مقالات آموزشی نظافت صنعتی

مکنده صنعتی مناسب برای نظافت صنعتی اماکن عمومی

در حالی که مکنده ها اغلب یکی از وسیله های اصلی نظافت صنعتی و تمیز کردن است، توجه به این مسئله تا حد زیادی هنگام خریداری و اتخاب یک مدل مناسب حائز اهمیت است. مدت زمان تمیز کردن محیط های داخلی در امکان تجاری متفاوت است. برخی مکان ها نیازمندند که دو بار در روز نظافت و تمیز شوند، ولی برخی دیگر نیازمندند که در هفته ای دو بار به وسیله جاروب تمیز شوند و این به این معنی است که جاروبرقی مورد استفاده در اینگونه مکان ها باید با کار سخت و مداوم کار کردن و جارو کردن تنظیم شوند. همچنین آنها ممکن است که لازم باشند که قابلیت کار کردن و جارو کردن انواع سطوح را داشته باشند. و همچنین توانایی تمیز کردن چندین نوع آلودگی را از جمله انواع زباله های مختلف، انواع مایعات و هر نوع گرد و خاک و … را دارا باشد.

مکنده صنعتی

عمدتا جاروبرقی ها یا مکنده ها برای نظافت و تمیز کردن فرش طراحی و ساخته میشوند، ولی در عین حال به طرز قابل توجهی برای تمیز کردن مکان های مختلف متفاوت هستند. به این ترتیب بعضی از مدل های جاروبرقی خانگی برای انجام کارهای روزانه طراحی و ساخته میشوند، به طور مثال، مکنده های صنعتی که برای استفاده درنظافت صنعتی کارخانجات یا تمیز کردن انبارها ساخته میشوند، باید طوری طراحی گردند که توانایی و قدرت برداشتن و مکش فلزات و اجسام و پسماندهای دیگر که در سطح زمین و یا در لابه لای دستگاه ها و تجهیزات صنعتی موجود در کارخانه ها را داشته باشند. این جاروهای صنعتی باید بسیار با دوام و قوی باشند.در مقایسه با کسانی که در بخش خدمات منزل از جاروبرقی ( جاروبرقی های آب و خاک ) استفاده می کنند، ماهیت  آن ها بسیار متفاوت است. و همچنین در مقایسه با ادارات و مدارس که فرش شده هستند، ممکن است از یک مدل به صورت همزمان برای نظافت مدارس و انبارها استفاده کرد زیرا که دارای تردد بالایی هستند.

 

 

مکنده صنعتی برای نظافت کارخانه ها:

محبوب ترین و پر طرفدارترین جاروی صنعتی دارای فیلتر هپا HEPA هستند که این مکنده های صنعتی مخصوص انجام کارهای روزانه در کارخانه ها و کارگاه های بزرگ هستند. و دارای وزن کم و سبک و مناسب برای مکان های صنعتی طراحی شده اند و بهترین نتیجه را برای جمع آوری ریزترین ذرات گرد و غبار در حدود ۰.۳ میکرون را دارد. البته برای جاروبرقی های تجاری از فیلتر کیسه ای ( پلی استر ) استفاده شده است.

 

مکنده صنعتی

 

جاروبرقی صنعتی مدل ایستاده یا عمودی :

جاروبرقی های ایستاده یا عمودی نیز مزایای مخصوص به خود را دارند، یعنی یک مکنده مناسب برای تمیز کردن و نظافت مکان های گسترده تر و وسیع تر هستند و به کاربر این اجازه را می دهد که مکان های فراتر از مساحت فرش را نظافت می کنند ( بواسطه حرکت کردن ساده و آسان این مدل جاروبرقی ها ). بسیاری از این مدل های مکنده صنعتی  ایستا یا قائم  همچنین توانایی نظافت و جمع آوری  گرد و خاک های باقی مانده از لبه و کناره دیوارها را بدون نیاز به ابزارهای کمکی اضافی را دارند. و حتی قادرند که کناره تخته ها و لبه های کناری دیوار را براحتی تمیز کنند. این جاروبرقی های ایستاده یا عمودی بیشتر برای استفاده در نظافت فروشگاه ها و یا فضاهای پاساژها  و ومکانهایی از این دست هستند مناسب اند و یا در مکان های خرید و گردش گزینه مناسبی هستند.

 

جارو برقی ها و مکنده مدل کوله ای :

در سالهای اخیر محبوبیت و استفاده از جاروبرقی کوله ای یا جاروبرقی کوله پشتی به طور چشمگیری در صنایعی همانند حمل و نقل، صنعت مهمانداری و سالن های سینما و آمفی تئاترها جایگاه ویژه ای پیدا کرده اند، نتایج تحقیقات کارشناسانه نشان داده است که جاروبرقی هایی که با سطح زمین تماس مستقیم نداند ( مانند جاروبرقی کوله ای ) سطح بهره برداری بیشتری نسبت به سایر مدل های جاروبرقی ها دارند.

 

مکنده صنعتی مدل باتری دار :

جاروبرقی های مدل باتری دار، مزایا و ویژگی های مختص به خود را دارند ، زیرا که اپراتور آزادانه می تواند حرکت کند و براحتی مکان هایی که دسترسی به آنها مشکل تر است را به راحتی و بدون هییچگونه وقفه ای در کار کاملا تمیز میکند، به طور مثال دسترسی به زیر صندلی ها در مکانهایی مانند هتل ها، شرکت ها و مراکز اقامتی و یا سیاحتی جهت تمیز کردن و نظافت صنعتی تا حدی مشکل است. ولی با استفاده از مکنده صنعتی باتری دار این مشکل کاملا رفع خواهد شد. این جاروبرقی های باطری دارنسبت به مدل های برقی ( الکتریکی ) خطرات بسیار کمتری برای مردم دارند.

 

سخن پایانی:

همانطور که مدل های زیادی از مکنده صنعتی یا جاروبرقی ها در دسترس شما وجود دارند، پس شما حق دارید و خیلی مهم است که با در نظر گرفتن مکان، برنامه های نظافت و تمیز کردن و نوع گرد و خاک و آلودگی محل کسب و کار خود یک مدل مناسب را انتخاب کنید. به طور مثال جاروبرقی تجاری گزینه بسیار مناسبی برای نظافت و جاروب کردن مجتمع های تجاری و مکان هایی که در صنعت هتلداری فعال هستند، می باشند.

مکنده صنعتی

اگر شما هر گونه سوال یا نیازمند مشاوره و راهنمایی بیشتر در خصوص این تجهیزات نظافت صنعتی هستید، می توانید با شماره تلفن های شرکت تماس گرفته تا کارشناسان این شرکت جهت انجام راهنمایی و مشاوره رایگان در این خصوص بهره مند شوید.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *