. کفشوی صنعتی با توان مکش بالای آلودگی های جدا شده از سطح و انتقال آنها به مخزن آلودگی از انتشار آلودگی ها در حین نظافت کفپوش جلوگیری می نماید. این امر خشک شدن سریع سطوح نظافت شده را امکان پذیر می نماید و از لغزنده بودن آن بعد از نظافت پیشگیری میکند.

بر خلاف شیوه های دستی، دستگاه مکانیزه اسکرابر و زمین شوی صنعتی با مجهز بودن به مخازن جداگانه برای آب تمیز و آب آلوده از به کار رفتن آب آلوده جمع آوری شده از سطح در نظافت جلوگیری کرده و نظافت کامل سطح را فراهم می آورد.

افزایش سهولت فرایند نظافت با استفاده از زمین شوی صنعتی

یکی دیگر از مزیت های نظافت و استفاده از دستگاه زمین شوی صنعتی ، داشتن برنامه نظافت این تجهیزات مکانیزه صتعتی می باشد. در فرایند نظافت کاربر با انتخاب تنظیمات نظافت بسته به نوع و حجم آلودگی ها میتواند به راحتی انواع کفپوش ها را نظافت نماید. انواع اسکرابر های دستی یا سرنشین دار با قابلیت برنامه پذیری میتوانند کیفیت و سهولت در فرایند نظافت را به همراه داشته باشند.

فرایند نظافت با کیفیت

دستگاه زمین شوی صنعتی در فرایند نظافت، نه تنها از اتلاف آب جلوگیری میکند بلکه به نسبت شیوه های نظافت دستی، کیفیت بالاتری نیز ارائه خواهد داد. این دستگاه نظافت مکانیزه امکان نظافت انواع آلودگی ها، از گرد و غبار و ذرات ریز تا روغن ها و چربی ها را برای کاربر آسان می نماید. این امر یکی از مزیت ها و برتری های استفاده از این تجهیزات در نظافت سطوح مختلف صنعتی و تجاری خواهد بود.

حجم بالای مخازن آب تمیز و آلودگی ها

فرایند نظافت بهینه با استفاده از زمین شوی صنعتیبا اینکه اسکرابر ها از آب کمتری در نظافت استفاده میکنند، مخازن آب تمیز و آب آلوده با حجم بالا دارند که سهولت نظافت و کاهش دفعات پر و خالی کردن مخازن را به همراه دارد. از این رو در زمان نظافت کاربر میتواند به راحتی مساحت زیادی از سطوح را با یک بار پر کردن مخزن آب تمیز نظافت نماید. این امر به میزان زیادی در کاهش مصرف آب و اتلاف زمان تاثیر گذار است. بالا بودن حجم مخزن آلودگی، از مزیت های استفاده از دستگاه زمین شوی یا کف شوی صنعتی است و دستگاه قادر خواهد بود حجم آلودگی بیشتری را جمع آوری کرده و در مخزن خود جای دهد.

پهنای نظافت بالا زمین شوی صنعتی

زمین شوی صنعتی با توجه به ابعاد متنوع، دارای حداکثر میزان پهنای نظافت در دستگاه است. این امر سبب میگردد دستگاه با یک بار عبور از مسیر، قادر باشد سطح بیشتری را نظافت نموده و در کاهش زمان نظافت موثر واقع گردد. مزیت استفاده از پهنای نظافت بالا در دستگاه های زمین شوی صنعتی ، سهولت نظافت و کاهش میزان انرژی صرف شده برای نظافت خواهد بود.

افزایش بهره وری از نیروی کار

استفاده از تجهیزات نظافت مکانیزه همچون اسکرابر ها و زمین شوی های صنعتی میتواند در بهره وری بهینه از نیروی کار تاثیر گذار باشد. این تجهیزات با کاهش انرژی لازم برای نظافت خستگی کاربر حین نظافت را کاهش میدهند. طراحی ارگونومی، سهولت و سادگی نظافت از جمله مواردی است که میتواند باعث بهینه شدن بهره وری از نیروی کار در حین نظافت گردد.

 

انواع زمین شوی های صنعتی میتوانند در بهینه شدن فرایند نظافت و ارتقا کیفیت نظافت آنها موثر واقع شوند، از این رو به کار گیری این تجهیزات در محیط های اداری، صنعتی، تجاری، خدماتی و درمانی مزیت های بسیاری به همراه خواهد داشت. استفاده از اسکرابر های صنعتی و تجهیزات نظافت مکانیزه کاهش هزینه های نظافت، زمان و انرژی لازم برای نظافت را امکان پذیر می نمایند و میتوانند با افزایش کیفیت و سهولت نظافت بهره وری بهینه از نیروی خدماتی در حین نظافت و تمیز نمودن انواع کفپوش ها را به همراه داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *