مکنده تجاری و اهمیت آن در نظافت سالن های کنفرانس و سمینارها

همان گونه که آگاهیم مسئلۀ نظافت صنعتی در اماکن فرهنگی چون سینما، آمفی تئاتر، و سالن هایی که  افراد به منظور همایش و سمینار در آن اجتماع می کنند، از اهمیت فوق العاده زیادی برخوردار است. حال این فضا ممکن است هویت مستقلی داشته باشد، مانند اماکنی که تنها به عنوان سینما یا آمفی تئاتر شناخته شده اند و برای نمایش و پخش فیلم و گاه نقد و بررسی آن با حضور عوامل فیلم به کار می رود. و یا به عنوان بخش هنری یا فرهنگی، جزئی از یک مجموعه و سازمان گسترده تر باشند؛ مانند سالن همایش در موزه ها، فرهنگسراها، پژوهش گاهها، وزارتخانه ها، آمفی تئاترها و سالن های سمینار در دانشگاه ها و دانشکده ها، حتی تالار اجتماعات در شرکت های دولتی یا خصوصی. استفاده از یک دستگاه نظافت صنعتی مناسب و گزینش به جا و شایستۀ یک مکنده تجاری با توجه به نیازهای کاربر در این مکان می تواند به ارتقا سطح جایگاه و وجهۀ عمومی این نوع مکان ها شدیداً یاری رسان باشد. چرا که معمولاً این نوع فضاها در هر سازمان برای برگزاری همایش ها و گردهم آیی های مهم، چه بسا با حضور مهمانان خارجی، یا مشتریان عمده، یا رقبا، به کار می رود. و از آن جا که برخی از این برنامه ها با دعوت از سخنرانان یا مقامات بسیار برجسته و شهیر دولتی یا هنری و فرهنگی و یا سیاسی صورت می گیرد، شکل و ظاهر آن و نیز تلاشی که برای پاکیزه نگه داشتن آن صورت می گیرد، می تواند به عاملی اساسی برای تغییر نوع نگرش به این اماکن تلقی شود.

مکندۀ تجاری comac و حل معضلات سینماها و تالارهای اجتماعات :

فارغ از این که تالارهای اجتماعات و سمینار در چه سازمان و مؤسسه ای واقع باشد و برای چه مراسم و سخنرانی هایی از آن استفاده شود و سوای از این که چه افرادی به آن جا تردد کنند، این نوع فضاها با مسائل مشترکی در زمینۀ نظافت صنعتی مواجه هستند که می توانند با بهره گیری از انواع محصولات مکنده تجاری comac، با طراحی مناسب و ارگونومیک مختص سالن های سمینار و سینما و تئاتر، مشکلات خود را با اطمینان خاطر مرتفع سازند و به ارتقا جایگاه و وجهۀ خویش در میان کاربران، رقبا، شرکا، مشتریان و تمامی افرادی که به نوعی به این اماکن تردد دارند، یاری رسانندمکنده تجاری

نظافت مکانیزه با مکنده تجاری سالن های همایش و سمینار ها

نخستین و شاید مهم ترین مسئله ای که کاربران در خصوص نظافت مکانیزه در فضاهای تالار اجتماعات و سالن های گردهم آیی و سمینار با آن مواجه هستند و شاید یکی از معضلات عمدۀ نظافت این مکان ها باشد، شکل کلی این فضاست. می توان دو حالت مختلف را برای این اماکن متصور شد؛ در حالت اول، که تالارهای همایش، کنفرانس، گردهم آیی و اجتماعات بزرگ در وزارت خانه ها، صدا و سیما، فرهنگسراها و نیز فضای سینماها و آمفی تئاترها را شامل می شود، سالنی بزرگ با تعداد بسیار زیاد صندلی های ثابت است که به صورت پلکانی بر فراز یکدیگر واقع شده است. شکل دوم، که بیشتر در میزگردها و جلسات سمینار و دفاعیه در دانشگاه ها، پژوهش گاه ها، یا اتاق فکر در شرکت های صنعتی و تجاری، دولتی و خصوصی، شاهد آن هستیم، یک میز مرکزی بسیار بزرگ با صندلی هایی باز هم ثابت پیرامون آن است که با فاصله ای اندک باز هم در پشت سر آنها ردیف های دیگری از صندلی های ثابت یا متحرک چیدمان شده است. همان طور که می بینیم در هر دوی این شکل از فضا، سطوحی که باید نظافت شود بسیار باریک، پلکانی، کوچک و معمولاً غیر قابل دسترس است. بنابراین، جاروبرقی صنعتی که برای نظافت چنین اماکنی انتخاب می شود، باید در وهلۀ نخست، بسیار کم حجم، سبک و با قابلیت حمل و جابجایی بسیار سریع و آسان باشد.

 

مسئلۀ دوم این است که معمولاً افراد بسیار زیادی در زمان کوتاه به طور همزمان در این اماکن تجمع می کنند و از آن جا که این برنامه ها با دعوت از مهمانان صورت می گیرد، به طور قطع و یقین علاوه بر اشیاء یا خوراکی هایی که خود مهمانان ممکن است با خود به تالار بیاورند تا در حین سخنرانی و یا تماشای فیلم از آن استفاده کنند، خوراکی هایی نیز در جریان پذیرایی در تالارهای همایش و اجتماعات توزیع می شود. از این رو، ما در این اماکن با حجم زیادی از زباله های خشک و خیس از جمله بطری های آب معدنی، لیوان یک بار مصرف چای، چای کیسه ای، ذرات شیرینی، پوست شکلات، یا حتی کاغذهایی که برای اعلام برنامه یا خلاصۀ مقالات به مهمانان داده می شود، مواجه هستیم. در اینجا لازم است جاروی صنعتی انتخاب شود که قدرت مکش بسیار زیادی برای جذب انواع زباله ها با شکل ها و حجم های مختلف را دارا باشد.

 

سومین مسئلۀ مهم، به ویژه در رابطه با سینما و آمفی تئاتر، این است که سانس های پخش فیلم و تئاتر در این فضاها معمولاً با فواصل زمانی بسیار کوتاهی به صورت متوالی برنامه ریزی می شود و لازم است که در این فرصت اندک علاوه بر آماده سازی تمامی مسائل پشت صحنه، سالن به صورت تمام و کمال پاکیزه و برای سانس بعدی اجرا آماده سازی شود. این است که مکنده تجاری باید علاوه بر موارد فوق از سرعت  عملکرد بسیار بالایی نیز برخوردار باشد. البته این مسئله در رابطه با سالن های کنفرانس نیز به وجهی دیگر وجود دارد؛ چرا که معمولاً همایش ها به صورت چندروزه برگزار می شود و اگر در حین برگزاری یک همایش، که از صبح تا شب ادامه دارد، با تجمع زیاد زباله مواجه شویم، این جاور برقی باید بتواند با سرعت بالای خود بدون تولید صدای زیاد برای اختلال در برنامه، مسئله را حل کند.

 

مکنده تجاری

پیشنهاد Comac برای گزینش جاروبرقی تجاری مناسب سینما و سالن گردهم آیی :

کمپانی comac با ارائۀ طیف وسیعی از مکنده های صنعتی و انواع مکنده تجاری با طراحی بسیار زیبا و کاربردی، و نیز با در نظر گرفتن مشکلات خاص کاربر در فضاهای این چنینی، می تواند به بخش اعظمی از مشکلات شما در نظافت صنعتی سینما، آمفی تئاتر، و انواع تالارهای همایش و اجتماعات یاری رساند. مکنده تجاری ، در دو نوع زمینی و کوله ای، دستگاه های پیشرفته نظافتی هستند که در اشکال بسیار مختلف متناسب با فضایی که شما در اختیار دارید، با حجم مخزن بالا، موتور قوی و سرعت مکش بسیار بالا و همچنین با طول خرطومی بیش از ۱۰ متر، می تواند گزینۀ بسیار مناسبی برای نظافت صنعتی اماکن فرهنگی شما باشد.

دیدگاه کاربران
نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: