مقالات آموزشی نظافت صنعتی

سوییپر و نظافت صنعتی در کارخانه های تولید کیک و کلوچه

یکی از مسائل بسیار مهم و حیاتی در صنایع تغذیه، علاوه بر کیفیت محصول، سلامت آن، طعم آن، بسته بندی و غیره، رعایت نظافت و بهداشت در محیطی است که این مواد تولید می شود. اگر از این امر مهم و خطیر در خط تولید صنایع غذایی غفلت ورزیم، در اندک زمانی مشتریان خود را به طور کامل از دست خواهیم داد، چرا که در بازار بسیار رقابتی که این روزها در حیطۀ صنایع غذایی وجود دارد، رعایت تمامی استانداردها و مهم از آن، ماندن سطح کیفی این استانداردهای جهانی، راز ماندگاری یک محصول غذایی در دل و جان مشتری است. در این مقاله به طور مشخص در رابطه با اهمیت نظافت مکانیزه و صنعتی در خط تولید کارخانه های کیک و کلوچه صحبت خواهیم کرد. بدون تردید در تمامی کارخانه هایی که به تولید محصولات این چنینی می پردازند، این امر بسیار لازم و ضروری است که دو دسته از دستگاه های نظافت صنعتی به کار گرفته شود: اسکرابر و سوییپر. کمپانی comac با طراحی، تولید و عرضۀ طیف متنوعی از دستگاه های زمین شور و جاروب های محوطه و جاروبرقی صنعتی به نیازهای ویژۀ مشتری در صنعت تولید کیک و کلوچه پاسخ خواهد گفت.سوییپر

 

 

سوییپر و اهمیت کاربرد آن در نظافت کارخانجات کیک و کلوچه

بدون شک در تمامی کارخانه هایی که با صنایع غذایی در ارتباط هستند مسئلۀ نظافت اهمیتی صد چندان پیدا میکند؛ هر چند که این امر در تمامی صنایع ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، وقتی بحث از مواد خوراکی به میان می آید، عدم رعایت این امر به طور مستقیم می تواند آسیب های جانی بر سلامتی مردم جامعه دارد و می توان با یک راه حل بسیار ساده از این زیان بسیار بزرگ و خطرناک ممانعت به عمل آورد. در وهلۀ اول قطعاً لازم است که در محیط کارخانه های کیک و کلوچه زباله ها به طور دائم جمع آوری شود. یعنی پیش از شستشوی کف کارخانه، حتما باید زباله های خشک به گونه ای کشیده شود و این کار را می توان به راحتی با خرید یک دستگاه جاروب محطوطه انجام داد. ماهیت محصول تولیدی در این کارخانه ها به گونه ای است که ممکن است به دلایل مختلف از جمله یکسان نشدن شکل کلوچه ها، بیسکویت ها، کیک ها و دیگر خوراکی ها در مرحلۀ تولید، دوریز های زیادی داشته باشیم که ضرورت جارو شدن مداوم کف کارخانه را بر ما آشکار می سازد. از طرفی و پیش از هر چیز باید توجه داشت که ماهیت ترد بودن کیک ها و کلوچه و امکان پودرشدن بسیار سریع آنها احتمال ایجاد زباله های ریز، ذره ای و گردی را در این فضاها بسیار افزایش می دهد که باید به دلیل حفظ سلامت کارخانه و جلوگیری از تجمع حشرات و جانوران موذی این فضاها دائماً به کمک جاوری محوطه نظافت شود. هم چنین، در بخش بسته بندی این محصولات نیز طبیعتاً زباله های خشک بزرگ و حجیم از جنس پلاستیک ایجاد می شود که جاروی خیابانی و سوییپر به سرعت و دقت هر چه تمام تر این زباله ها را از سطح می زداید.سوییپر صنعتی

 

 

اسکرابر و اهمیت آن در نظافت مکانیزه کارخانه کیک و کلوچه

در مرحلۀ بعد و پس از زدودن مواد خشک و زباله های بزرگ، ما باید حتما کف کارخانه را شستشو دهیم. چرا که ورود حتی اندکی گرد و غبار و آلودگی به محل تولید مواد تشکیل دهنده و ترکیبات کیک و کلوچه می تواند سبب تغییر طعم و یا آسیب رسان شدن و فاسد شدن محصول شود و این امر به طور قطع عدم رضایت مشتری را به دنبال خواهد داشت. در واقع می توان این گونه بیان کرد که رعایت استانداردهای جهانی نظافت صنعتی در کارخانه های صنایع غذایی فارغ از حیطۀ صنعتی و تولیدی، یک رسالت اخلاقی محسوب می شود. چرا که کارخانه با مادۀ خوراکی که به مصرف کننده می فروشد باید در برابر سلامت او احساس مسئولیت کند و پاسخگوی تمامی بازخوردهای احتمالی باشد. همان طور که بیان شد، ذرات کیک و کلوچه که به دلیل ماهیت تردی به گوشه و کنار کارخانه پخش می شود، می تواند سبب تجمع موش ها، سوسک ها، مارمولک ها و مورچه ها و دیگر حشرات در آن فضا شود و این امر ضرورت شستشوی مداوم کف با کفشور صنعتی، علاوه بر جارو کردن آن، را بیش از پیش پررنگ می سازد. چرا که محصولی که در این کارخانه ها تولید می شود ماهیتاً فاسدشدنی و انقضادار است و وجود آلاینده های این چنینی در پیرامون خط تولید محصول می تواند به تسریع فساد این مواد و نیز تغییر تاریخ انقضای واقعی آنها بینجامد.

 

 

مزایای سوییپر و جاروی محوطه comac برای جاروکردن کف کارخانه های تولید کیک و کلوچهاسکرابر

جاروب خیابانی و سوییپر که کمپانی comac طراحی کرده در دو مدل دستی و سرنشین دار به بازار عرضه شده است. این جاروها برس های مکندۀ بسیار قوی دارد و و کنترل آنها بسیار راحت است. موتور جلوبرندۀ بسیار قوی در این دستگاه ها حرکت دستگاه را در تمام جهات تسهیل می کند. مهم تر از همه تعبیۀ دستگاه فیلتراسیون در سوییپر صنعتی سبب می شود که هنگام مکش زباله های خشک یا ذرات کیک و کلوچه به هیچ عنوان گرد و غباری از زمین برنخیزد و هوای کاملاً تمیز به محیط برگردد و این یک مزیت بسیار ویژه برای این کارخانه هاست.

 

 

مزایای زمین شوی صنعتی برای شستشوی صنعتی کارخانۀ های کیک و کلوچه

مانند سوییپر، اسکرابر comac نیز در دو نوع دستی و سرنشین دار متناسب با نوع فضا طراحی شده است. تعبیۀ مخازن مجزای آب تمیز و کثیف، مکنده های بسیار قوی، عدم برجای گذاشتن اثر رطوبت و پسماند آب بر روی زمین از مزایای ویژۀ این نوع دستگاه زمین شوی صنعتی است. همچنین این دستگاه ها مجهز به باطری شارژی بسیار قوی با قابلیت نگهداری شارژ در زمان های بالا برای محیط های بزرگ کارخانه است تا بتوان بدون دخالت کابل از آنها برای مدتهای طولانی بهره گرفت. از طرفی این دستگاه کف شور می تواند به طور همزمان زمین کارخانه را بشوید و خشک کند. تعبیۀ دستۀ منعطف و قابل خم شد تا سطح افقی در نمونه های کوچکتر این دستگاه امکان شستشوی فضاهای راهرویی و زیر دستگاه ها برای محیط های بزرگ این کارخانه ها که در آن ها نظافت اینگونه فضاها از عهده نیروی کار انسانی کلا خارج است را فراهم می کند.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *