مکنده صنعتی برای نظافت مکانیزه در صنعت شیشه سازی

همان گونه که میدانیم شیشه ها کاربرد بسیار زیادی در زندگی روزمره ما دارند؛ از آشپزخانه مزلمان گرفته تا درب و پنجره خانه، ماشین و نیز مواد خوراکی و گاه غیر خوراکی و گاه غیر خوراکی که از بیرون خریداری می کنیم، ظروفی که در آن غذا می خوریم و نوشیدنی می نوشیم، حجم اعظمی از انها از شیشه ساخته شده است. یکی از بی ضررترین و پاکیزه ترین ظروفی که می توان از آن برای نگهداری طولانی مدت مواد غذایی یا دارویی استفاده کرد؛ ظروف شیشه ای است. به همین دلیل است که یکی دیگر از مصارف عمده شیشه علاوه بر صنایع ساختمانی، غذایی، و ظروف خانگی، در صنعت داروسازی و آزمایشگاه و پزشکی است. در هر صورت، اولین خطری که شیشه ها به صورت عمودی می توانند ایجاد کنند، این است که آنها دائم در معرض خطر شکستن قرار دارند و می تواندد سبب پارگی پوست و بافت ها شود و خطرات بیشتری را به دنبال داشته باشد از این رو ما می توانیم با یک مکنده صنعتی اقدام به جمع اوری این شیشه های شکسته نمائیم. از طرفی وقتی شیشه می شکند، جمع آوری خورده شیشه ها و ذرات آن، که بسیار خطرات احتمالی را به دنبال داشته باشد. از طرفی وقتی شیشه ها می شکنند، جمع آوری خورده شیشه ها و ذرات آن، که بسیار خطرناک است، امری بس دشوار و به سادگی با جاروهای دستی و یا حتی جاروبرقی های معمولی قابل جمع آوری نیستند. از این رو، لازم است در مکان هایی که افراد به طور دائم با شیشه سرو کار دارند و از جمله در کارگاه ها و کارخانه های تولید شیشه، مسئله نظافت به خوبی مد نظر قرار گیرد. معمولا در چنین صنایعی برای نظافت و بهداشت محیط از جاروبرقی صنعتی استفاده می کنند. حال باید دید این دستگاه ها چه مزایایی نسبت به جاروهای معمولی دارند و چگونه می توانند در حل معضلات انواع آلودگی صنعت شیشه تاثیرگذار باشند.

 

 

مکنده صنعتی و  جاروبرقی صنعتی برای نیازهای ویژه در کارخانه های شیشه سازی :

یکی از محصولات نظافت صنعتی که طراحی و تولید شرکت comac ایتالیاست، نوعی جاروبرقی یا مکنده صنعتی مخصوص کاربرد در فضاهای صنعتی و بزرگ با زباله ها و آلاینده های درشت و سخت است و یکی از بهترین گزینه هایی است که پیش روی صنعتگران  شیشه برای نظافت کارخانه های شیشه سازی قرار دارد. چرا که شیشه گران می توانند از مکنده صنعتی در پاکیزگی و بهداشت محیط خود استفاده کنند.

 

 

جارو برقی صنعتی و کاربرد آن در صنعت شیشه :

در وهله اول باید توجه داشت که نظافت محیط کارخانه های شیشه سازی بسیار اهمیت دارد، چرا که شیشه نیز نوعی ترکیب شیمیایی است که ماده اصلی آن را سیلیس تشکیل می دهد که بسته به نوع شیشه اعم از شیشه جام، سکوریت، کریستال، دو جداره، مشجر و غیره با درصدهای مشخصی از کربنات و اکسیدهای دیگر ترکیب شده و انواع شیشه را می سازد. و در فرآیند ساخت شیشه این امر از اهمیت خاصی برخوردار است که هیچ گونه ماده اضافی اعم از گرد و غبار یا دیگر آلودگی ها وارد ترکیب شیشه نشوند چرا که هر گونه ناخالصی می توانند رنگ شیشه را تغییر داده ، از شفافیت آن بکاهد یا باعث شکنندگی و شوک پذیری بالای آن شود. بنابراین لازم است که تمامی انواع آلودگی ها در کارخانه های تولید شیشه چه در بخش کوره های ذوب و چه در ماشین های شکل دهنده به شیشه ها و نیز دیگر بخش های بسته بندی و غیره به خوبی و به شکل تمام و کمال با کمک یک جاروی صنعتی و یا مکنده صنعتی، از محیط زدوده شود.

 

 

مکنده صنعتی و ساختار خاص آن برای نظافت صنعتی در صنایع شیشه سازی:

اساس کار مکنده نیز مانند سلیر جاروبرقی ها، به عملکرد دقیق و صحیح پمپ آن بستگی دارد. کاری که پمپ در جاروبرقی انجام می دهد این است که هوای داخل منزل را به بیرون منتقل می کند آن چه در کارخانه های ساخت انواع شیشه و در کل در صنایع شیشه حائز اهمیت است این است که نباید نظافت با دستگاهی صورت گیرد که بر میزان گرد و غبار محیط بیافزاید و یا باعث برخاستن گرد و غبار و ریزگردها به داخل هوا شود. جاروب کمپانی comac به گونه ای طراحی شده است که مجهز به یک سیستم فیلتراسیون بسیار قوی می باشد.این سیستم که در آن از دو گونه فیلتر ورودی و خروجی استفاده شده است در ابتدا ذرات و ریزگردها را از هوا جدا می کند و اجازه نمب دهد این ذرات به داخل پمپ وارد شود و این امر یکی از مهمترین ویژگی هایی است که مانع از ورود هوای آلوده و غبار آلود به محیط می شود. پمپ خروجی نیز برای اطمینان از عدم ورود به داخل پمپ را بر عهده دارد.

 

 

جاروی صنعتی و دیگر مزایای آن برای جاروب کردن کارخانه های شیشه :

یکی دیگر از ابتکارات کمپانی کماک comac در مکنده صنعتی و جاروبرقی خود از ویژگی های مهم آن برای صنایع شیشه محسوب می شود، این است که مخزن بزرگی در این دستگاه تعبیه شده است و وقتی که مخزن زباله در این دستگاه نظافت صنعتی بزرگ باشد، بالطبع از تعداد دفعات تخلیه مخزن کاسته می شود و این امر به خودی خود در وهله نخست بر عمر دستگاه می افزاید و مانع از استهلاک آن می شود و در وهله دوم خود نشانگر دو مزیت بسیار مهم دیگر برای مکنده است. شاید این مسئله مطرح شود که تعبیه مخزن بزرگ سبب بزرگ تر شدن حجم دستگاه می شود، اما لازم به توضیح است که کمپانی comac در کنار تمام مزیت هایی که برای مکنده های خود ایجاد کرده است همواره به زیبایی ظاهری و مشتری پسند بودن و طراحی آن نیز توجه کرده است همان طور ذکر شد، مخزن بزرگ الزاما بیانگر این است که یک موتور و نیز پمپ مکش بسیار قوی در این دستگاه تعبیه شده است که لازمه آن ایجاد چنین مخزنی است. از دیگر مزایای نظافت مکانیزه در کارخانه های شیشه سازی به کمک دستگاه مکنده این است که این دستگاه ها حداقل میزان صدا را تولید می کنند و در انواع و اندازه های کوچک تا بزرگ طراحی شده اند که مشتریان می توانند با توجه به ابعاد محیط و کارخانه خود نوع مطلوب را برگزینند. این جاروها به راحتی در تمامی جهات حرکت می کند و با ظاهر باریک و کشیده؛ قابلیت حرکت در فضاهای باریک و راهرویی را داراست. سرعت و قدرت مکش، دو مزیت فوق العاده این مکنده های صنعتی comac است که انواع آلودگی ها، از جمله ذرات کوچک و بزرگ شیشه را با سرعت و دقت بسیار بالا از اطراف کارخانه جمع می کند. دسته این محصولات نیز کاملا ارگونامیک است و در برخی از نمونه ها دو نوع فیلتر پارچه ای و اسفنجی برای زباله های خشک و تر تعبیه شده است.

دیدگاه کاربران
نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: