مقالات آموزشی نظافت صنعتی

۴ فاکتور مهم برای انتخاب پولیشر

 

برای احیا کردن سطوح کفی که مات شده اند و درخشندگی و جلای خود را از دست داده اند و نیاز دارند تا به حالت اولیه خود بازگردند، قطعا به دستگاه پولیشر احتیاج است، چرا که دیگر نظافت کردن تنها با سطل آب و جارو که بسیار زمان بر و کم قدرت است و کارایی ندارد، نمی توان سطح را به حالت اولیه برگرداند و از حالت ماتی به حالت درخشان تبدیل کند. این جاست که انتخاب یک دستگاه پولیشر می تواند برای انجام این کار مهم باشد. حال چگونه دستگاهی انتخاب کنیم؟
در حال حاضر میزان قابل توجهی دستگاه نظافتی در فروشگاه ها وجود دارد که مساله انتخاب را سخت می کند اما با کمک گرفتن از ۵ نکته ایی که در ادامه آمده است، می توان دستگاه مناسب را انتخاب کرد.

سرعت ماشین

سرعت عملکرد کلی دستگاه های پولیشر کف، بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ دور بر دقیقه است. دستگاه های نظافتی پولیشر همزمان با اسپری کردن مواد شوینده، پد و برس را به سطح اعمال کرده و آن را تمیز می کنند. با این حال اگر سطحی مثل آیینه مد نظر است، یک دستگاه پولیشر با سرعت دورانی ۱۰۰۰ دور بر دقیقه ایده آل خواهد بود.

وزن ماشین

به طور کلی، دستگاه های سنگین تر قدرت اعمالی بیشتری روی کف دارند و در سرعت کمتر نظافت و شستشو را انجام می دهند در این شرایط، وزن ماشین روی پد دستگاه وارد می شود و بیشترین اثر را روی کف بر جای می گذارد. به این ترتیب، اگر محلی که مورد تمیز شوندگی قرار می گیرد،‌یک مکان صنعتی است باید از دستگاه پولیشر صنعتی استفاده کرد که دارای یک برس و پد سخت بوده و سرعت آن نیز نسبتا کمتر است. به این ترتیب،‌ پولیشر سبک با سرعت بالا سطح آیینه تری را بر جای می گذارد.

لوازم جانبی

دستگاه های پولیشر متناسب با کاربرد نهایی و نوع آلودگی روی سطح می توانند به لوازم جانبی و اضافی مجهز شوند. یکی از مهم ترین لوازمی که در دستگاه پولیشر به عنوان لوازم جانبی مورد استفاده قرار می گیرد،‌ یک مکنده است که به دستگاه متصل می شود. این مکنده برای مکش کردن آلودگی های به وجود آمده از پولیشر درهنگام پولیش کردن سطح، به کار می رود. این عملیات از ایجاد عوارض زیست محیطی و مسائل مربوط به سلامت جلوگیری می کند چرا که ذرات ریز و گرد و غبار را کاهش می دهد و احتمال تنفس ذرات رنگ پخش شده از سطح می شود.

پدهای پولیشر

پدهای یک دستگاه پولیشر باید متناسب با نوع سطح و آلودگی انتخاب شود. پد ها تعیین کننده میزان سایش و گرمای تولید شده از سطح هستند. در ادامه به انواع پدها و نوع شان برای کاربردهای مختلف اشاره شده است.

پد پولیشر

انواع پد

 

پدها با رنگ های خود نشان دهنده کاربردشان هستند.

پد مشکی

این رنگ نشان دهنده سخت کار بودن، مقاومت ودوام بالای پد است و مناسب برای مکان هایی است که آلودگی های خیس و سخت روی سطح را تمیز می کند.

پد سبز

پدهای سبز رنگ برای کارهای سنگین و سخت در شرایط تر به کار برده می شود. این پدها به ویژه برای از بین بردن آلودگی ها و ناخالصی هایی است که در سطح کف گیر کرده اند.

پد آبی

رنگ آبی در پدها برای کاربردهای کفشویی و اسپری کردن به میزان زیاد مناسب است.

پد سفید رنگ

دستگاه پولیشری که مجهز به پد سفید رنگ باشد،‌ سایشی انجام نمی دهد و از این جهت در انتهای نظافت و عمل پولیش،‌سطح صیقلی و آیینه ای است.

خلاصه
برای برگرداندن درخشش به سطوح کف می باست از دستگاه پولیشر استفاده کرد. دقت و توجه به سرعت،‌وزن،‌پدها و لوازم جانبی دستگاه پولیشر می تواند به افراد در انتخاب یک دستگاه مناسب و صحیح کمک کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *