مقالات آموزشی نظافت صنعتی

سوییپر در نظافت صنعتی ورزشگاه ها و استادیوم های ورزشی

پاکیزگی، نظافت و بهداشت جزء آن دسته از مفاهیمی است که روز به روز واجد اهمیت بیشتری در وجه پیشگیرانۀ خود می­شود. از این منظر مراکز سلامتی و ورزشی بیش از سابق و به شکل روز افزونی به اماکن محبوبی برای تجمع افراد مختلف تبدیل می­شود.  افرادی که به این اماکن تردد می­کنند و در واقع کاربران این مراکز در وهلۀ نخست به دلیل اهمیتی که به سلامتی، شادابی و نشاط جسم و روح و روان خویش می­دهند، به سمت چنین مراکز ورزشی، ورزشگاه­ها، باشگاه­ها، سالن­ها و غیره جذب می­شوند. بنابراین، اهمیت عنایت به بهداشت، نظافت و پاکیزگی در این اماکن امری بسیار بدیهی و مبرهن است که به مؤلفه ه­ای اساسی در ایجاد حس رضایتمندی و انتقال پیام مثبت به افراد این اجتماعات تبدیل شده است؛ پیامی مبنی بر سلامتی و نشاط، بهزیستی و تندرستی. گزینش ماشین­ آلات نظافت صنعتی مانند سوییپر و جاروی محوطه مناسب برای نظافت صنعتی در ورزشگاه ها واستادیوم های ورزشی که هر یک از ویژگی­ های خاصی از منظر ساختار کلی مکان، افراد، میزان ورود و خروج هوا، حجم، شکل و نوع زباله­ ها و زمان و سرعت نظافت برخوردار است، امری بسیار حیاطی برای اماکن ورزشی است. شرکت comac با عنایت خاص به مسئلۀ نظافت صنعتی ورزشگاه­ ها، به طراحی انواع جاروهای صنعتی برای پاسخ­گویی به نیازهای ویژۀ مشتری در بخش ورزشگاه­ های روباز پرداخته است.

 

سوییپر و توجه به مسائل ویژۀ نظافت صنعتی ورزشگاه ­­هاسوییپر

استادیوم های ورزشی و ورزشگاه های روباز با مسائل دشواری از منظر پاکسازی و نظافت محیط خود مواجه هستند و برخی بر این باورند که نظافت چنین اماکنی می­تواند از بغرنج­ ترین مسائل برای مدیریت ورزشگاه باشد؛ از جمله خصوصیاتی که مسبب این وضعیت دشوار می ­شود، می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مساحت بسیار زیاد ورزشگاه که در صورت تداوم شیوه­ های سنتی نظافت و یا بهره­ گیری از دستگاه و ماشین صنعتی نامناسب، می­ تواند زمان، انرژی و هزینۀ نیروی کار بسیار زیادی را بر مدیریت مجموعه تحمیل کند.
  • قرارگیری در معرض جریان هوا، باد، طوفان، گرد و غبار، و نیز انواع بارندگی، که نظافت مکرر این اماکن را ضروری می­سازد؛ حتی در جریان برگ­ ریزان پاییز کف این محوطه­ ها که به ­طور مستمر در مجاورت هوای آزاد قرار دارد، مسائل دشواری را از منظر زدودن این آلودگی­ ها ایجاد می­کند.
  • هر گونه عامل خارجی و شیء اضافی موجود در زمین ورزش می­تواند به ایجاد اختلال در بازی، ورزش و مسابقه، تهدید سلامتی بازیکن و نیز تغییر نتیجۀ بازی و عواقب بعدی آن منجر شود.
  • استادیوم­ها عموماً مکان­هایی با ظرفیت بسیار بالا برای پذیرش جمع کثیری از تماشاگران از اقشار مختلف اجتماعی و فرهنگی هستند که معمولاً اشیائی از جمله مواد خوراکی و بطری­ های نوشیدنی و آب معدنی برای استفاده در حین تماشای بازی با خود به ورزشگاه می­آورند. و علی­رغم نظارت­ های بسیار دقیق، باز هم پس از بازی زمین ورزشگاه را مملوء از آلودگی و زباله ترک می­کنند.
  • رقابت­های ورزشی غالباً در میان دو گروه پرطرفدار در ورزشگاه­ها صورت می­گیرد که در طول آن جمعیت عظیم حاضر در ورزشگاه با رفتارهای آنی و ناگهانی ناشی از هیجان شادی یا عدم رضایت از نتیجه می­توانند مسبب برخی زیان­ها به بدنۀ ورزشگاه، تجهیزات و امکانات آن و نیز تولید زباله­ های غیرمعمول و در اکثر موارد پرتاب آن به سمت بازیکن­ها و به درون زمین چمن شوند. این اتفاق که معمولاً در حین بازی رخ می­دهد، ضرورت وجود یک جاوری محوطه با سرعت عملکرد بسیار بالا را نشان می­دهد که بدون ایجاد اختلال در روند بازی، و با سرعت هر چه تمام­تر بتواند زباله­ ها را از کف زمین چمن بزداید.
  • از سویی در فصل­های ترافیک بازی­های لیگ­ها یا جام­ ها و رویدادهای ورزشی مختلف گاهی چندین مسابقه در روز در یک ورزشگاه برگزار می­شود و زمین باید به سرعت در فاصلۀ میان دو بازی و یا در در میان دو نیمۀ بازی با نظافت صحیح به حالت نخست و مطلوب برای شروع بازی برگردد.
  • مساحت زیاد ورزشگاه و حجم بالا و شاید غیرمعمول زباله­های موجود در آن نیازمند سویپری با ظرفیت بالای تانک است که بتواند زباله­ های بسیار را در زمینی بسیار بزرگ بدون نیاز به تخلیۀ مداوم جمع ­آوری کند.
  • از طرفی نظافت این فضای وسیع  و گسترده خارج از توان یک نیروی انسانی برای حمل دستگاه نظافت است و از این رو، سوییپر برای ورزشگاه­ ها الزاماً باید از مدل های سرنشین دار باشد.
  • عموماً جنس اصلی زمین در ورزشگاه­ های روباز زمین چمن است که از منظر نوع حرکت ماشین نظافت، نوع برس ­ها، مکنده ­ها و برس­ های جانبی سوئیپر صنعتی و جمع ­آوری زباله امکاناتی کاملاً ویژه و متمایز از سالن­های سرپوشیده را می­ طلبد.سوییپر

 

سویپر و مزیت­های آن برای نظافت استادیوم­ های ورزشی

سوییپر شهری comac با سرعت ۴۰ کیلومتر بر ساعت می­تواند سریع­تر از هر نوع دستگاه نظافت صنعتی زباله ­های موجود در کف زمین چمن ورزشگاه ­های روباز را هنگام پرتاب زباله از سوی تماشاچی و یا بین دوبازی که زمان اندکی برای نظافت ورزشگاه وجود دارد، به سرعت جمع ­آوری و پاک­سازی کند.

سویپر صنعتی comac به گونه ای طراحی شده است که مانند جاروها و دستگاه­های سنتی نیاز به اعمال فشار و نیروی فیزیکی از سوی کاربر ندارد و طبیعتاً کاربرد آن نه در کوتاه مدت خستگی کاربر را به دنبال خواهد داشت و نه دراز مدت به آسیب­ های جسمی و فیزیکی و بیماری­ های عضلانی فرد منجر خواهد شد. چرا که کاربر تنها سرنشین این دستگاه است و برای هدایت آن در مسیر صحیح انرژی مصرف می­کند.

به منظور جلوگیری از ایجاد گرد و غبار به ­ویژه در مواردی که نظافت در حین بازی و یا در بین دو بازی الزامی می­شود، سوییپر comac مجهز به فلاپرهایی است که پاکسازی محیط را بدون برخاستن گرد و غبار انجام می­­دهد.

جاروی محوطۀ comac با تعبیۀ مخزن جمع ­آوری زباله با ظرفیت بالا مشکل تخلیۀ مکرر در ورزشگاه ­ها را مرتفع ساخته و با مکنده­ های بسیار قوی قابلیت جمع­ آوری انواع زباله ­های ریز و درشت را داراست.

در مجموع، این جاروب­ خیابانی بدون نیاز به استفاده از مواد شیمیایی مضر، بدون نیاز به کابل و شلنگ برای شستشو، بدون نیاز به صرف نیروی فیزیکی انسانی، با برس ­ها و مکنده ­های بسیار قوی مناسب با زمین چمن و مطلوب برای جمع ­آوری­ شن، سنگ، برگ،  ظروف پلاستیکی و یک بار مصرف، بادبزن­ ها و وسایل این­چنینی، با مخزن بزرگ، سهولت هدایت ماشین و سرعت بسیار بالا با صدای کم و ممانعت از تولید گرد و غبار می­تواند گزینۀ بسیار مناسبی برای نظافت صنعتی استادیوم­ ها و ورزشگاه ­های روباز باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *