مقالات آموزشی نظافت صنعتی

چرایی و چگونگی داشتن یک کفپوش براق

پولیشر می تواند در جذب مشتری بسیار مؤثر واقع شود. وقتی که مشتری روی زمین یک محل کار قدم می گذارد، کف پوش می تواند توجه او را جذب کرده، سبب ایجاد حس خوش شده و او را تحت تأثیر قرار دهد. آیا کف زمین محل کسب وکار شما به اندازه کافی تمیز هست که نماینده کسب و کار و یا محل زندگی شما باشد؟ درخشان نگه داشتن کف لابی یا مغازه یا هر محیطی می تواند جزو وظایف سخت به شمار آید. اما دستگاه ساب به عنوان یک سرعت دهنده انجام این کار را راحت تر کرده است. برای تمیز نگه داشتن کف زمین،‌ داشتن یک برنامه مشخص برای تمیز کردن آن ضروری است به این ترتیب حتی بعد از گذشتن سال ها کف سالن و محل مانند روز اول درخشان و براق است و کدر نیست. برای سرعت عمل بخشیدن به این وظیفه سنگین،‌ استفاده از پولیشر برای برق انداختن و نظافت انواع سطوح مورد استفاده قرار می گیرد.

پولیشرپارامترهایی باید در تمیز نگه داشتن سطح وکف مکان های مختلفی مورد توجه قرار گیرد که به دو مورد مهم در ادامه اشاره شده است:

برنامه منظم تمیز کردن کف

داشتن برنامه برای جلوگیری از خش افتادن و کثیف شدن کف زمین مهم است چرا که به طول عمر زیبایی آن کمک می کند و دیرتر آن را دچار فرسودگی می کند.

پولیشر مناسب نوع کفپوش

وقتی صحبت از کف می شود، اطلاعات و داده های زیادی باید در نظر گرفته شود که در تصمیم گیری مدل نظافتی و نوع پولیشر تأثیر دارد. نوع برس دستگاه پولیشر باید متناسب با نوع کفپوش باشد تا به آن آسیبی وارد نکند. برس های پولیشر در انواع سخت و نرم متناسب با نوع آلودگی برای تمیز کردن سطوح مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین سرعت چرخیدن برس های دستگاه پولیشر روی توانایی آن برای پاک کنددگی موثر است.
به این ترتیب با در نظر گرفتن تجهیزات مناسب برای افراد مانند کفشو،‌پولیشر و مایع شوینده می توان این کار مهم و سخت را به بهترین نحو انجام داد. به عنوان لوازم جانبی برای پولیشر می توان یک مخزن حاوی مواد شوینده برای شستشوی بهتر سطوح کف به آن اضافه کرد. مخزن حدودا گنجایش ۱۱ لیتری دارد و در برخی از مدل ها در بالای دستگاه پولیشر قرار گرفته است تا وقتی که نیاز به تعویض داشت،‌ به راحتی دیده شود و درنتیجه تعویض گردد.

نوع طراحی یک پولیشر

دستگاه کف ساب، یک دستگاه جلادهنده و تمیزکننده برای سطوح کف است به راحتی جابه جا شده و استفاده از آن برای کاربر راحت و آسان است. همچنین برخی از مدل های این دستگاه به راحتی در داخل ماشین جا می گیرد تا بتوان آن را به مکان های موردنظر دیگر منتقل کرد. این مدل کم حجم از پولیشرها، بسیار قدرتمند بوده و دارای وزن ۱۸ کیلوگرم و دارای بدنه محکمی هستند. به غیر از طراحی فشرده ایی که این دستگاه دارد، دسته آن قابلیت تا شدن دارد و در نتیجه به راحتی در انبار جا می گیرد.
اگرچه در مدل هایی از دستگاه کف ساب، ابعاد آن خیلی بزرگ نیست،‌اما توانایی های آن در تمیز کردن انواع لکه های روی کفپوش غیر قابل انکار است. علت این قدرت در برس های فیکس شده روی آن است. دستگاه پولیشر دارای موتور خلأ بای پس دو مرحله ای است قوی  است تا گرد و خاک هایی که توسط برس کردن ایجاد می شود، در محیط پخش نشود.


در نوع های دیگر دستگاه پولیشر، ابعاد دستگاه بزرگتر است و مناسب برای درخشان و تمیز کردن مساحت های بزرگتر است. این نوع از دستگاه های پولیشر طبیعتا دارای وزن و قدرت بالاتری هستند.
توجه به این نکته ضروری است که قبل از شروع به کار از تمیز بودن پد و برس پولیشر اطمیتان حاصل شود.
پد و برس پولیشر در انواع و اقسام مختلف متناسب با سطح مورد نظر وجود دارد. اما عموما برس دستگاه پولیشر نرم تر است و در ابعاد گوناگونی وجود دارد. بسیاری از این نوع پدها برای از بین بردن آلودگی هایی مانند خاک خیس خورده مناسب هستند و سطح مسطحی دارند.

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *