مقالات آموزشی نظافت صنعتی

پولیشر برای تمیز کردن و براق کردن کف پوش های اپوکسی

انتخاب پولیشر ، یک گزینه بسیار عالی برای براق کردن و درخشش کف پوشها بویژه اپوکسی است در اصل می توان گفت که جنس این کفپوش از بسپار ترموست است که حاصل واکنشهای رزین اپوکساید و یا همان سفت کننده پولی آمین یا پلی امید بدست آمده است .علی الخصوص برای تاسیسات صنعتی ( بدلیل بحث دوام کفپوشها )دارای اهمیت بسیار بالایی است. برای مراقبت از کف مجموعه خود شما باید زمان زیادی از زمان صرف این قضیه کنید ولی راه کارهای زیادی برای افزلیش طول عمر و حفظ ظاهر آنها وجود دارد. با استفاده از یک دستگاه نظافت صنعتی، شما می توانید انواع خراش ها و لکه ها و حتی چربی های صنعتی را که در اثر تماس افراد و یا لوازم با این سطوح بوجود آمده باشد را با این پلیشر صنعتی براحتی از بین برده و سطح و کف را کاملا صیقلی و درخشان کنید.

 

پولیشر

دستگاه پولیشر و قدرت لکه بری آن در سطح و کف زمین :

گاهی اوقات مواد صنعتی و حتی آلاینده های روغنی به رویه های سطحی اپوکسی نشت کرده، و موجب کدر شدن و مات شدگی این مواد شده که ناخودآگاه چهره ناخوشایندی به سطح مجموعه داده و نیازمند رفع این مشکل می شوند.در روشهای قدیمی با استفاده از مخلوطی از آب گرم و مقداری آمونیاک ( در هر گالن آب با چهار اونس آمونیاک ) ولی در عصر امروز و با توجه به پیشرفت های روز افزون در همه صنایع در کل دنیا از جدیدترین روشهای نظافت مکانیزه استفاده میشود. به طور مثال در بانک ها، صحن مکانهای متبرکه و مذهبی، بازارهای روز، مجتمع های تجاری، دفاتر کاری، اداره جات و… که دارای ارباب رجوع زیادی هستند، دارای بیشترین آلودگی در کف و سطح مجموعه خود هستند و باید از یک پولیشر یا سنگ ساب استفاده کنند.

 

روش کار پولیشر صنعتی برای کار پولیش دادن کف زمین :پولیشر صنعتی

پولیشر ها قدرت پاک کنندگی بسیار بالایی دارند و بوسیله چرخشهای مداوم برسهای زبر انها، کار لایه برداری و تمیز کردن و صیقلی کردن اپوکسی را انجام میدهند. در برخی از مدل های آنها دارای آبشن مخزن مواد شوینده صنعتی هستند که در مواقع ضروری که سطح الودگی زیاد باشد، براحتی از این مواد شوینده استفاده میکنند. حتی در مواردی که در کف انبارها خط لیفتراک بر روی اپوکسی و یا سنگ و سرامیک بوجود آمده باشد را براحتی از بین می برد و یا حتی در پارکینگ های طبقاتی که خطوط لاستیک های ماشین ها و خودروها بر کف و سطح بوجود امده باشند، می تواند بهترین کمک کننده باشد. و با یک مایع شوینده مانند گامازول و بوسیله یک پولیشر صنعتی می تواند انواع خراشیدگی و هر گونه رد و خط و یا نشتی موجود بر سطوح را بردارد.

 

این تجهیزات نظافت صنعتی در چه اماکنی بیشترین استفاده را خواهند داشت؟

در همه اماکن عمومی و دارای تردد بالا که علاوه بر تمیز بودن بحث زیباسازی مکان هم دارای اهمیت است، قابل استفاه هستند. شما زمانی که وارد یک مکان تفریحی مانند تالارهای پذیرایی، پاساژها، سالن های آمفی تئاتر، سینماها و سایر مکانهایی که بحث زیبا بودن محیط در انتخاب مشتریان دارای اهمیت است، بیشتر نیازمند این تجهیزات نظافتی هستند مخصوصا در ماه های فصل بارندگی و زمستان که میزان تردد افراد ارتباط مستقیمی با میزان آلودگی محیطی دارند، بسیار کارآمد خواهند بود. چون در این فصول و زمان بارش برف، شهرداری ها مجبور به پاشش نمک بر روی برفهای یخ زده هستند و بوسیله تردد افراد این نمک ها با کفش این مشتریان به داخل مجموعه وارد شده و در اثر سایش آنها بر روی اپکسی ایجاد خراش نموده و کدر و مات میشوند و دیگر آن چهره درخشان و براقیت قبلی را از دست میدهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *