مقالات آموزشی نظافت صنعتی

بررسی و پاسخ به برخی سوالات موجود پیرامون دستگاه های اسکرابر صنعتی

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که در مراکز درمانی ، محیط های اداری ، صنعتی و مجتمع های تجاری ،  بخش عمده ای از هزینه ها ، نیروهای انسانی ، منابع و انرزی ، صرف انجام امور مربوط به شستشوی و نظافت محیط ها می گردند؟ حل این مشکل کار پیچیده ای نمی باشد. به مانند سایر امور ، فعالیت های نظافتی نیز امروزه این امکان را دارد تا به کمک دستگاه های مکانیزه صنعتی نظیردستگاه های اسکرابر و سوییپر به وقوع پیوسته و با  گذشت زمان این دستگاه های نظافت صنعتی جای روش های سنتی بهره گیری از تی و سطل آب را گرفته و به مرور زمان در تمامی محیط های ورزشی ، صنعتی نظیر کارخانه های و مجتمع های تجاری به انجام کار می پردازند. در این میان دستگاه کف شوی صنعتی با قابلیت شستشوی و برس زنی کف محیط و جمع آوری و مکش همزمان آب باقی بر سطح و خشک کردن سطح ، بالاترین کیفیت نظافتی و ساتمت محیطی را پدید می آورد.

 

 

از ویژگی های بارز اسکرابر صنعتی می توان به نکان زیر اشاره کرد :

کف شوی صنعتی – افزایش سرعت شستشوی

– افزایش کیفیت شستشوی

– کاهش زمان خشک شدن زمین

– کاهش مصرف آب و مواد شوینده

– افزایش صرفه اقتصادی

 

 

 

ظرفیت کاری دستگاه کف شوی صنعتی به چه مقدار می باشد؟

اسکرابرصنعتی بهره گیری از شیوه های سنتی شستشو و نظافت محیط ، در بهترین حالت دارای بازدهی معادل ۱۶۰متر مربع به ازای هر نیروی انسانی در هر ساعت را فراهم می سازد. این در حالی است که دستگاه های کف شوی ، در مدل های کابلی ، باتری دار و بنزینی دیزلی ، قادر می باشند تا محیط مورد نظر را از مساحت ۲۰۰ متر مربع تا ۲۰۰۰۰ متر مربع شستشوی داده و خشک نماید تا ضمن دستیابی به کیفیت ایده آل نظافتی ، ظرفیت کاری غیر قابل تصوری را پدید آوردند.

 

 

 

آیا امکان شستشو و خشک کردن فضا های با مساحت کم نیز توسط کف شوی امکان پذیر می باشد؟

زمین شویدستگاه های زمین شوی صنعتی در سری مدل های دستی و سرنشین دار و در اندازه و مدل های مختلفی تولید و عرضه می گردند که متناسب با نیاز کاربران و به منظور تامین بالاترین بازده کاری ضمن کاهش مصرف آب و مواد شوینده ، درحفظ و نگهداری  محیط زیست نقش موثری ایفا می نماید. حال سوالی که ممکن است برای شما به وجود بیاید ، امکان بهره مندی از دستگاه کفشور در محیط های با مساحت کم ، نظیر مراکز اداری و فروشگاهی را فراهم می سازد. کف شوی های دستی با اندازه کوچک و قدرت بالا در زمینه ی نظافت و شستشوی انبار ها ، سوپر مارکت ها و محیط هایی با محدودیت فضایی با امکان جابه جایی آسان در طبقات جهت حل معضلات احتمالی به کار گرفته می شوند.

 

 

 

 

بهره مندی از سامانه ی نظارت بر عملکرد دستگاه کف شوی (CFC)

کفشوراسکرابر (کف شوی) جزو دستگاه های شستشوی و نظافت کف زمین می باشد که با  اعمال آب به سطح  و برس زنی، محیط را پاکیزه کرده  و با از بین بردن کثیفی و لکه های موجود بر کف،  در برقراری نظافت محیطی گام بر می دارد. جمع آوری و انتقال  آب باقی بر سطح بلافاصله پس از برس زنی به داخل مخازن ریکاوری ، با کمک به  سطح نظافت ، میزان ایمنی  و بهداشت کار را بالا برده و سلامت محیطی را به حداکثر می رساند. دستگاه های اسکرابر صنعتی کمپانی  Comac با امکانات منحصر به فرد و نوین خود تفاوت را  در نظافت محیط ها و مدیریت هر چه بهتر امور نظافتی بروز داده است . لذا  استفاده از روش های مکانیزه  در راستای جلب رضایت کاربران بسیار تاثیر گذار می باشد. سامانه ی نظارت بر عملکرد دستگاه (CFC) از جمله قابلیت هایی است که در مدل های گوناگون کفشوی صنعتی با عملکرد خود در بهینه سازی دستگاه زمین شوی نقش موثری دارد . به طوری که این سامانه با گزارش عملکرد و میزان کارکرد  دستگاه ، برخورد ها و تصادفات به وقوع پیوسته ، خرابی های احتمالی و محل پارک دستگاه اسکربر شما را در مدیریت بهتر و انجام تعمیرات لازم در زمان مناسب قادر می نماید.

 

 

 

تعداد دفعات مورد نیاز جهت شستشوی سطوح بسته به حجم رفت و آمد افراد :

scrubber dryerبسته به میزان و حجم رفت و آمد و تردد افراد در محیط ها و مراکز گوناگون شما لازم است تا محیط مورد نظر را توسط دستگاه کف شوی مورد شستشو و نظافت قرار دهید :

از این رو برای محیط هایی با حجم رفت و آمد افراد بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ نفر در روز محیط های کم تردد مطرح می گردند که نیاز ان ها به شستشوی توسط دستگاه اسکرابر صنعتی به میزان ۱ تا ۳ نوبت در هفته بسته به شرایط  می باشد. رده ی دوم محیط هایی می باشند که میزان مراجعه کنندگان بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ نفر در روز می باشد. لذا این محیط ها بیش از گروه قبلی به نظافت نیازمند بوده و با توجه به گستردگی افرادی که به این مراکز مراجعه می کنند ،  و لزوم رعایت بهداشت پیوسته ، بهتر است هر روز عمل شستشوی و نظافت در این محیط ها ، صورت پذیرد. اما دسته ی اخر شامل محیط هایی نظیر لابی هتل ها ، مراکز اموزشی ، مجتمع های بزرگ تجاری و … می باشند که حجم آمد و شد افراد در آن ها رقمی بیش از ۱۵۰۰ نفر در روز می باشد. و اهمیت حفظ نظافت در این مراکز و نیز تاثیر آن در کسب و کار افراد ، موجب می شود تا از زمین شوی (اسکرابر) بسته بیش از یکبار در روز استفاده به عمل آورند.

 

 

لینک های مفید :

زمین شور : فهرستی از دستگاه های زمین شوی صنعتی

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *